FEBRUÁR Az idénynyitó budapesti fedett pályás viadalon Sárfalvi Péter győz a litván Zadnieprovskis és Kertész Ádám előtt. A nőknél Georgina Harland révén brit siker születik, Simóka Nóra harmadik. A váltóbajnokságot a férfiaknál és a nőknél is a Honvéd-Steffl csapata nyeri.
MÁRCIUS Vörös Zsuzsanna győz a párizsi fedett pályás versenyen.
ÁPRILIS A madridi Világkupán a férfiak versenyét Horváth Viktor nyeri, míg a székesfehérvári Világkupán Vörös Zsuzsanna az első.
MÁJUS A budapesti Westel Világkupán a litván Edvinas Krungolcas nyer, Sárfalvi Péter a második helyet szerzi meg. Érdekesség, hogy a verseny futásának a Vidám Park ad otthont. A székesfehérvári országos bajnokságon Vörös Zsuzsanna negyedik egyéni aranyérmét szerzi meg, győz az Alba Volán női csapata. A férfiaknál Sárfalvi Péter sikere pályáfutása hatodik egyéni aranyérmét jelenti, csapatban az Alba Volán a legjobb. A varsói női Világkupán a szülés miatti egy év kihagyás után visszatért Simóka Bea élete első Vk-sikerét aratja.
JÚNIUS Az Európa-bajnokságon Ustí nad Labemben aranyérmes a Balogh Gábor, Fülep Sándor, Sárfalvi Péter összetételű csapat, egyéniben Balogh bronzérmes.
JÚLIUS A San Franciscó-i világbajnokságon aranyérmes lesz Simóka Bea és a női csapat (Simóka B., Vörös, Füri Csilla), ezüstérmes Vörös Zsuzsanna, a női váltó (Máthé Vivien, Simóka B., Vörös) pedig bronzérmet nyer. A férficsapat (Balogh Gábor, Horváth Viktor, Fülep Sándor) úgy védi meg világbajnoki címét, hogy a döntőbe egyetlenegy másik csapat sem tud bejutni. A budapesti junior Eb-n aranyérmes a női csapat és váltó, míg egyéniben Sasvári Éva ezüstérmes, a férfi váltó pedig harmadikként zár.
AUGUSZTUS A Világkupa-döntőnek – amely az athéni olimpia első kvalifikációs versenye volt – első alkalommal ad otthont Magyarország. Az óbudai Hajógyári-szigeten a két győztes, a litván Andrejus Zadnieprovskis és az olasz Claudia Corsini szerez jogot az ötkarikás részvételre, Vörös 3., Füri 11., Balogh 9., Horváth Viktor 12., Sárfalvi Péter pedig 20.
SZEPTEMBER Az UIPM végrehajtó bizottsága Cagliariban előkészíti a decemberi, kairói kongresszust. Az eseményen magyar sportdiplomáciai siker születik: 2004-ben ismét olimpiai kvalifikáló viadalt rendezhet Budapest. Mint ismert, az athéni olimpiára az első férfi és női kvótákat az óbudai Hajógyári-szigeten augusztusban rendezett Világkupa-döntőn lehetett megszerezni, és két év múlva újból, akkor már az utolsó helyekért harcolhatnak nálunk a versenyzők. A mostani döntés értelmében 2004-ben három Világkupán, valamint a moszkvai világbajnokságon lehet kvótát szerezni. Mexikóváros (2-2) és Peking (2-2) mellett – az angol, a német és az olasz pályázatot legyőzve – Budapest (2-2 továbbjutó) lett az európai helyszín. Az már korábban ismert volt, hogy jövőre a madridi Eb-n (1-3. helyezett), a pesarói vb-n, az athéni Vk-döntőn (2-2), valamint a kontinentális viadalokon lehet kiharcolni az ötkarikás részvételt. A sydneyi junior vb-n női váltónk ezüstérmes, Marosi Ádám és a női csapat pedig bronzérmes.
NOVEMBER Újból viharfelhők jelennek meg a sportág fölött, majd Jacques Rogge NOB-elnök úgy vélekedik: az öttusa maradhatna az olimpiák műsorán, de felül kell vizsgálni, hogy a lovaglást esetleg helyettesíthetné-e a kerékpározás. Ezt követően a NOB 114. teljes ülésén (Mexikóváros, november 28–29.) a tagok úgy határoznak: 2004 utánra halasztják a döntést az öttusa, valamint a baseball és a softball ötkarikás jövőjét illetően.