Lékó: remik Anand ellen

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
Vágólapra másolva!
2004.03.28. 22:20
Címkék
Meglehetősen eseménytelen, hogy azt ne mondjuk, unalmas vasárnapot tudhat maga mögött Lékó Péter az Amber-tornán. Pedig a magyar ranglistavezető az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anandal meccselt, tehát izgalmas összecsapásra lehetett számítani.
Lékó második az összetettben
Lékó második az összetettben
Lékó második az összetettben
Lékó második az összetettben
Lékó második az összetettben
Lékó második az összetettben
Nem az lett.
Az első mérkőzésen, a vakpartiban még történt egy-két ütésváltás, ám a parti ennek ellenére meglehetősen hamar, már a 23. lépésnél döntetlennel ért véget. A rapidparti sem volt sokkal eseménydúsabb, a két nagymester mindössze tizenhétszer nyújtotta kezét a tábla fölé, így ez a játszma is pontosztozkodással fejeződött be.
Lékó így második az összetett versenyben, amelyben a profivilágbajnok Vlagyimir Kramnyik kettős győzelemével egy pontnyira megugrott a mezőnytől.
A következő fordulót kedden rendezik meg.

13. Amber vak- és rapidverseny, Monaco
Vakjátszmák. 8. forduló:
Lékó Péter (magyar)–Anand (indiai) döntetlen, Morozevics (orosz)–Vallejo Pons (spanyol) 1:0, Kramnyik (orosz)–Van Wely (holland) 1:0, Ivancsuk (ukrán)–Szvidler (orosz) 1:0, Shirov (spanyol)–Topalov (bolgár) döntetlen, Gelfand (izraeli)–Barejev (orosz) döntetlen. Az állás: Morozevics 6 pont, Kramnyik és Ivancsuk 5.5-5.5, Lékó Péter és Barejev 5-5, Szvidler 4.5, Topalov, Anand és Shirov 3.5-3.5, Van Wely 3, Gelfand és Vallejo Pons 1.5-1.5
Rapidjátszmák. 7. forduló (még nem közölt eredmények): Lékó Péter–Van Wely 1:0, Morozevics–Anand 1:0, Kramnyik–Vallejo Pons 1:0. 8. forduló: Anand–Lékó Péter döntetlen, Vallejo Pons–Morozevics 0:1, Van Wely–Kramnyik 0:1, Szvidler–Ivancsuk 1:0, Topalov–Shirov 1:0, Barejev–Gelfand döntetlen. Az állás: Anand és Kramnyik 5.5-5.5 pont, Lékó Péter 5, Szvidler, Topalov és Barejev 4.5-4.5, Morozevics és Ivancsuk 4-4, Gelfand, Van Wely és Shirov 3-3, Vallejo Pons 1.5. Az öszszesítésben: Kramnyik 11 pont, Lékó Péter és Morozevics 10-10, Barejev és Ivancsuk 9.5-9.5, Szvidler és Anand 9-9, Topalov 8, Shirov 6.5, Van Wely 6, Gelfand 4.5, Vallejo Pons 3
Legfrissebb hírek

Döntők visszavágói és magyaros találkozó Isztambulban – a BL alapszakaszának 12 legjobban várt meccse

Bajnokok Ligája
18 perce

Váratlan hírek a Lokiról: akadozhatnak a fizetések a DVSC-nél

Labdarúgó NB I
19 perce

Négy magyar indul az első afrikai országúti kerékpáros-világbajnokságon

Kerékpár
23 perce

Bánkuti: Kuramagomedov képes rá, hogy bármely világversenyen éremesélyes legyen

Birkózás
24 perce

Újabb kirúgás a Bundesligában, az edző csak telefonon tudott elköszönni

Német labdarúgás
32 perce

Rapport Richárd a 12. lett a FIDE Grand Swiss-tornán

Egyéb egyéni
32 perce

Rooney: A Manchester United rosszabb lett Amorim irányítása alatt

Angol labdarúgás
51 perce

Ötös lista: címet véd a PSG? Favorit lenne a Liverpool? Visszatér a Real Madrid? – BL-esélylatolgatás

Bajnokok Ligája
57 perce
Ezek is érdekelhetik