Cagliari-Inter 3-1-ről 14 perc alatt 3-3 az utolsó negyedórában. Inter-Juventus 0-2-ről 6 perc alatt 2-2 az utolsó 12 percben. Inter-Sampdoria 0-2-ről 6 perc alatt 3-2 az utolsó 6 percben.Úgy tűnik, az Inter imádja a lehetetlennek tűnő feladatokat, hiszen a kék-fekete gárda ebben az idényben a döntetlenek mellett a kései mentésekre is specializálódott. A fent említett három példa a kétgólos hátrányból történő egyenlítéseket, illetve fordítást jellemzi, de ezek mellett az Inter számtalanszor egyenlített ki mérkőzéseket egygólos hátrányból: például a Chievo, a Parma, a Fiorentina, a Siena ellen.
A vasárnapi azonban minden eddiginél bravúrosabb volt, hiszen ezúttal a meccs hajrájában nem csupán döntetlenre sikerült menteni egy elveszettnek látszó találkozót, hanem sikerült megnyerni is, márpedig ilyesmire eddig nem volt példa. Az Inter ezt megelőzően 5-ször győzött a bajnokságban, de azokon a mérkőzéseken általában nem került hátrányba. (Az egyetlen kivétel az Atalanta elleni összecsapás, amelyen a bergamóiak 1-0-ra vezettek, mielőtt 3-2-re kikaptak volna.)A Sampdoria elleni bravúr tehát mindenféle értelemben kilóg a sorból - többek között azért is, mert a látszat ellenére nem tekinthető Roberto Mancini mester diadalának, sőt. Vasárnap délután a Novantesimo minuto (Kilencvenedik perc) című televíziós műsorban Giorgio Tosatti, az egyik legtekintélyesebb olasz sportújságíró el is mondta, hogy miért: a Mancini által preferált 4-4-2-es taktikával az Inter 2-0-s vesztésre állt; az általa mindenkinél fontosabbnak tartott Adrianót le kellett cserélnie; a csapat akkor fordított, amikor nem az általa kiválasztott taktika, hanem a kétségbeesés vitte előre; a fantasztikus bravúrban azok a játékosok - Martins és főleg Recoba - vitték a főszerepet, akikre Mancini kevésbé számít.Roberto Mancini persze ezzel a kritikával mit sem törődve értékelte a kilencven percet: "Én már nem bíztam a győzelemben, még akkor sem, ha nem érdemeltünk vereséget. Tudtam, hogy csatárokat kell becserélnem, de Adrianót lehoztam, mert attól féltem, hogy különben felborul az egyensúly. (A Juve ellen a hajrában Recoba, Adriano, Vieri és Martins egyszerre volt a pályán - a szerk.) Ôrületes meccs volt, szinte levegőt sem vettünk, úgy támadtunk. Elképesztően boldog vagyok, csak azt sajnálom, hogy bosszúságot okoztam a Sampnak: tizenöt felejthetetlen évet töltöttem abban a klubban."Az egy gólt és egy gólpasszt jegyző Obafemi Martins szavai: "Sokáig képtelenek voltunk gólt rúgni, pedig végig jobban játszottunk mint a Samp. Ha mindig úgy futballoznánk, ahogy a hajrában, akkor nem lenne több gondunk."Massimo Moratti klubtulajdonos sem bírt magával: "A meccsen megjártuk a poklot és a mennyországot, és a végén fantasztikus sikert arattunk. A játékosok most rádöbbenhettek, hogy egy találkozót sohasem szabad feladni, mindig van remény."Walter Novellino, a vesztes Sampdoria edzője a következőket mondta: "Teljesen el vagyok keseredve. A meccset megnyertük, az Intert kiütöttük, a végén azonban teljesen szétestünk, elsősorban fejben. Le a kalappal az Inter előtt, amely nulla kettőnél is hitt a győzelemben."Zárásként pedig említsük meg, hogy az Inter immár 29 tétmérkőzés óta veretlen, ami új klubcsúcs, továbbá hogy Christian Vieri pályafutása 200. A-ligás mérkőzésén megszerezte 125. A-ligás gólját, és az aktív játékosok között csak Vincenzo Montella (Roma) van előtte, 127-tel. ---- A 12. ember - Andy Liddell (Sheffield United, angol)
A Sheffield United az FA-kupa harmadik fordulójának egyik legnagyobb meglepetését szerezte az Aston Villa kiejtésével. A League Championship ötödik helyén álló "szablyások" ellen ráadásul még vezetett is a Premier League tizedikje, de Danny Cullip egyenlítése után a hajrában jött Andy Liddell, és egy perc alatt eldöntötte a meccset. Ha valaki nem hallott Liddellről, nem kell szégyenkeznie, hiszen 31 éves kora ellenére egyetlen mérkőzést sem játszott az élvonalban, eddigi klubjai a Barnsley és a Wigan Athletic voltak. Utóbbiból a nyáron, ingyen igazolt Sheffieldbe, ahol a szombati volt a legjobb meccse. Óriási mázlija is volt - a Unitednak is! -, hiszen Neil Warnock menedzser a góljai előtt már eltervezte a lecserélését. Így viszont, amellett, hogy továbblőtte csapatát, végig is játszhatta a meccset, és megszülethetett róla ez a néhány sor.
Gólvadászok
Anglia (22 forduló után): Thierry Henry (Arsenal) 16 gól; Ausztria (21): Christian Mayrleb (Pasching) 14, Belgium (17): Bosko Balaban (FC Bruges) 9; Csehország (16): Tomás Jun (Sparta) 10, Franciaország (19): Pedro Pauleta (PSG) 9; Görögország (14): Nikosz Mahlasz (OFI) 9; Hollandia (17): Dirk Kuyt (Feyenoord) 13; Horvátország (18): Tomislav Erceg (Rijeka) 10, Németország (17): Marek Mintál (Nürnberg) 13; Olaszország (18): Adriano (Inter) és Vincenzo Montella (Roma) 14-14; Portugália (16): Liedson (Sporting) 14; Skócia (21): John Hartson (Celtic) 16; Spanyolország (18): Samuel Eto’o (Barcelona) 13; Törökország (17): Fatih Tekke (Trabzonspor) 15
A hétvége felfedezettje - Fredson (brazil, Espanyol)
A 24 esztendős jobb oldali középpályás ritkán hallat magáról a góljai okán, hiszen eddigi pályafutása során leginkább védekező szerepkörben játszott. Az Espanyolhoz 2002-ben érkezett a Paranától, amelynek színeiben az annalesek szerint egyszer sem talált az ellenfelek kapujába. Sőt, a katalánok játékosaként is csak három találatot jegyzett most vasárnapig, úgyhogy az Osasunának vágott két gólja minden tekintetben unikum. A brazil játékosnak egyébként kimagasló az állóképessége, szinte egyedül többet fut, mint csapattársai együttesen. ---- Az Inter produkciója kapcsán lássunk néhány hasonló eredményt a modern idők futballjából. Tavaly októberben a Monaco hazai pályán egy óra elteltével 3-0-ra vezetett a Nice ellen, ám a szomszédvár végül 4-3-ra megnyerte a délfrancia derbit. Az előző szezonban, az angol FA-kupában ugyanez játszódott le a Tottenham pályáján, csak akkor a Manchester Citynek egy teljes félidő kellett a talpra álláshoz. Ugyancsak az FA-kupában, 2001-ben történt, hogy a Southampton az 59. percben még 3-0-s előnyben volt a másodosztályú (!) Tranmere Rovers otthonában, mégis kikapott 4-3-ra. A BL-ben a Werder Bremen tartja a csúcsot, 1993-ban a félidei 0-3-ból egyenesen 5-3-as diadalt varázsolt az Anderlecht ellen. A legelképesztőbb azonban a Marseille produkciója, amely 1998 augusztusában 0-4-nél beindult és öt gólt rúgott a Montpellier-nek az utolsó félórában. Végezetül két jól ismert "utolsó pillanatos" feltámadás: Manchester United-Bayern München 2-1, a BL döntőjében, 1999-ben, és Franciaország-Olaszország 2-1, az Eb-fináléban, 2000-ben. ---- Iker Casillas (spanyol, Real Madrid)
Noha a 23 esztendős játékos csapata 3-0-ra elverte a városi rivális Atléticót, a királyi gárda egyik legjobbja mégis a kapus volt. Legalább fél tucat bravúros mentést mutatott be, megadva a lehetőséget a mezőnyjátékosoknak a gólszerzésre.
Jankulovski (cseh, Udinese)
A Cagliari ellen a 27 éves futballista a bal oldalon végzett hibátlan munkájával járult hozzá az Udinese első 2005-ös sikeréhez
Costacurta (olasz, Milan)
A Milan a Palermo otthonában csak 0-0-ra volt jó, de ez nem a lassan 38 éves "Billyn" múlt, aki jól fogta Tonit, a hazaiak támadóját.
Bonera (olasz, Parma)
A 23 éves középhátvéd a Siena elleni, 1-0-ra megnyert összecsapáson a Parma védelmének legjobbja volt
Arbeloa (spanyol, Real Madrid)
Pénteken tudta meg a 21 esztendős védő, hogy az Atlético ellen debütálhat a nagyoknál, és jól pótolta az eltiltott Míchel Salgadót
Riquelme (argentin, Villarreal)
Tökéletes produkciót nyújtott a 26 esztendős karmester, két gólpasszal büntette korábbi kenyéradóját, a róla lemondó Barcelonát
Recoba (uruguayi, Inter)
A 77. percben, 0-2-nél csereként állt be a Sampdoria ellen, és gólpasszal, majd győztes góllal járult hozzá csapata feltámadásához.
Camoranesi (Olasz, Juventus)
Két gól (igaz, az egyik büntetőből), 7-es osztályzat a Gazzettától - lehet ennél többet kívánni az olasz-argentin középpályástól?
Martins (nigériai, Inter)
Recobánál korábban, a 64. percben szállt be a Samp ellen, de a produkciója hasonló volt: gól, gólpassz és 8-as osztályzat a szaklaptól.
Liedson (brazil, Sporting)
A portugál góllövőlista vezetője kitett magáért: késését, illetve az ellene zajló fegyelmi eljárást a Benfica elleni két góllal próbálta feledtetni.
Forlán (uruguayi, Villarreal)
A Villarreal többek közt a 25 éves uruguayi csatár két góljának köszönhetően fektette két vállra a listavezető Barcelonát. ---- La Gazzetta dello Sport
Aligha meglepő módon a tekintélyes olasz lap az Internazionaléval indít, és a győztes gólt szerző Recoba gólörömével illusztrálja az 5 perc 27 másodperces milánói csodát.
Marca
Újfajta betegséget fedeztek fel maguknak a Marca szerkesztői: a madriditist. Tréfásan arra utalnak ezzel, hogy az Atlético továbbra sem tud a városi rangadón a Real fölé kerekedni, még úgy sem, hogy vasárnap temérdek helyzetet dolgozott ki.
A Bola
A portugálok sem tudtak kilépni a városi rangadók bűvköréből: az A Bola egyes oldalát az újdonsült bajnoki listavezető Sporting uralja, amely a megtérő tékozló fiú, a Benfica elleni duplázó Liedson vezérletével megnyerte a portugál örökrangadót.