Összesen 22 sportágban 212 versenyzőnk utazhat a játékokra (ez minden idők harmadik legnagyobb magyar küldöttsége), kiegészítve négy tartalékkal: Kulcsár Krisztián, Fodor Kende és Tóth Hajnalka vívókkal és a tegnap "kispadra" került Pető Tibor evezőssel. A csapat ugyanakkor még bővülhet, mivel atlétikában még lehet kvótát szerezni, és teniszben Czink Melinda várólistán szerepel, s az esetleges visszalépések miatt résztvevővé válhat.
A MOB vezetői eltérően értékelik esélyeinket: amíg Schmitt Pál elnök 20 éremre, közte nyolc aranyra számít (s ezzel a 13-15. helyre az éremtáblázaton), addig Aján Tamás főtitkár szerint a tizenkét-tizennégy potenciális aranyesélynek mintegy a fele, vagyis hat-hét realizálódhat, s Molnár Zoltán igazgató is úgy véli, hogy a magyar csapat eredményessége elmarad a Sydneyben látott 17 érmes, 8 aranyos kollekciótól. Ugyanakkor Atlanta előtt is Schmitt volt a legjobb jós: az 1996-os olimpián 21 éremre számított 7 arannyal, ami pontosan be is következett. Az elnök személyeket nem említett, de azt Pál elárulta, hogy kajak-kenuban és atlétikában jelentkezett be eredményhirdetésre, vagyis itt számít elsősorban magyar aranyra, valamint vízilabdában és kézilabdában, ahol szintén szeretne ott lenni az éremosztásnál.
A közgyűlés egyben elfogadta a kormány által korábban jóváhagyott premizálási rendszert, vagyis Athénban az egyéni versenyszámok magyar bajnokai nettó 10 millió forintot, az ezüstérmesek 8 milliót, a bronzérmesek 6 milliót kapnak. A csapatsportágban aranyérmesek fejenként 5 millióhoz juthatnak.
Az NSO ajánlja:Olimpiai indulóinkAz athéni olimpia teljes programjaDicsőségtabló, 2008Az összes sportág összes dobogós helyezése az olimpiákonÖn szerint hogyan szerepel a magyar csapat Athénban?Szavazzon olimpiai esélyeinkre!Mindent az olimpiai sportágakról