Hajnal: nem adom fel!

SAL ENDRESAL ENDRE
2004.10.21. 21:01
Címkék
Hajnal András - nem túlzás - padlóra került. Pedig a szakemberek tartják, a 22 éves versenyző Európa egyik legjobb toronyugrója lehetne&
Lehetne, de nem az. Két éve a berlini Európa-bajnokságon az utolsó sorozat előtt a harmadik helyen állt. Az utolsó sorozatban azonban mindent lerombolt, csak ötödik lett. Májusban, a madridi Európa-bajnokságon négy ugrás után ezüstérmes helyen tanyázott. Aztán az ötödik során összeomlott. Madrid után már tudta, itt pszichés gondok lehetnek. Az athéni olimpián aztán - ahogy ő fogalmaz - jött a teljesen "mentális káosz". Az eredmény: 33. hely… Mélypont. Volt aki tudni vélte, Hajnal már be is fejezte a pályafutását.- Nem tagadom, megfordult a fejemben az elmúlt hetekben, de aztán meggyőztem magamat arról, hogy érdemes folytatni - mondja Hajnal András. - Más kérdés, hogy segítségre van szükségem.- Mármint a pszichológus segítségére?- Igen. Azt már tudom, hogy kihez nem fordulok segítségért - van egy-két rossz tapasztalatom - így most egy olyan szakembert keresek, aki tényleg segíteni tud. Sajnos Berlin óta bajban vagyok. Az két éve volt, ehhez képest idén Madridban is ugyanabba a helyzetbe kerültem, Athén pedig maga volt a mentális káosz. Egyszóval folytatom, de nem csak a pszichés problémákon kellene úrrá lennem. Biztosan tudja, Magyarországon írd és mondd, összesen egy tízméteres torony van. Budapesten, a Hajós Alfréd uszodában található, már-már műemlék, hiszen 1933-ban épült. Nyáron megfelelő, télen viszont használhatatlan. Torony nélkül pedig elég nehéz egy toronyugró élete.- Mi lenne a megoldás?- Legközelebb Bécsben van fedett torony, oda viszont el is kell jutni. Mivel két éve, a berlini Eb-n párosban ezüstérmes lettem Lengyel Imrével, jutott pénz a sportágnak, és az olimpia előtt is - köszönhetően a MOB-nak - nyugodt volt a felkészülés. Most viszont semmire sincs pénz, Bécsbe is csak úgy jutok el, ha én fizetem a költségeket. - Erre mondhatják, hogy ha nem 33. lett volna Athénban, most nem lenne gondja.- Ebben igaza van. Ugyanakkor ahhoz, hogy edzeni tudjak, pénzre van szükségem. És akkor még nem beszéltem a nemzetközi versenyekről, amelyek a felkészülés szempontjából roppant fontosak. Nem kertelek: nagyon örülnék, ha jelentkezne egy cég nálam, és támogatná a felkészülésemet. - Ezt fogjuk fel hirdetésként?- Inkább segítség-kérésként. Három-négy millió forint esetén nyugodt lehetne a felkészülésem. - És mit adna cserébe: szokás szerint egy "hasast" a döntő ugrás során?- Azon leszek, hogy többé ne ismétlődjön meg az, ami mostanában velem történt a világversenyeken…
Legfrissebb hírek

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
5 perce

„Az első félidőben majdnem elaludtam, a másodikat átaludtam” – Ibra a belga-iráni meccs élvezeti értékéről

Foci vb 2026
12 perce

Jégkorong Kontinentális Kupa: Észtországban kezd a magyar bajnok BJA

Jégkorong
22 perce

NS-infó: együttműködés jöhet a ZTE és a Nafta között – Zalaegerszegről érkezhet edző, játékos is

Labdarúgó NB I
26 perce

Nem minden iráni szurkol hazája válogatottjának

Foci vb 2026
26 perce

Benbuali játékára akkor lehet számítani, ha Algéria nagy bajba kerül

Foci vb 2026
48 perce

Újabb női játékvezető mutatkozik be a világbajnokságon

Foci vb 2026
57 perce

„Kitartunk, átvészeljük a nehézségeket, nem csüggedünk” – így ült fel az NBA trónjára a „Comeback Knicks”

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik