Európai ligák árnyékában

G. P., H. A.G. P., H. A.
Vágólapra másolva!
2004.03.29. 20:31
Címkék
Jobb, ha Sepp Blatter mostanában nem látogat Dél-Amerikába, a kontinens öltözői ugyanis a FIFA ócsárlásától hangosak.
Carlos Tévez Ecuador ellen debütálhat az argentin nemzeti tizenegyben a selejtezôkön
Carlos Tévez Ecuador ellen debütálhat az argentin nemzeti tizenegyben a selejtezôkön
Carlos Tévez Ecuador ellen debütálhat az argentin nemzeti tizenegyben a selejtezôkön
Carlos Tévez Ecuador ellen debütálhat az argentin nemzeti tizenegyben a selejtezôkön
Carlos Tévez Ecuador ellen debütálhat az argentin nemzeti tizenegyben a selejtezôkön
Carlos Tévez Ecuador ellen debütálhat az argentin nemzeti tizenegyben a selejtezôkön
Ma és holnap vb-selejtezőket rendeznek odaát, de mivel a világszövetség barátságos meccsek játéknapjának nyilvánította e hét keddjét és szerdáját, az európai klubok a szabályozásnak megfelelően dél-amerikai futballistáikat is csak 48 órával – nem pedig öt nappal – a találkozó előtt voltak kötelesek elengedni. Különösen érzékenyen érinti ez a kedden pályára lépő négy válogatottat, Bolíviát, Chilét, illetve Argentínát és Ecuadort.
Az argentin szövetségi kapitány, Marcelo Bielsa éppen ezért nem is hívta be Hernán Crespót, Javier Zanettit és Kily Gonzálezt, noha eredeti szándéka szerint természetesen mindhármukra számított volna. "Ez az időrend agresszió a játékosok ellen, mert nem megfelelő fizikai állapotban kényszeríti rájuk a terhelést. Saját érdekükben hagytam ki őket" – magyarázta Bielsa. Kolumbiai kollégája, Reinaldo Rueda pénteken arra panaszkodott, hogy a keret felének kellett volna edzést tartania. "Ilyen körülmények között teljesen lehetetlen rendes munkát végezni. A repülőgépen kell majd kitalálnom a kezdőcsapatot és a taktikát" – kesergett a tíz szakvezető közül alighanem a legnehezebb helyzetben lévő Rueda, aki a menesztett Fransisco Maturanától egy ponttal az utolsó helyen álló együttest vett át.
De van itt más érdekesség is. Walter Samuel, a Roma szintén argentin légiósa már az olasz főváros repülőterén készülődött a felszállásra (az ő egészségéért nem aggódott Bielsa), amikor megtudta, hogy nem játszhat Ecuador ellen. Hiába töltötte már le a szeptemberi kiállításáért járó egymérkőzéses, automatikus eltiltását Venezuela ellen, a FIFA még egy fordulóra eltiltotta. Ehhez joga van, de az argentin szövetség munkatársai azt mondják, a decemberi (!) döntésről szóló értesítést csak néhány napja kapták meg. A FIFA lassan őrlő malmaira vonatkozó állításukat alátámasztja, hogy a chileiek hasonló cipőben járnak: szerették volna szerepeltetni Reinaldo Naviát és Cristian Alvarezt, de a napokban e két labdarúgó plusz egymeccses eltiltására is fény derült – összességében mintegy féléves késéssel. A chileieknek van egyéb gondjuk is, David Pizarro, az Udinese támadója combsérülést szenvedett, így nem tudni, képes lesz-e kiállni Bolívia ellen.
Visszatérve az argentinokra, Bielsa szövetségi kapitány feltehetően a hazai bajnokságban szereplőkre fog építeni, már csak azért is, mert néhány külföldön játszó jelölt, így Gabriel Heinze (Paris SG), César Delgado (Cruz Azul), Andrés D’Alessandro (Wolfsburg) és Pablo Cavallero (Celta Vigo) mostanában felemás teljesítményt nyújt a klubjában. A kapitány nem kevesebb mint nyolc otthon játszó futballistát nevezett meg vasárnap, közülük a 20 éves Caros Tévezt érdemes kiemelni, hiszen ő először kaphat lehetőséget a nemzeti tizenegyben.
A közvélemény nagy érdeklődéssel várja Paraguay és Brazília ütközetét. A listavezető otthon nagyon erős, Asunciónban eddig mindkét selejtezőjét megnyerte, ráadásul a két válogatott utolsó ütközetén is diadalmaskodott 1–0-ra (igaz, a frissen megkoronázott világbajnokok akkor, Luiz Felipe Scolari búcsúmeccsén nem sokat törődtek az eredménnyel). A brazilok jól kezdték a kvalifikációs sorozatot, de utóbbi két meccsükön csak döntetleneztek, vagyis nem elég nekik az egy pont.

Tv: a Sport1 csütörtökön 20.30-tól felvételről sugározza a Paraguay–Brazília összecsapást. ---- E ---- &
Legfrissebb hírek

A Mosonmagyaróvár és az MTK is 38 gólt lőve nyert a női kézilabda Magyar Kupában

Kézilabda
4 perce

Változás: az ünnepi televízióműsort a Nemzeti Sport keddi számában olvashatják

Egyéb egyéni
29 perce

Férfi röplabda: a Kazincbarcika is bejutott az MK négyes döntőjébe

Röplabda
30 perce

Superliga: U. Craiova–Csíkszereda

Minden más foci
32 perce

Mégsem Ausztráliában rendezik a Milan–Como olasz bajnokit

Olasz labdarúgás
42 perce

Ismét Dejan Sztankovics a Crvena zvezda vezetőedzője

Minden más foci
1 órája

Kiesett a kenyai közönségkedvenc, Evans nagy meccset nyert meg Wade ellen a darts-vb-n

Egyéb egyéni
1 órája

Turisztikai vetélkedő gyerekeknek – fókuszban az Alföldi Kéktúra

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik