Cseh kedden vízbe mehet

SAL ENDRESAL ENDRE
2004.07.24. 21:05
Címkék
Kezdjük a legfontosabbal: Cseh László vasárnap elhagyhatja a Sportkórházat. És ami ennél is örömtelibb: a tervek szerint kedden a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában ismét vízbe megy.
Sokan ott lesznek. A hírek szerint még dr. Berkes István, a Sportkórház főigazgató-főorvosa (ő műtötte a törött bokáját) is ott fog állni a parton, hiszen ő is kíváncsi arra, hogyan sikerült a "műve." A hírek szerint remekül, ennek jele, hogy Cseh szombaton a kórház kapujáig kísérte a nála vendégeskedő Kiss László szövetségi kapitányt. Igaz, mankóval, ám mint elmondta, a műtét helyén nem érez fájdalmat, csak a szalagjai fájnak, ami nem is csoda, hiszen kicsit megnyúltak a szerda esti szerencsétlen lépés következtében. És ha már a peches mozdulat. Volt már egy magyar úszó, akinek egy hasonlóan szerencsétlen lépés miatt "ugrott" a jó olimpiai szereplése. A neve ismerős lehet: Cseh László. Csak az idősebb…

A kórházi napok után Cseh László keddtôl már ismét megszokott környezetében, az uszodában készülhet az ötkarikás játékokra
A kórházi napok után Cseh László keddtôl már ismét megszokott környezetében, az uszodában készülhet az ötkarikás játékokra
A kórházi napok után Cseh László keddtôl már ismét megszokott környezetében, az uszodában készülhet az ötkarikás játékokra
Mint kiderült, a papa – aki hátúszóként szerzett nevet – 1972-ben, a müncheni olimpián, néhány nappal az úszóversenyek rajtja előtt szintén "félrelépett." Ugyanúgy, mint a fia, papucsban, egy lépcsőfokon. Bár sokan éremesélyesnek tartották, végül nem járhatott sikerrel, a kibicsaklott bokáját csak a váltóra tudták használhatóvá tenni. Még mondja valaki, hogy a fiúk nem az apjukat tekintik példaképnek.
Persze ez csak rossz vicc, főleg, hogy Cseh még nincs túl a nehezén. Ma még nem tudni, hogy a törés mennyire vetette vissza a felkészülését. Kiss László szerint ez megjósolhatatlan, ám tény: "jobb nem lett a lába".
Szerda óta Cseh lábtörése a hír, pedig közben szépen-csendben befejezte a balatonfűzői edzőtáborozását az úszóválogatott. Sok pihenőt nem kapnak a versenyzők, hiszen hétfőn reggel már a Margitszigeten lesz a keret. Kiss amondó, jól sikerült az edzőtábor (persze Cseh esetét kivéve), az edzéseredmények alapján minden versenyző javított a korábbi legjobbján. Hétfőn tehát folytatódik a felkészülés. Keddtől pedig Cseh is újrakezdi. Abban pedig csak reménykedhetünk, hogy ha jobb nem is, de legalább rosszabb nem lett a lába. ---- R ---- M
Legfrissebb hírek

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
2 perce

„Az első félidőben majdnem elaludtam, a másodikat átaludtam” – Ibra a belga-iráni meccs élvezeti értékéről

Foci vb 2026
9 perce

Jégkorong Kontinentális Kupa: Észtországban kezd a magyar bajnok BJA

Jégkorong
19 perce

NS-infó: együttműködés jöhet a ZTE és a Nafta között – Zalaegerszegről érkezhet edző, játékos is

Labdarúgó NB I
22 perce

Nem minden iráni szurkol hazája válogatottjának

Foci vb 2026
23 perce

Benbuali játékára akkor lehet számítani, ha Algéria nagy bajba kerül

Foci vb 2026
45 perce

Újabb női játékvezető mutatkozik be a világbajnokságon

Foci vb 2026
53 perce

„Kitartunk, átvészeljük a nehézségeket, nem csüggedünk” – így ült fel az NBA trónjára a „Comeback Knicks”

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik