Az NSO ajánlja:
BL-nyerőcsapat - Állítsd össze és vezesd sikerre saját sztárcsapataidat!
Bajnokok Ligája-adatbank
A 2004-2005-es BL eredményei
Selejtezők, 1. forduló
Selejtezők, 2. forduló
Selejtezők, 3. forduló
A 2003-2004-es BL összes eredménye
A BEK (BL) döntői
Minden tiszteletünk a másik három csapaté, de az az érzésünk, a Manchester Unitednek hatalmas szerencséje volt a sorsolásnál.

Elsôsorban Ruud van Nistelrooyon múlik az MU szereplése

Elsôsorban Ruud van Nistelrooyon múlik az MU szereplése
Ettől persze még vígan kieshet Sir Alex Ferguson megtépázott tekintélyű társulata, de mégiscsak könnyebb szívvel készül az ember a Lyon vagy a Fenerbahce, mint mondjuk a Chelsea vagy az Ajax ellen. Az meg különösen megnyugtató, ha keretében tudja a jelenleg legtehetségesebbnek tartott angol támadót - az egyelőre sérült Wayne Rooney érkezése bizony reményt adhat a szurkolóknak. Az Evertontól szerződtetett tinédzser a nyári Európa-bajnokságon már bizonyította, hogy a legmagasabb szinten is megállja a helyét, vagyis a BL-ben sem lehet gond. S ha egyszer öszszeáll a Rooney, Van Nistelrooy páros, tán elvonulnak a felhők az Old Trafford fölül.
De ne ragadjunk le a manchesteri válságnál (?), lássuk a többieket. Itt van mindjárt a francia bajnok Lyon, amely látszólag meggyengült az előző idény óta, Paul Le Guen vezetőedző azonban nem panaszkodik, szerinte ezzel a kerettel is versenyképes lehet akár a nemzetközi porondon is. Tény, hogy a világbajnok brazil védő, Edmílson posztjára sikerült megszerezni honfitársát, Crist, a házi gólkirályt, Peguy Luyindulát pedig az exarsenalos Sylvain Wiltord feledtetheti. Talán csak Vikash Dhorasoo helyett nem érkezett megfelelő pótlás.
A Fenerbahce, mint a török együttesek általában, a sötét ló szerepét játssza. Erejét mindenképp jelzi a török pontvadászat fölényes megnyerése, továbbá nehéz eldönteni, mi a jobb ajánlólevél: ha egy klubnak Christoph Daum az edzője, vagy az, ha Pierre van Hooijdonk az egyik csatára.
Ami a negyedik szereplőt illeti: hogy a Sparta Praha milyen kellemetlen ellenfél tud lenni, arról a BL-selejtezőben elcsúcsúztatott Ferencváros futballistái tudnának mesélni. Karel Poborsky sokadvirágzását éli, s mellette ígéretes cseh fiatalok cseperednek. ---- S ---- A
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik






