Spanyolország - Bezárják a Camp Nout

GY. B.GY. B.
2002.12.11. 21:27
Címkék
Nem sokkal azután, hogy az időjárás egy mérkőzésre (persze csak ideiglenes jelleggel) "bezáratta a Camp Nout, a Spanyol Labdarúgó-szövetség versenybizottsága további két találkozóra tiltotta be a Barcelona pályáját, halmozott büntetésként pedig 4000 euró befizetésére kötelezte a klubot. Mint ismeretes, a Real Madrid elleni, november 23-án rendezett bajnoki mérkőzésen a katalán gárda szurkolói közül többen megdobálták Luis Figót, a fővárosiak egykoron a gránátvörös-kékeknél játszó klasszisát.
A rendbontás miatt a rangadót mintegy negyedórára félbe kellett szakítani, és a pálya letakarítása után olyan tárgyakat vett lajstromba a liga és a rendőrség, mint például egy whiskysüveg vagy egy sült malac feje. A versenybizottság úgynevezett "nagyon súlyos” incidensként kezelte az ügyet (négy mérkőzéstől egy évig terjedő pályabetiltást vont volna maga után), de mivel a Barcelona készségesen együttműködött a rendbontók felkutatásában, "súlyos” incidenssé minősítették vissza az ügyet. Joan Gaspart, a Barca elnöke azonban még mindig nem nyugodhat meg, ugyanis ellene a liga erőszakellenes bizottsága indított eljárást a találkozót követően tett nyilatkozatai miatt– a presidente azzal vádolta meg Figót, hogy direkt provokálta a nézőket, amiért voltaképpen megérdemli a dobálózást –, és amennyiben a felelősségét megállapítják, két hónaptól öt évig terjedő eltiltással sújthatják.Szintén a Barcelonához kapcsolódó hír, hogy a klub érdeklődik a Dortmund cseh középpályása, Tomas Rosicky iránt. Sajtóinformációk szerint a két egyesület képviselői már a jövő héten összeülnek, hogy megtárgyalják a 22 éves futballista helyzetét, akiért a németek állítólag 53 millió dollárt szeretnének kapni.Doppingoláson érték Carlos Gurpegit, az Athletic Bilbao játékosát. A labdarúgó-szövetség értesítése szerint a középpályás a szeptember 1-én, a Real Sociedad elleni bajnoki nyitány utáni kontrollon produkált pozitív mintát, egészen pontosan nandrolont találtak a szervezetében. Érdekesség, hogy a végül 4–2-es San Sebastián-i sikert hozó derbin Gurpegi lőtte az Athletic mindkét gólját. A bejelentést követően a bilbaói egyesület azonnal kiadott egy hivatalos kommunikét, amelyben leszögezi: "A klubnál sem nandrolont, sem ahhoz hasonló szereket nem alkalmazott soha az orvosi stáb, így annak tagjai, valamint a játékos minden gyanú felett áll. Az Athletic továbbá felajánlja Carlos Gurpegi számára az összes technikai és jogi eszközét, hogy kiderüljön, miként került a szervezetébe a tiltott szer.” Maga a labdarúgó ártatlannak vallotta magát, és kijelentette: "Nem szedtem semmit, teljesen nyugodt a lelkiismeretem.”
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
35 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
41 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
48 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
50 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik