Rui Jorge ártatlan

2004.05.17. 22:16
Címkék
A portugál liga felmentette Rui Jorge-t a doppingolás vádja alól. Mint ismert, a Sporting védőjét a februári, Moreirense elleni bajnoki után tesztelték, és áprilisban kiderült, hogy a Pulmicort nevű, allergiaellenes gyógyszer nyomait mutatták ki a szervezetében.
Rui Jorge (balra) mégis ott lehet a nyári Európa-bajnokságon
Rui Jorge (balra) mégis ott lehet a nyári Európa-bajnokságon
Rui Jorge (balra) mégis ott lehet a nyári Európa-bajnokságon
Rui Jorge (balra) mégis ott lehet a nyári Európa-bajnokságon
Rui Jorge (balra) mégis ott lehet a nyári Európa-bajnokságon
Rui Jorge (balra) mégis ott lehet a nyári Európa-bajnokságon
Ez az orrspray formájában alkalmazható orvosság nem minősül egyértelműen tiltott szernek, de használatáról értesíteni kell az illetékes szerveket.
A lisszaboni egyesület orvosa, José Gomes Pereira azonban elmulasztotta az engedélyeztetést, így akadhatott fenn Rui Jorge az ellenőrzésen. "A játékos részéről nem állapítottunk meg felelősséget az ügyben" – szögezte le a liga hivatalos közleménye. Pereira doktor sem habozott elvinni a balhét, nyomban elismerte a hibáját.


A döntéssel elégedett volt a szövetség elnöke, Gilberto Madaíl is, és persze még inkább Luiz Felipe Scolari. A válogatott brazil szövetségi kapitánya eddig rendszeresen számított a 31 éves, 41-szeres válogatott bekkre, nem szívesen mondott volna le róla a hazai rendezésű kontinenstorna alatt sem. "Nagyon örülök, ez a fejlemény kényelmes helyzetbe hoz engem a keret kihirdetése előestéjén" – nyugtázta "Felipao", aki kedden jelenti be, kik képviselhetik hazájukat az Eb-n.
Legfrissebb hírek

Kajak-kenu: megvan a montemori Európa-bajnokságon induló csapat névsora

Kajak-kenu
17 perce

Férfi jégkorong-vb: sikerült közelebb lépni az elit mezőnyéhez

Jégkorong
39 perce

Az adidas közösségi futballfesztivállá változtatja Budapestet a Bajnokok Ligája-döntő hetében

Bajnokok Ligája
46 perce

Súlyos az Európa-kupa döntőjében megsérülő tatabányai játékos sérülése

Kézilabda
1 órája

Brutális selejtezőszintek a 2027-es atlétikai világbajnokságra

Atlétika
1 órája

Mim Gergely távozik a ZTE-től – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Pergel Andrej válogatott kézilabdázó távozik spanyol csapatától

Kézilabda
1 órája

Férfi röplabda Extraliga: nem indul a MAFC és a Kazincbarcika

Röplabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik