Olimpiai főpróba

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
Vágólapra másolva!
2004.09.15. 20:46
Címkék
Jövő hét szombattól a sportág rajongótábora minden bizonnyal a Lékó Péter-Vlagyimir Kramnyik világbajnoki döntővel lesz elfoglalva, ám a drukkereknek addig sem kell játszmahiányban szenvedniük.
Ruck Róbert is asztalhoz ül
Ruck Róbert is asztalhoz ül
Ruck Róbert is asztalhoz ül
Ruck Róbert is asztalhoz ül
Ruck Róbert is asztalhoz ül
Ruck Róbert is asztalhoz ül
Erről a magyar és a német férfiak gondoskodnak, akik mától hat napon át, az olimpiai felkészülés részeként, megmérkőznek egymással. Az előzetes tervekkel ellentétben a mieink gyengébb összeállításban ülnek asztalhoz, hiszen Almási Zoltán fáradtságra hivatkozva távol marad (kapitányi jóváhagyással), továbbá Ács Péter sem vállalta a részvételt. Helyettük Horváth Csaba és Balogh Csaba került be a magyar hatosba. Ezzel a vendégek váltak a találkozó esélyeseivé, bár az értékszámokra pillantva nem tűnik olyan nagynak a két együttes közötti különbség.
A csapatok scheweningeni rendszerben mérkőznek egymással, tehát egy játékos a másik gárda összes tagjával játszik. A partik természetesen az olimpiai időbeosztás szerint zajlanak majd, vagyis a felek 90 perc gondolkodási időt kapnak egy meccsre, 30 másodperc bónusszal lépésenként.
A verseny fővédnökségét Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere vállalta el. Akik a helyszínen kívánják figyelemmel kísérni a partikat, azok ingyen megtehetik a Hotel Stadionban.

BUDAPEST-KUPA BARÁTSÁGOS VÁLOGATOTT MÉRKÔZÉS, BUDAPEST
A magyar csapat (átlagértékszám: 2576): Berkes Ferenc (Élő-pont: 2614), Gyimesi Zoltán (2618), Varga Zoltán (2592), Ruck Róbert (2575), Horváth Csaba (2546), Balogh Csaba (2513). Szöveségi kapitány: Kállai Gábor. A német csapat (2598): Alexander Graf (2661), Rustem Dautov (2624), Jan Gustafsson (2611), Christopher Lutz (2596), Klaus Bischoff (2559), Leonid Kritz (2541). Szövetségi kapitány: Uwe Bönsch.
Legfrissebb hírek

BL: Manchester City–Borussia Dortmund

Bajnokok Ligája
24 perce

BL: FC Bruges–FC Barcelona

Bajnokok Ligája
29 perce

A Chelsea csak ikszelt Azerbajdzsánban, a Villarreal kikapott Cipruson

Bajnokok Ligája
32 perce

Férfi kosárlabda NB I: legyőzte a Fehérvárt a címvédő Szolnok

Kosárlabda
39 perce

Másodszor nem jött össze a fordítás a MÁV Előre röpiseinek

Röplabda
42 perce

Férfi kosárlabda Ek: ismét alulmaradt a Falco a Zaragozával szemben

Kosárlabda
44 perce

Női kosárlabda Ek: szekszárdi vereség a Sepsitől

Kosárlabda
45 perce

Szlovák Kupa: magabiztos idegenbeli győzelemmel ment tovább a DAC

Minden más foci
50 perce
Ezek is érdekelhetik