Bosszút álltak a szlovákok

Vágólapra másolva!
2003.05.23. 23:23
Címkék
A 28. Vodafone-Savaria-kupa nyitó mérkőzésén a tavalyi tornán diadalmaskodó spanyol gárda 3:1-es vereséget szenvedett az utóbbi időben jelentős fejlődésen átment török együttestől.
A derbi után rendezett ünnepélyes megnyitó keretében a szervezők köszöntötték Nagy Mariannt, a 2002-es esztendő legjobb honi röplabdázónőjét, majd kezdődhetett a felfokozott érdeklődéssel várt magyar–szlovák összecsapás.
A mérkőzésnek külön pikantériát adott az a tény, hogy szinte pontosan egy évvel korábban is az első fordulóban találkozott Szombathelyen a két csapat, s akkor gigászi küzdelemben nyert 3:2-re válogatottunk. Nos, az előzmények ellenére és a szépszámú közönség nagy bánatára északi szomszédaink kezdtek jobban: pillanatok alatt elléptek 7:3-ra. A folytatásban is alaposan meggyűlt a bajuk a mieinknek a nyitásfogadásokkal, s így kisvártatva már 13:8-ra mentek Kovacováék. Ekkor mintegy varázsütésre, feltámadt Ludvig Zsolt gárdája, s így 15:15-nél már együtt voltak a küzdő felek. A roppant izgalmasan alakuló végjátékban csak a harmadik szettlabdáját sikerült értékesíteniük Nagy Mariannéknak, de a lényeg, hogy a mi zsákmányunk lett a játszma.



Nagy Mariann 21 pontot termelt, a vereség miatt mégis csalódnia kellett(Fotó: Meggyesi Bálint)
Nagy Mariann 21 pontot termelt, a vereség miatt mégis csalódnia kellett(Fotó: Meggyesi Bálint)
Nagy Mariann 21 pontot termelt, a vereség miatt mégis csalódnia kellett(Fotó: Meggyesi Bálint)
A második felvonás a feljavult sáncmunkának, na és az egyre inkább belelendülő Dambendzetnek hála 6:4-es magyar vezetéssel indult, ám elég volt egy rövid hullámvölgy, s máris 10:12 állt az eredményjelzőn. Sőt, 15:19-nél már elmenni látszott a szett, és el is ment, mivel Pavelková szőnyegbombázása ellen nem volt ellenszerük lányainknak. A szlovákok a harmadik játszma elejére is átmentették lendületüket: 5:1-gyel nyitottak. De miután a Dambendzet, Nagy duó is begyújtotta a rakétákat, 8:7-nél már a magyarok jártak előrébb. Viszont újfent jött Pavelková, s ez a szett is elúszott, mint ahogy a negyedik etap is követte az előző mintáját (1:5). Sajnos ezúttal a mieink átmeneti feltámadása is elmaradt, így teljesen sima lett a vége.

Mestermérleg
Ludvig Zsolt:
– Küzdőszellemből jelesre vizsgáztunk, a csapaton nagyon látszott a győzni akarás. Sajnos a nyitásfogadásunk akadozott, s a szlovákok parádés mezőnymunkával rukkoltak elő.
Miroslav Cada: – Mindkét oldalon sok volt a hiba. Végül jobb sáncmunkánknak, valamint pontosabb nyitásfogadásunknak köszönhettük a győzelmünket.

Legfrissebb hírek

Eső miatt nem értek véget a magyarok meccsei a US Open selejtezőjében

Tenisz
5 órája

Csütörtöki sportműsor: ETO FC–Rapid 1. mérkőzés a Konferencialigában

Minden más foci
6 órája

Az ETO nekifut az utolsó akadálynak; Faluvégi Dorottya: A csőd és a sérülés az élsport része

E-újság
6 órája

Marshall-futballterv – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
6 órája

Rögzített helyzetek… – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
6 órája

Fucsovics tovább remekel, már negyeddöntős Winston-Salemben

Tenisz
6 órája

A BL-főtábla küszöbén a Bodö/Glimt, a másik három párharcban döntetlen született

Bajnokok Ligája
6 órája

Gyémánt Liga: Világos Adriana győzött a svájci özönvízben

Atlétika
7 órája
Ezek is érdekelhetik