Risztov Éva, a 200 méteres gyorsúszás és a 400 méteres vegyesúszás bajnoka: – Örülök, hogy ezt a napot is sikerrel vettem, jelenleg hat aranyéremnél tartok, ám nem szeretnék ennyinél megállni.
Horváth Péter, a 100 méteres hátúszás győztese: – Jó időt úsztam, egy év után sikerült visszaszereznem a bajnoki címet, tehát elégedett vagyok a teljesítményemmel
Kerékjártó Tamás, a 200 m vegyes magyar bajnoka: – Bosszantó, hogy ha csak néhány tizeddel, de elmaradtam a vébé szinttől. Úgy tűnik, gyorson voltam egy picivel lassabb, mindamellett a mostani időeredményemmel szerintem döntős lennék a világbajnokságon. Hogy lesz-e lehetőségem arra, hogy a vébén bizonyítsak, nem tudom, az elnökség dönt az utazó csapatról.
Güttler Károly, az 50 méteres mellúszás aranyérmese: – Engem is utolért a Spartacus-vírus, így különösen örülök, hogy betegen is győzni tudtam. Presztízsmeccs volt, amelynél nem az időeredmény, hanem a végső siker számított.
Cseh László, a 800 méteres gyorsúszás bajnoka: - Eddig öt ezüstöm volt a bajnokságon, tehát jól jött az aranyérem. Eldőlt, a betegeskedő Batházi István helyett elindulok vasárnap négyszáz méter vegyesen, vagyis a fő számomban.
Turi György, a Bp. Spartacus vezetőedzője: – A váltónk Kovács Ági és Szepesi betegsége miatt csak ezüstre volt jó, így a tavalyi bajnoksághoz képest négy arannyal el vagyunk maradva, de a húsz bajnoki címet azért így is megcélozzuk. Nagyon tetszett Cseh László korosztályos csúcsa száz háton, és külön ki kell emelnem Risztov Évit, remekül bírja az elképesztő sorozatterhelést.
Kiss László szövetségi kapitány: – Risztov, Kerékjártó, Horváth és Cseh tetszett különösen. Szintet senki sem úszott, de többen is közel jártak hozzá. Az elnökség kezében a döntés a vébé csapattal kapcsolatban.