Gyors csere a nőknél

L. Á.L. Á.
2004.08.08. 22:02
Címkék
A román férfi és női tornászcsapat a hét végén megérkezett az athéni játékokra.
A férficsapattal Marian Dragulescu, Ioan Silviu Suciu, Dan Potra, Ilie Popescu, Razvan Selariu és Marius Urzica érkezett a bukaresti géppel - érdekesség, hogy utóbbi immáron harmadik olimpiáján szerepel majd.
A lólengés koronázatlan királyának tartott Marius Urzica, aki egyébként remekül beszél magyarul is, az 1996-os atlantai játékokon ezüst-, míg négy esztendővel később Sydneyben aranyérmes lett ezen a szeren. Noha a 29 esztendős versenyző a tavalyi anaheimi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon csak az ötödik helyet szerezte meg a szerfináléban, bizakodó a szereplését illetően, és pozitívan tudott nyilatkozni korábbi vállsérüléséről.
"Annak már vége, túljutottam a nehézségeken, és azt mondhatom, tökéletes állapotban tudok majd versenyezni" - mondta Urzica, aki az olimpiai falut és az edzőtermet is dicsérte Athénban.
A román női csapat háza táján nem ennyire nyugodt a hangulat. Néhány nappal ezelőtt Octavian Belu szövetségi kapitány csapatot hirdetett, amelyből kihagyta a 2001-es genti világbajnokságon aranyérmet szerző gárda egyik tagját, Silvia Stroescut. A 19 esztendős tornász Belu döntésén úgy megsértődött, hogy bejelentette: fontolóra veszi, hogy befejezi sportpályafutását. Néhány nappal később azonban újabb fordulat következett: lábsérülést szenvedett Andrea Munteanu, így Belu arra kényszerült, hogy Stroescut visszavegye a válogatottba.
"Nagy kockázat lenne arra várni, hogy Munteanu felépüljön a sérüléséből, és újra formába lendüljön - mondta Belu. - Storescu a hívó szóra szerencsére igennel válaszolt, és így csatlakozott az Athénba tartó olimpiai csapathoz."
A román női válogatott, amely nemcsak olimpiai címvédő, de az idén is aranyesélyesként lép a pódiumra, így a következő összeállításban kezdi meg a küzdelmeket az augusztus 15-i rajtnál: Oana Ban, Monica Rosu, Silvia Stroescu, Nicoleta Sofronie, Alexandra Eremia és Catalina Ponor.


Elutaztak
Repülőre ült vasárnap délben a magyar tornászküldöttség is, azaz Gál Róbert és edzője, Vereckei István, Szarka Krisztina és trénere, Ziszisz Tanaszisz, valamint három bírónk: Fazekas Éva, Karácsony István és Bérczi István.
Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
4 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
17 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
59 perce

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik