Legutóbb a 2000-es sorozat végén Jokohamában szerepelhetett magyar asztaliteniszező az ITTF Pro Tour-sorozat döntőjében, s most, négy esztendő elteltével erre ismét megvan az esély, ám könnyen elképzelhető, hogy az évközi versenyeken kiharcolt helyet kénytelenek lesznek átengedni a mieink másnak.
Pedig Tóth idei teljesítményének köszönhetôen valószínûleg kvalifikálja magát a Pro Tour-döntôbe (Fotó: Meggyesi Bálint)
Pedig Tóth idei teljesítményének köszönhetôen valószínûleg kvalifikálja magát a Pro Tour-döntôbe (Fotó: Meggyesi Bálint)
"Jelenleg a negyedik helyen áll a párosunk a pontversenyben, így szinte biztosan ott lehetnénk a fináléban, ám Tóth Kriszti csapatának vezetői nem akarják elengedni őt a pekingi versenyre - panaszkodott Bátorfi Csilla, amit az érintett, Tóth Krisztina is megerősített. A TV Busenbach a jelen állás szerint tehát ragaszkodik ahhoz, hogy ötszörös Európa-bajnokunk a december 9-től 12-ig tartó pekingi Pro Tour-döntő idején Busenbachban legyen, s az akkor esedékes bajnoki mérkőzésen asztalhoz álljon. Pedig volna lehetőség a találkozó elhalasztására, hiszen a december 10-i ellenfél, a Müllermilch Langweid - amúgy Bátorfi Csilla csapata… - erre hajlandó lenne, de erről Busenbachban egyelőre hallani sem akarnak. "Érdekes, hogy nálam itt, Langweidben ez nem lenne probléma, én valószínűleg minden gond nélkül elmehetnék, sőt mi belemennénk a halasztásba, de ha Krisztit nem engedik, ugyebár én sem léphetek asztalhoz - tette hozzá Bátorfi. - Ha németek lennénk, akkor a szövetség kötelezné a klubot arra, hogy tegye szabaddá az adott játékost, de a légiósokra ez a szabály nem vonatkozik. Így nem tudunk mást tenni, mint bízunk abban, hogy sikerül jobb belátásra bírni a busenbachi vezetőket." A Busenbach hozzáállása azért is érthetetlen, mert a csapat presztízsének is jót tenne, ha éljátékosuk nacionáléját kiegészíthetnék azzal, hogy a Pro Tour-sorozat döntőjében is játszott, arról nem is szólva, hogy ez Tóthnak anyagilag sem lenne mindegy: a kiírás szerint ugyanis ha csak elutazik és egyetlen meccset sem nyer egyesben és párosban sem, akkor is 2000 dollárral gazdagabban térhetne haza Pekingből, s minden egyes győztes találkozóval egyre nagyobb részt szakíthatna a 240 ezer dolláros díjalapból. Mindent egybevetve tehát kár lenne, ha nem vehetne részt a fináléban, hiszen már négy éve nem volt arra példa, hogy magyar versenyző kiharcolja a döntős szereplést, az idei jó eredményeknek köszönhetően azonban erre most többüknek is megvan a lehetősége: a már említett Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina páros jelenleg a 4. helyen áll a pontversenyben, s a fináléba a nyolc legjobb duó kvalifikálhatja magát, míg a 16 tagú egyéni döntőbe a 10. helyen álló Tóth Krisztinának és a 16. helyen tanyázó Fazekas Máriának is van esélye bekerülni. Különösen, hogy a hátralévő három Pro Tour-versenyen - a német, az osztrák és az orosz nemzetközi bajnokságon - még bőven gyarapíthatják a pontjaik számát. Az első lehetőségre nem is kell sokat várni, hiszen csütörtökön kezdődik Lipcsében a német nemzetközi bajnokság, amelyen természetesen a pontversenyben érintett mindhárom magyar játékos asztalhoz áll. Mellettük pedig Demeter Lehel, Fazekas Péter, Jakab János, Lindner Ádám, Molnár Krisztián, Muskó Péter, Pázsy Ferenc, Varga Zoltán, Zwickl Dániel, Kertai Rita, Li Bin, Lovas Petra, Molnár Zita, Pergel Szandra és Póta Georgina is szerencsét próbál a német nemzetközi bajnokságon.
Sorsoltak az ETTU-kupában Az európai szövetség elkészítette az ETTU-kupa főtáblájának sorsolását. A sorozatban a férfiaknál a mieink már a selejtezőben kiestek, ám a nőknél még két magyar csapat is érdekelt. A 3. helyen kiemelt Postás-Matáv SE a nyolcaddöntőben a svéd Artemarks JF ellen lép asztalhoz, míg a BSE ellenfele a holland Fürst-Mandenfeld lesz. A legutóbbi sorozatban döntőt játszó német TV Busenbachnak ukrán ellenfél jutott, Tóth Krisztináék a TTC Donbasz Alcsevszkkel játszanak a legjobb nyolc közé jutásért. A találkozókat január első hétvégéjén rendezik.