Spartacus-ügy: válás, adok-kapokkal

SAL ENDRESAL ENDRE
2005.01.10. 22:11
Címkék
Végérvényesen eldőlt, a Turi György vezette úszóműhely tagjai elhagyták a Bp. Spartacust s a tervek szerint napokon belül egy új klubba igazolnak.
Vádaskodás, másikra mutogatás, adok-kapok – a Spartacus úszószakosztálya úszók nélkül maradt…(képünk illusztráció) (Fotó: Czagány Balázs)
Vádaskodás, másikra mutogatás, adok-kapok – a Spartacus úszószakosztálya úszók nélkül maradt…(képünk illusztráció) (Fotó: Czagány Balázs)
Vádaskodás, másikra mutogatás, adok-kapok – a Spartacus úszószakosztálya úszók nélkül maradt…(képünk illusztráció) (Fotó: Czagány Balázs)
Vádaskodás, másikra mutogatás, adok-kapok – a Spartacus úszószakosztálya úszók nélkül maradt…(képünk illusztráció) (Fotó: Czagány Balázs)
Vádaskodás, másikra mutogatás, adok-kapok – a Spartacus úszószakosztálya úszók nélkül maradt…(képünk illusztráció) (Fotó: Czagány Balázs)
Vádaskodás, másikra mutogatás, adok-kapok – a Spartacus úszószakosztálya úszók nélkül maradt…(képünk illusztráció) (Fotó: Czagány Balázs)
A több, mint háromszáz úszó - az edzőkkel együtt - a Kőér utcai uszodában marad (mivel nem a Spartacus, hanem az állam tulajdona), ám egy tőkeerős szponzori csoport állja a műhely kiadásait. A hírek szerint a Magyar Úszószövetség támogatói közül kerülnek ki a segítők, húszmillió forintot már biztosan adnak az egyesületnek. Az új klub neve még titkos, ám az már eldőlt, hogy a Spartacus elvesztett egy szakosztályt, azon belül Cseh Lászlót, Risztov Évát és Kovács Ágnest.
Pedig december végén még úgy volt, Spartacus-Plusz néven az egyesület keretein belül maradnak a versenyzők, ám Turi szerint Pazár Sándor, a Bp. Spartacus elnöke visszavonulót fújt, pedig az úszószövetség támogatói révén az a bizonyos 20 millió a Spartacus Plusznak is járt volna. Érdekes adalék az is, hogy a dokumentumok szerint a szakosztály fizette volna Pazár havi 400 ezer forintnyi elnöki illetményét. Pazár "természetesen" másképp látja a történeteket.
- Éppen most írtam levelet Gyárfás Tamásnak, a Magyar Úszószövetség elnökének, amelyben megdöbbenésemnek adok hangot, hogy meghiúsult a szerződés - mondja a Bp. Spartacus elnöke.
- Tehát nem a Spartacuson múlt?
- Nem, amúgy pedig az idézett húszmilliós összeg nem hangzott el a tárgyalás során, csupán annyi, hogy a szövetség támogatói kiegészítik az állami támogatást.
- Tehát kin múlt?
- Azokon, akiknek érdekében állt a szakítás, és akik felhasználták erre például Cseh Lászlót is.
- Igaz, hogy a szakosztály adta volna az ön havi 400 ezer forintos klubelnöki fizetését?
- Tíz éve ez a helyzet. Az úszótanfolyami pénzből kaptam az illetményemet, ott számolták el. Ez egy könyvelési probléma, amit most felszínre hoztak.
- Azért szakítottak a versenyzők a klubbal, mert négy-öt havi bérükkel tartozik az egyesület. Volt olyan időszak, amikor ők nem kaptak pénzt, ön viszont felvette a fizetését az úszótanfolyami pénzből?
- Jó, hogy megkérdezi: szeptember óta egy fillért nem vettem fel. Egyébként írja meg nyugodtan, a szakítás ellenére megkapják az elmaradt fizetéseket.
- És mi lesz a Spartacus úszószakosztályával? Jelenleg egyetlen versenyzőjük sincs…
- Majd lesz, legfeljebb az utánpótlással foglalkozunk tovább. A tanfolyamainkra csaknem háromszáz gyerek jár.
- Turi György volt vezetőedző tudtommal a tanfolyamosokat is viszi. Az már csaknem hatszáz… Nehezen fognak elférni.
- A tanfolyamokat a klub hirdeti, és ez lesz a továbbiakban is.
- A Kőér utcai uszoda állami létesítmény, az úszók válogatott műhely címszóval használhatják ingyen.
- Én remélem, hogy a Spartacus - mint eddig - ezek után is kap vízfelületet.
- Csupán egyetlen kérdés maradt: mi lesz a tavalyi eredmények után járó állami támogatás sorsa? Az eredményeket ugyebár Cseh Lászlóék érték el, ám ők már nem a klub versenyzői. Továbbküldik az összeget?
- Ezt az állami támogatást az egyesületek kapják. De megnyugodhat mindenki, hozzájuk kerül a pénz, ugyanis ebből fogjuk kifizetni az elmaradt béreket…
Legfrissebb hírek

Afrikai-ázsiai párharc a vb-n maradásért

Foci vb 2026
13 perce

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától

Tenisz
27 perce

Vb 2026: ételfutártól rendeltek az elégedetlenkedő szenegáliak; gond volt a kapitány szerződésével is

Foci vb 2026
32 perce

A címvédő argentin válogatott kapitánya az ivószünetet bírálja

Foci vb 2026
36 perce

Wimbledon: Piros Zsombor nyert a selejtezőben

Tenisz
38 perce

NS-infó: távozik a Nafta magyar sikeredzője, Bozsik József

Minden más foci
1 órája

Erling Haalandtól várják a gólokat, de ez nem meglepő

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: a török szövetség elnöke kiállt a kapitány mellett

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik