Magath érkezik a Bayern kispadjára

Vágólapra másolva!
2004.05.19. 22:59
Címkék
Uli Hoeness menedzser kedden, a Győri ETO elleni barátságos mérkőzés után csak szombatra, esetleg vasárnapra ígérte, hogy eldől, ki lesz Ottmar Hitzfeld utóda a bajorok kispadján, a Kicker sportmagazin szerint viszont amit mindenki sejt, immár tény. A nyártól Felix Magath, a VfB Stuttgart jelenlegi vezetőedzője veszi kézbe a bajor sztáregyüttes irányítását.
"Már megemlítettem a fiúknak, hogy július elsején valószínűleg elhagyom a csapatot. Megkönnyebbültem, hogy végre kimondhattam – mondta Magath. – Az elmúlt hetek nagyon nehezek voltak a számomra, hiszen mindig figyelnem kellett a kommentárjaimra. De nagyon örülök a müncheni feladatnak, mert mindig is az volt a vágyam, hogy olyan csapatot irányítsak, amelyik a hazai és a nemzetközi porondon is a végső győzelemért küzd." Ezen szavak után már Uli Hoeness sem tehetett mást, mint elismerte, hogy már hetekkel korábban megállapodtak Magathtal.
Stuttgartban viszont elégedetlenséget váltott ki a bejelentés, főképp azért, mert a gárda a hét végén a Bayer Leverkusennel sorsdöntő bajnokit vív (ha nem kap ki, indulhat a BL-ben – a Bayern Freiburg elleni eredményétől függően a főtáblán vagy a selejtezőben –, ellenkező esetben viszont csak az UEFA-kupa marad neki). "Mérges vagyok, hogy nem tartották be a megállapodásunkat, és az utolsó meccs előtt kibújt a szög a zsákból" – morgolódott Erwin Staudt klubelnök.
Elképzelhető, hogy az új edző együtt dolgozhat egy világbajnokkal is, hiszen a Bayern azon fáradozik, hogy Robert Kovacért (valamint tízmillió euróért) cserébe megszerezze Lúciót a Bayer Leverkusentől. A brazil centerhalf mellett Deco (FC Porto) és Torsten Frings (Borussia Dortmund) a müncheniek két legfontosabb célpontja.
Persze gondok is vannak a Bayernnél, a DSF televízióban például egymásnak üzengettek a vezetők és a játékosok. "Minden átkozottul rossz, ami történik. A klub két hete még hűségesküt tett Hitzfeld mellett. Most megyek az elnökhöz, és felbontom a szerződésemet" – mondta Willy Sagnol, a gárda francia védője. "Willy a legjobb példa az itteni helyzetre. Jó élete van, ő is, a többik is azt tehetik, amit akarnak. Ottmar túl jó volt a játékosokhoz" – kontrázott Uli Hoeness, aki a biztonság kedvéért Oliver Kahnnak is odaszúrt egyet, mondván, nem kell neki mindent kommentálnia.
Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: pályán a Liverpool és a Manchester City; negyeddöntő a darts-vb-n

Egyéb egyéni
1 órája

Afrika-kupa: Algéria a harmadik csoportmeccsét is megnyerte

Minden más foci
5 órája

A legnagyobb sztárok a kanadai hokiválogatott olimpiai keretében

Jégkorong
6 órája

Légiósok: Tóth Balázs a vezetőedző kérésére a kispadon ült a Sheffield Wednesday ellen

Légiósok
6 órája

Ott leszünk a vb-pótselejtezőn? Yamal nyeri az Aranylabdát? Verstappen az F1 bajnoka? Mi lett volna, ha…

Minden más foci
7 órája

Négysáncverseny: új sáncrekord a selejtezőben

Téli sportok
8 órája

Az év legnézettebb videói: ahogy Csoboth Kevin átveszi az Év sportpillanatáért járó díjat

Egyéb egyéni
8 órája

Három Spartathlon-teljesítés után 2026-ban kihagyja a legendás görög versenyt

Csupasport
9 órája
Ezek is érdekelhetik