NB I/B: Vasas-Monor 3-0

A mérkőzésről tudósított: TEMESVÁRI MIKLÓSA mérkőzésről tudósított: TEMESVÁRI MIKLÓS
2002.09.20. 22:18
Vasas-Monor 3-0GÓLSZERZÔGyánó a 15. percben Polonkai visszapaszszolt labdáját a balösszekötő helyéről 15 méterről lőtte a bal alsó sarokba (1–0). Hámori a 25. percben Plókai 28 méteres szabadrúgását követően, a kapusról kipattanó labdát, nyolc méterről, estében vágta a kapu közepébe (2–0). Gyánó a 80. percben M'bemba húszméteres lövése után, a Kisnémetről kijövő labdát tíz méterről, jobbról, nagy erővel lőtte a bal sarokba (3–0)SÁRGA LAPMihalik (Szabados visszahúzásáért) a 24., Gyánó (Csőkét akasztotta) a 49., Kerényi (Matheisz megrúgásáért) az 53., Plókai (Lengyelt buktatta) a 71., Füle (Plókai megrúgásáért) a 72. percbenSZÖGLETARÁNY: 5:2 (3:1)A még nyeretlen Monor fennállása óta először látogatott a Fáy utcába a Vasashoz bajnoki mérkőzést játszani. A két csapat között a 90-es évek elején még öt osztály különbség is volt, de ez ma már semmit sem számít. A 15. percben Plókai Attila a hazaiak bombázója szánta rá magát először lövésre, amiből még nem született gól, de még ugyanebben a percben Gyánó Szabolcsnak már sikerült a hálóba találnia. Tíz perc múlva pedig a szemfüles Hámori Ferenc egy kapusról kipattanó labdával már 2–0-ra alakította az eredményt. A monoriak ezután is csak elvétve tettek látogatást a másik térfélen. Szünet után a Monor megpróbálta többet birtokolni a labdát, és az 52. percben Füle Balázs révén gólt is szerezhettek volna, de a csatár kihagyta a ziccert. Ezután megint a Vasas jött, de de gólhelyzet nemigen akadt egészen a 80. percig, amikor is Gyánó szerzett újabb gólt. A piros-kékek közepes játékkal is megérdemelten győztek ilyen különbséggel is, Szapor Gábor első hivatalos angyalföldi mérkőzésén.MESTERMÉRLEGSzapor Gábor: – A csapat már az első félidőben megpróbálta eldönteni a mérkőzést. A győzniakarás gólokban is megmutatkozott, s az egész mérkőzésen irányítottuk a játékot. Varga Károly: – Az első félidő megilletődött játéka után a második játékrészben már voltak lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük.