Röplabda: Kecskemét: közel a tökéleteshez

Phoenix Mecano-Kecskeméti FRC–Nyíregyházi VRC 3:0
(19, 16, 17)

Kecskemét, 400 néző. V: Donkó, Adler
KECSKEMÉT: CSALA 14, Tamás 2, SOMODI 11, BUDAY 6, KÁSA 1, IFJ. NAGY P. 12. Cs: RÁCZ (liberó), KODÁCSY 9, Rapi. Edző: Nagy Péter
NYÍREGYHÁZA: Mondi 5, Verdes 5, Horváth G. 3, Toronyai 2, Szalai 6, Pampuch 11. Cs: Bugyi (liberó), Fekete 2, Nyíri. Berkes 2. Edző: Botos Ferenc
Az eredmény alakulása 1. játszma: 3:1, 8:5, 13:7, 18:11. 2. játszma: 4:2, 8:3, 13:8, 19:13. 3. játszma: 2:3, 7:6, 11:7, 16:9, 21:15
Magabiztosan, erőtől duzzadva, jól játszva kezdte a mérkőzést a Kecskemét. A Nyíregyháza nem is találta meg a hazai nyitások és blokkok ellenszerét, így hamar 1:0-ás játszmaelőnyt mutatott az eredményjelző. A második szettben az első felvonás végén pályára lépő Kodácsy Péter új színt vitt a Kecskemét játékába, amely ebben az időszakban mentálisan is az NYVRC fölé nőtt. A harmadik felvonásban új irányítóval, Nyíri Péterrel próbálkozott a vendég gárda, de ez sem segített a csapatként remekül küzdő házigazda ellen, így nem maradt el a nagyon várt kecskeméti győzelem.

Mestermérleg
Nagy Péter: – Kása Róbert kiemelkedő irányítójátékával végig fölényben voltunk, mint csapat is felülmúltuk a Nyíregyházát.
Botos Ferenc: – A mérkőzés után egy jól játszó Kecskemétnek kellett gratulálnom, mi sajnos alulmúltuk önmagunkat.

Vegyész RC-Kazincbarcika–DFRC-Szeged 3:0
(19, 20, 19)

Kazincbarcika, 400 néző. V: Hóbor, Ujházi
KAZINCBARCIKA: Herich 7, Nagypál, Kovács Z. 6, KISS T. 9, BUNFORD 16, KRNIC 10. Cs: Bencsik (liberó). Edző: Daniel Oravec
SZEGED: Maksa 3, Péter 2, MELNICSUK 17, Rózsavölgyi 2, Bessenyei 3, Nacsa 9. Cs: Ézsiás (liberó). Játékos-edző: Jurij Melnicsuk
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 5:5, 10:6, 14:8, 17:11, 23:15. 2. játszma: 1:3, 5:3, 10:9, 14:13, 19:18. 3. játszma: 3:3, 10:3, 16:9, 19:10, 23:17.
A hazaiak ezúttal is nélkülözték Jánosi Gábort, az ütő ugyanis vádlisérülés miatt egyhetes kihagyásra kényszerült. A megszokott kezdő hatosból Schildkraut Krisztián és Vitalij Morozov is csak a kispadon foglalt helyet, mindez azonban cseppet sem okozott fennakadást a barcikai gépezetben. A szegediek közül csak Jurij Melnicsuk és Nacsa Gábor felvillanásai érdemeltek említést, a CEV-kupa-csoportselejtező előtt álló Vegyész RC több taktikai variációt is kipróbálhatott. A barcikaiak folytatták jó sorozatukat, és egy héten belül a harmadik akadályt is sikerrel vették, ráadásul most még különösebben verejtékezniük sem kellett a sikerért. A kék-sárgák csak a második játszmában lazítottak, aztán a szett hajrájában Bunford Béla nyitásai döntőnek bizonyultak. A találkozó összesen 46 percig tartott.

Daniel Oravec: – Azoknak a játékosoknak adtam lehetőséget, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Győzelmünk így sem forgott veszélyben.
Jurij Melnicsuk: – A légiósokkal a Kazincbarcika sokkal erősebb csapat, mint mi vagyunk, ezúttal ennyire futotta a fiataloktól.