Athénban – már Athénért

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2003.12.12. 21:30
Címkék
Az olimpiai kvalifikáló Világkupa-döntőt a görögök a jövő évi ötkarikás játékok főpróbájának tekintik. A szombaton versenyző férfiak a pénteket vérvétellel kezdték  mint ahogy az az olimpián is történni fog. A reggeli után megtörtént az akkreditálás. Nem volt sima ügy, amíg az egyszerre "beözönlő tömeg tagjainak elkészítették a kártyáját, de azért iparkodtak a szervezők.
Balogh Gábor is ugrásra készen várja a Világkupa-döntô rajtját (Fotó: Farkas József)
Balogh Gábor is ugrásra készen várja a Világkupa-döntô rajtját (Fotó: Farkas József)
Balogh Gábor is ugrásra készen várja a Világkupa-döntô rajtját (Fotó: Farkas József)
Balogh Gábor is ugrásra készen várja a Világkupa-döntô rajtját (Fotó: Farkas József)
Balogh Gábor is ugrásra készen várja a Világkupa-döntô rajtját (Fotó: Farkas József)
Balogh Gábor is ugrásra készen várja a Világkupa-döntô rajtját (Fotó: Farkas József)
Versenyzőink közül Horváth Viktor volt a legleleményesebb, a sorokat kicselezve igen hamar megkapta "igazolványát”. Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány tréfásan figyelmeztette a székesfehérvári versenyzőt, hogy jól őrizze ezt a kártyát, mert akinek már megvan, biztos résztvevője a jövő évi versenyeknek is…
Ha pénteken még nem is volt olimpiai résztvevő a 2001-es vb-ezüstérmes, szombaton este már az lehet, ha a versenyen az első két hely valamelyikén végez.
Az akkreditálás után a magyar csapat bejárta a helyszíneket, amelyek nemcsak a Vk-döntőnek, hanem az olimpiának is otthont adnak majd. A lőteret ki is próbálták versenyzőink – Balogh Gábor kivételével, aki a nézőtéren foglalt helyet. Az olimpiai ezüstérmes nem "sztrájkolt”, csak éppen nem érkezett meg a csomagja Budapestről. Ígéretek szerint a péntek éjszakai járattal hozzák Athénba, így szombat reggel versenyezhet Balogh.
Ami az uszodát illeti, kissé megdöbbentett minden versenyzőt, hogy a decemberi alig tíz fokban, ráadásul csepergő esőben kell leúsznia néhány hosszt – de mit lehetett tenni? A nyári hőségben talán direkt várja majd mindeki, hogy vízbe csobbanjon, most viszont fordítva történt, a medencéből kijőve rohant mindenki az öltözőbe…
"A levegő hűvös az úszáshoz, de a víz jó volt” – foglalta össze tömören kétszeres világbajnoknőnk, Vörös Zsuzsanna, aki a magyar küldöttségből egyedül (reméljük, csak vasárnap estig) már olimpiai kvótával büszkélkedhet.
Szombaton tehát 32 férfi, köztük a ranglista első helyezettjeként Kállai Ákos, valamint Balogh Gábor és Horváth Viktor elkezdi a küzdelmet a kvótáért. Az előzetesen kiadott programról csak azt lehet mondani: irreális. Vagyis a görögök olyan feszes ütemtervet írtak elő, amelyet nem lehet tartani (ezt akarják megvalósítani az olimpián is). Majd meglátjuk.
Az biztos: mindenkinek az a jobb, ha már most kiderülnek a hibák, hogy az olimpiáig lehessen módosítani.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Panama–Horvátország

Foci vb 2026
2 perce

Statisztikák: Bellingham a legifjabb angol ötvenszeres válogatott lett

Foci vb 2026
31 perce

Szerdai sportműsor: kezdődik a vb csoportkörének utolsó fordulója

Minden más foci
44 perce

Három változás a horvátoknál az angolok elleni meccshez képest – íme, a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
54 perce

Nem bírt egymással Anglia és Ghána

Foci vb 2026
59 perce

Lassan kezdett, majd minden esélyét elpuskázta Anglia, így ikszelt Ghánával a vb-n

Foci vb 2026
1 órája

Az angol balhátvéd nem fogott kezet a nemi erőszakkal vádolt Thomas Partey-val

Foci vb 2026
1 órája

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
1 órája
Ezek is érdekelhetik