F1: Montoya hadüzenete Räikkönennek

Vágólapra másolva!
2005.01.12. 13:02
Címkék
Juan Pablo Montoya (jobbra) figyelmeztette új csapattársát, Kimi Räikkönent (balra, lent), hogy nagy csata lesz kettejük között a 2005-ös Formula-1-es idényben. A kolumbiai pilóta nyilvánvalóan elsőbbséget szeretne élvezni a McLaren-Mercedes csapaton belül a finn riválissal szemben.

"Egyre keményebb lesz a harc a pályán - elmélkedett Montoya. - Akkor is kemény csatáim voltak Kimivel, amikor én még a Williamsnél versenyeztem, és ebben az évben sem lehet másra számítani, ugyanezt láthatják majd. A legjobbat szeretném kihozni magamból, hogy legyőzzem őt, de tudom, hogy ő is ugyanezt fogja tenni."

A dél-amerikai sofőr összehasonlította a mostani helyzetét azzal az évvel, amikor bemutatkozott a Formula-1-ben, és a Williams-BMW-nél még Ralf Schumacher volt az első számú pilóta.

"Ralf kezdetben gyorsabb volt nálam, és Frank Williams azt hitte, hogy ő az embere. Baromi sok pénzért írt alá, aztán pedig legyőztem őt. Nem mondom, hogy mindjárt az első versenyeken gyorsabb leszek Kiminél, mert azért ez nem lesz egyszerű feladat. De azt gondolom, nem is az a lényeg, hogy az első néhány futamon mennyire vagy gyors, mert a lényeg az, hogy célba érj és pontokat szerezz."

Montoya óvatosan nyilatkozott a McLaren-Mercedes világbajnoki esélyeiről.

"Nem tudom, mennyire leszünk jók. Ez egy nagyon kemény dolog, és tényleg nem tudom, hol állunk most, pláne, hogy itt vannak ezek az új szabályok."

Szavazás

Ön szerint ki lesz Michael Schumacher első számú kihívója 2005-ben?


Szavazás

Az alábbiak közül ki szerzi meg élete első futamgyőzelmét 2005-ben?

Legfrissebb hírek

Megszületett Rafael Nadal második gyermeke

Tenisz
11 perce

De Geát megünnepelték, Seskóékat bemutatták, a Manchester United döntetlent játszott a Fiorentinával

Minden más foci
18 perce

Elterelő hadművelet – a játékosok helyett a kereskedelmi igazgatónak „szerenádoztak” a drukkerek

Minden más foci
52 perce

Fehérvár: a válogatott védővel folynak a tárgyalások a szerződésbontásról

Labdarúgó NB II
1 órája

Világbajnok középpályással erősített a Stoke City

Angol labdarúgás
2 órája

Hazatért Brazíliába a Real Madridnál is megfordult támadó középpályás – hivatalos

Minden más foci
2 órája

Liga 2: kapusának köszönhetően szerzett pontot a Sepsi

Minden más foci
3 órája

Légiósok: a magyar csatár az első számú kiszemelt

Légiósok
3 órája
Ezek is érdekelhetik