Spanyolország - Djalminha visszatérhet

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.03.29. 20:49
Címkék
Egy újabb előelnökjelölt jelent meg a színen Barcelonában, a szállodalánc-tulajdonos Joaquim Clusells y Adell személyében. A 39 esztendős vállalkozónak  állítása szerint  megvan a 27 millió euró, amely alapfeltétele az elnökjelöltségnek, illetve a 900 ezer euró, amelyet a jelöltek elkölthetnek a kampányuk során. Clusells jelentkezésével immár öten vannak a katalán klub elnöki székére áhítozók, korábban a lapkiadó Lluís Bassat, a vállalkozó Josep Martínez-Rovira és Jordi Majó, valamint a volt játékosügynök Josep Maria Minguella jelezte indulási szándékát.
A következő idényben minden bizonnyal visszatér a Deportivo La Corunához a brazil Djalminha. A középpályás jelenleg az Austria Wiennél játszik kölcsönben, de az osztrák klub illetékesei bejelentették, hogy nem élnek az elővásárlási jogukkal. A háttérben elsősorban az húzódik meg, hogy a bajnokságot hatalmas fölénnyel vezető gárdát edző Christoph Daum nem igazán szereti a dél-amerikait, akit nem egyszer a kispadon jegelt. Djalminha sem ragaszkodik az Austriához, mindig is hangoztatta, hogy szeretne visszatérni Spanyolországba, de a Depornál nem ápol túl jó kapcsolatokat Javier Irureta edzővel, viszont úgy tűnik, hogy a galíciai egyesület nem hosszabbítja meg az egyre több játékosával összevesző mester év végén lejáró szerződését.Egy másik légiós, az olasz Demetrio Albertini ellenben szívesen maradna ott, ahol van, azaz az Atlético Madridnál. "A szerződésem júniusban lejár, és vissza kell mennem Olaszországba, de még nem tudom, hogy számítanak-e rám a Milannál. Én mindenesetre szeretném folytatni az Atléticónál megkezdett munkát, és még jobb lenne, ha jövőre már leszüretelhetnénk az idén elvégzett munkánk gyümölcsét. Eddig azonban a szurkolókon kívül senki sem beszélt velem a folytatásról” – nyilatkozta a kiváló középpályás.A Mallorca kiszemelte magának a Basel egyik vezéregyéniségét, Hakan Yakint. A "szigetlakók” az évad végén minden bizonnyal távozó Ariel Ibagaza helyére szeretnék megszerezni a svájci játékost, aki jó benyomást keltett bennük a Bajnokok Ligájában a Deportivo, illetve a Valencia ellen szerzett góljával. A 26 esztendős futballista kegyeiért ugyanakkor komoly versenyfutás várható, mivel a Mallorca mellett a Celtic és a Liverpool is bejelentkezett Yakinért.
Legfrissebb hírek

Felix Magath szerint Neuer egy szinten van Messivel és Ronaldóval

Német labdarúgás
27 perce

Kopácsi Ákos: Zlatko Jovanovic bízik bennem

Kosárlabda
53 perce

Szerhij Rebrov: Mindenki megértette, hogy elveszítettünk egy nagy esélyt

Foci vb 2026
53 perce

„Maradj a fogászatnál, Hallgrímsson!” – a korábbi válogatott játékos a szövetségi kapitányt hibáztatja az írek kudarcáért

Foci vb 2026
1 órája

Péni István már apaként védené meg Eb-címét

Egyéb egyéni
1 órája

Állítsa össze a magyar válogatott kezdőcsapatát az év első meccsére!

Magyar válogatott
1 órája

Futsal: az Eb-keretre épít a szövetségi kapitány

Magyar válogatott
1 órája

A győri szélső és a volt érdi átlövő is visszavonul a válogatottól – hivatalos

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik