Formula–3000 - Baumgartner idei legjobbja

T. A.T. A.
Vágólapra másolva!
2003.05.16. 22:05
Címkék
A Coloni-istálló versenyzője, Ricardo Sperafico indulhat a pole pozícióból a Osztrák Nagydíj szombati Formula3000-es viadalán. A braziltól mindössze hat századmásodperccel (!) maradt el a második helyről rajtoló Björn Wirdheim, aki egy futamgyőzelemmel és egy második hellyel jelenleg a ponttáblázat éllovasa.
Osztrák Nagydíj, a Formula–3000-es
nemzetközi bajnokság 3. futama, Zeltweg

A rajtsorrend: 1. Sperafico (brazil, Coloni) 1:22.036, 2. Wirdheim (svéd, Arden) 1:22.099, 3. Liuzzi (olasz, Red Bull Junior) 1:22.152, 4. Bell (amerikai, Arden) 1:22.360, 5. Pantano (olasz, Durango) 1:22.994, 6. Schmidt (német, Astromega) 1:23.061, …9. Baumgartner Zsolt (magyar, Coloni) 1:23.161
Osztrák Nagydíj, a Formula–3000-es
nemzetközi bajnokság 3. futama, Zeltweg

A rajtsorrend: 1. Sperafico (brazil, Coloni) 1:22.036, 2. Wirdheim (svéd, Arden) 1:22.099, 3. Liuzzi (olasz, Red Bull Junior) 1:22.152, 4. Bell (amerikai, Arden) 1:22.360, 5. Pantano (olasz, Durango) 1:22.994, 6. Schmidt (német, Astromega) 1:23.061, …9. Baumgartner Zsolt (magyar, Coloni) 1:23.161
A mezőny egyetlen magyar versenyzője, Baumgartner Zsolt eddigi legjobb F3000-es edzéseredményét produkálva a kilencedik helyről várhatja a lámpa szabad jelzését.
"Jól sikerült az edzés, bár végezhettem volna előrébb is – vallotta be Baumgartner. – Volt egy nagyon gyors köröm, a pálya első szekciójában két tizeddel gyorsabb voltam a legjobb időmnél, ám amikor megelőztem Speraficót, megcsúsztam, és kimentem a porba. Ezután már nem volt esélyem a javításra. A versenyen ebből a pozícióból indulva pontot szerezhetek, bár a rajt utáni első két kanyarban nagyon résen kell lennem, hiszen nagy lesz a tülekedés a középmezőnyben.”
A magyar versenyző elmondta, hogy a pályán két módosítást hajtottak végre tavalyhoz képest: az első kanyar bukóterét leaszfaltozták, és a második kanyar is szélesebb lett, mint volt. A versenyzőtársak közül egyébként nagyon sokan gratuláltak Baumgartnernek, aki csütörtökön tesztpilótai szerződést írt alá a Formula–1-es Jordan-istállóval.
Legfrissebb hírek

Nem keresik meg a pakisztáni hegyekben elhunyt olimpiai bajnok sílövő holttestét

Téli sportok
3 perce

Döntők visszavágói és magyaros találkozó Isztambulban – a BL-alapszakasz 12 legjobban várt meccse

Bajnokok Ligája
37 perce

Váratlan hírek a Lokiról: akadozhatnak a fizetések a DVSC-nél

Labdarúgó NB I
38 perce

Négy magyar indul az első afrikai országúti kerékpáros-világbajnokságon

Kerékpár
41 perce

Bánkuti: Kuramagomedov képes rá, hogy bármely világversenyen éremesélyes legyen

Birkózás
43 perce

Újabb kirúgás a Bundesligában, az edző csak telefonon tudott elköszönni

Német labdarúgás
51 perce

Rapport Richárd a 12. lett a FIDE Grand Swiss-tornán

Egyéb egyéni
51 perce

Rooney: A Manchester United rosszabb lett Amorim irányítása alatt

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik