Már Queiróz is rotál

CSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTERCSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTER
2003.11.24. 20:45
A Deportivo szombati döntetlenjét vasárnap este a Real Madrid képes volt kihasználni, a Valencia viszont nem, így a fővárosiak vezetnekik a tabellát. A másik madridi együttes, az Atlético hatmecscses győzelmi szériának mondott búcsút Valladolidban.
A Real a három pont megszerzésén kívül egyébre nem lehet büszke, az Albacete játékosai végig egyenrangú ellenfelekként szaladgáltak a világsztárok között. Igaz, utóbbiak létszáma nem volt teljes, mivel Carlos Queiróz vezetőedző pihentette Ronaldót, csak akkor küldte pályára, amikor már vészesen közelített az 1–1-es végeredmény réme. Beckham gyönyörű góllal szerzett vezetést a hazaiaknak, ám egy perccel később Parri szenzációs kapáslövése elhomályosította az angol mozdulatát, majd jött a szünet.A második játékrészben a portugál szakvezető – a középpályát megerősítendő – Helguerát is becserélte, és a Real játéka valóban sokat javult, a 81. percben Solari beadását Zidane a hoszszú sarokba csúsztatta. A 2–1 ellenére ismét egyértelművé vált, hogy a "királyiaknál” a klasszisok mögött nem állnak megbízható tartalékok, csak tehetséges, de még tapasztalatlan futballisták. Ez leginkább Portillo játékán érződött, aki kétgólos előnynél beállva általában sziporkázik, de most (a győztes gól előtti akcióban előkészítőként jeleskedő) Ronaldo helyén kezdve nagy csalódást okozott."A következő huszonnyolc napban kilenc mérkőzést fogunk játszani, ráadásul többen két feszült válogatott meccsen és hosszú utazáson voltak túl, ezért döntöttem a kezdőcsapat átalakítása mellett” – magyarázta Queiróz, akinek Beckham is a védelmére kelt. "A rotációra szükség van. A naptár nagyon zsúfolt, nem lehet végigfutballozni egy teljes idényt” – mondta az angol középpályás.A Valencia nem bírt a másodosztály legutóbbi bajnokával Murciában, pedig Mista egy lecsorgó labdából megszerezte a vezetést, és 1–0 után Rafa Benítez tanítványai nemigen szokták kiengedni a kezükből a mérkőzést. A murciai gárda azonban két remekbe szabott találattal visszavágott, s Mista újabb villanására – távoli, kegyetlenül precíz fejes – volt szükség a vereség elkerüléséhez. "Megérdemeltük volna a győzelmet, több helyzetünk volt” – bosszankodott Peiró, a házigazdák mestere.A Valladolid–Atlético Madrid összecsapáson ugyancsak a vendégek szereztek vezetést, Musampa révén, de itt a rivális komolyabban vette a fordítást. Persze Makakula és Zapata, majd a szünetet követően Sousa góljain kívül az sem jött rosszul a liláknak, hogy Ortíz kiállítása miatt az Atlético több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban küszködött. "Jó úton vagyunk” – nyugtázta lakonikusan Moré, a Valladolid szakvezetője.A Celta Vigo az előző szezonban összesen háromszor kapott ki otthon, ehhez képest a Bajnokok Ligája pluszterhe alatt nyögő csapat az idén már negyedszer szenvedett vereséget a Balaídosban – méghozzá kitől mástól, mint az eddig idegenben nyeretlen Athletic Bilbaótól. A galíciaiakat persze az ág is húzta, 0–1-nél a bíró nem adta meg Szavo Milosevics szabályosnak tűnő gólját, de nem mondhatni, hogy a Bilbao sikere ne lett volna megérdemelt. "A bajnokságban nem megy nekünk, de ne feledjük, az Athletic nagyon jó csapat” – így Lotina, a Celta trénere, míg kollégája, Valverde úgy vélte, ha szerencséjük lesz, a BL-helyekre is odaérhetnek.Az Espanyol megszerezte második – új edzőjével, Luis Fernandezzel az első – győzelmét, noha a Sevilla ellen Lopo piros lapja miatt jó ideig tíz emberrel futballoztak a katalánok.Primera División
A 12. forduló vasárnapi mérkőzésein:
Celta Vigo–Athletic Bilbao 0–2 (Lacruz 58., Iraola 92.), Espanyol–Sevilla 1–0 (Domoraud 90.), Málaga–Osasuna 0–0, Santander–Zaragoza 1–2 (Rebosio 40. – öngól, ill. Álvaro 45., Soriano 85.), Valladolid–Atlético Madrid 3–1 (Makukula 21., Zapata 37., Sousa 66., ill. Musampa 19.), Real Madrid–Albacete 2–1 (Beckham 38., Zidane 81., ill. Parri 39.), Murcia–Valencia 2–2 (Richi 38., Michel 48., ill. Mista 12., 53.)
Az élcsoport: 1. Real Madrid 26 pont (26–14), 2. Deportivo 26 (21–9), 3. Valencia 24, 4. Athletic Bilbao 20, 5. Barcelona 19 (17–13), 6. Osasuna 19 (13–9), 7. Atlético Madrid 19 (15–16)

Segunda División
13. forduló:
Algeciras–Levante 0–1, Eibar–Numancia 1–1, Tenerife–Leganes 0–0, Getafe–Poli Ejido 1–1, Almeria–Rayo Vallecano 1–2, Cádiz–Ciudad de Murcia 2–1, Córdoba–Salamanca 1–0, Alavés–Xerez 1–1, Recreativo Huelva–Las Palmas 2–2, Sporting Gijón–Elche 2–0.
Az élcsoport: 1. Numancia 26 pont, 2. Levante 24 (13–4), 3. Almeria 24 (16–10), 4. Cádiz 22, 5. Eibar 20 (12–9), 6. Alavés 20 (11–9)