Válságtervet dolgoztak ki az erős szél miatt

VAD DEZSŐVAD DEZSŐ
2004.04.22. 23:31
Címkék
Újabb hat sportág képviselői: az ökölvívók, a vitorlázók, az evezősök, az asztaliteniszezők, a cselgáncsozók és a szörfösök egyeztettek a MOB-székházban.
Az ökölvívók remélik, hogy a Göteborgban folyó kvalifikációs viadalon még legalább egy indulási lehetőséget kiharcolnak. Bakiban, a jövő heti utolsó kvalifikáción már kevesebb a remény. A vitorlázóknál – akik számára a körülményekkel való ismerkedés rendkívül fontos, ezért a többieknél korábban utaznak Athénba – egyelőre változatlanul Weöres Márta és Payr Anna 470-es párosa az egyetlen biztos résztvevő. Ám egy 470-es férfiegységnek, valamint a Laser és a finn-dingi osztály egy-egy hajójának a részvételére még van esély.A Nemzetközi Evezősszövetség az evezőspályán uralkodó erős szél miatt válságtervet dolgozott ki. Ennek értelmében még arról is szó lehet, hogy 8.30-ról reggel hét órára hozzák előre a kezdési időt, ami azt jelenti, hogy az olimpiai faluban lakóknak már legalább három órakor fel kell kelniük. Egy másik változat szerint késő délutánra halasztanák a versenyeket, sőt, még arra is gondoltak, hogy a jelenlegi felére, azaz 1000 méterre csökkentenék a versenytávot. A honi szövetség egy évvel ezelőtt egyértelműen az olimpiai falubeli elhelyezést választotta, ám a válságterv és a versenyzők kérése alapján most már inkább a pálya közelében szeretne szállást, ami lényegesen költségesebb. S bár erre jelenleg nincs fedezet, a MOB azért megpróbál segíteni. Az asztaliteniszezők még nem adták fel a reményt, hogy három női játékosuk – Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina és Fazekas Mária – mellett a férfiak is kiharcolják az olimpiai részvételi jogot. Erre a májusi, innsbrucki európai pótselejtezőn kerülhet sor. A cselgáncsozóknál Kovács Antal és Ungvári Miklós indulása biztosra vehető, és a jelenlegi állás szerint Szabó Brigitta is tagja az olimpiai mezőnynek, de helyét még a májusi bukaresti Eb-n meg kellene erősíteni. Braun Ákos jobban, Csizmadia Zoltán kevésbé bizakodhat.A szörfösöktől Koszti György elnök köszönettel fogadta az újabb kvótának szóló gratulációkat. A nemrég végetért világbajnokságon hárman is teljesítették a kvalifikációt, de közülük csak egy versenyzőt nevezhetnek. Győrbíró Lívia, Gádorfalvi Luca és Detre Diána a június 21-én Kielben zajló nemzetközi regattán indul ismét, s a két viadal öszszesített eredménye alapján a győztes vehet majd részt az olimpián. A már biztos induló Gádorfalvi Áron júliusban három hetet tölt Athénban, hogy a lehető legjobban megismerkedjen a helyszínnel.
Legfrissebb hírek

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
15 perce

Meglepő történet a vb-n: egy fotós a hotelszobából örökítette meg a győzelmet

Foci vb 2026
17 perce

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
50 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
1 órája

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
1 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
1 órája

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik