A Cégközlönyben megjelentek szerint megalakult az FTC Labdarúgó és Sport Részvénytársaság, amelyet 153 millió forintos jegyzett, és 337 millió forintos saját tőkével hoztak létre. Ez az Rt. veszi majd át a csapatot jelenleg is működtető FTC Labdarúgó és Sport Kft. szerepét.
Fontos lépés ez a magyar futballgazdaságban, hiszen az FTC Rt. lesz az első nyílt részvénytársaság a magyar labdarúgás történetében. Ezzel a lépéssel lehetővé válik a társaság bevezetése a Budapesti Értéktőzsdére, így várhatóan 2003 őszétől jegyezhetnek a befektetni szándékozók Ferencváros-részvényeket.A tőzsdei bevezetés előtt, az FTC Kft. 99,4 százalékát 2,4 milliárd forintért megvásárló Fotex-csoport legalább egy tőkeemelést tervez, és ehhez várja intézményi, illetve magánbefektetők felbukkanását. A befektetők általi pótlólagos tőkebevonás lehetősége mellett a nyílt részvénytársasági forma komoly kötelezettséget is ró a klubra, hiszen ezek után a társaság működését és gazdasági teljesítményét a nyilvánosság elé kell tárni. Valljuk meg, ez igazán újdonság lesz a magyar labdarúgás történetében…A részvénytársasági forma egyébként nem újdonság a magyar futballban, hiszen jelen pillanatban a Debrecen, valamint a bajnok Zalaegerszeg is Rt.-ként működik, sőt a 90-es évek végén Siófokon is megalakítottak egy részvénytársaságot a csapat működtetésére. Más kérdés, hogy végül egy fél év után a Balaton-partiak inkább korlátolt felelősségű társaságként működtették csapatukat.Nyugati tapasztalatok
Nyugat-Európában a futballklubok tőzsdei bevezetése 1985-ben kezdődött a Tottenham Hotspur együttesével. A tendencia a 90-es években bontakozott ki, főleg az angol klubok kezelték prioritásként a részvények kibocsátását. Manapság a Premier League csapatainak nagy része mellett mindössze néhány európai élklubot jegyeznek a tőzsdén (Juventus, Lazio, Roma, Dortmund, Ajax, Porto, Bröndby). Jelenleg a futballklubok részvényárfolyamai erősen csökkenő tendenciát mutatnak, csak a 1991-től jegyezhető Manchester United-papírok értéke mondható állandónak. Nagyon érdekes az összefüggés a sportteljesítmény és az árfolyamok alakulása között. Ezek szerint Angliában az árfolyam kevésbé függ a csapat eredményességétől, ott a gazdasági teljesítmény a perdöntő, míg Olaszországban – a sok kisbefektető jelenléte okán – az eredmények sokkal erőteljesebb hatást gyakorolnak az árfolyamok alakulására.