Új csapat, új remények a vb előtt

2002.07.02. 21:22
Címkék
Kellemetlen meglepetés érte a jövő héten kezdődő New Orleans-i együttes kéziszer-világbajnokságra készülő magyar csapat tagjait, hiszen hétfőn tudták meg, hogy a szerdán rajtoló junior öttusa Európa-bajnokság miatt távozniuk kell a Nemzeti Sportcsarnokból.
Fekete Annamária, a magyar válogatott edzője egyelőre azon töri a fejét: hová tudná "beterelni” lányait, hogy a világbajnokság előtti utolsó hét se teljen tétlenül.– Egy kicsit mérges vagyok azért, hogy nem szóltak időben, de hát ezt a helyzetet is megoldjuk valahogy –ma-gyarázta Fekete Annamária. – Igaz, erre a hétre már nem terveztem olyan intenzív edzéseket, de azért még egy felmérő versenyt meg kellene rendeznünk valahol. – Ráhangolódtak már a világbajnokságra a versenyzői?– Abszolút, és ahogy látom, nagyon egységes a csapat. Pedig ebben a formában most mutatkoznak be először nagy nemzetközi versenyen. A válogatott magjával még kilencvennyolcban kezdtem el foglalkozni, az akkori junior Európa-bajnoki hatodik helyezett gárdából ma már csak hárman maradtak meg. A többiek ugyanis tanulmányaik miatt felhagytak a ritmikus gimnasztikával, és ez egy kicsit megbolygatta a lányokat. – Ha jól tudom, három ifjúsági versenyzővel egészítette ki a csapatát.– Igen, Farkas Alíz mindkét gyakorlatban szerepel, Weininger Mildred a szalag-, míg Sike Nóra a kötél-labda gyakorlat során mutatkozik majd be. Közülük Mildred az ifjúsági csapat tagjaként már ott volt a tavalyi genfi Európa-bajnokságon, ám a másik két lány abszolút újoncként lép szőnyegre New Orleans-ban. – Könnyen összekovácsolódott az új csapat?– Úgy gondolom, ez főként intelligencia kérdése, és az én lányaim egyrészt rendkívül okosak, másrészt társasági emberek, így egy szemvillanás alatt elfogadták az új versenyzőket. Nem is ez okozza a gondot, sokkal inkább az, hogy nekünk a tavalyi kötél-labda gyakorlatot szinte az alapoktól kezdve kellett újra begyakorolni. Így míg más csapatoknak csak az új szalaggyakorlatra kellett összpontosítaniuk, mi két gyakorlat elsajátításán fáradoztunk. – Melyik jelenti a nehezebb feladatot a lányoknak?– Egyértelműen a szalag, rendesen megkínlódtak érte. – Ki a vezéregyénisége a csapatnak?– Polner Mária. Nemcsak azért, mert ő a legidősebb, hanem határozott, lelkes egyéniségével nagyon tudja motiválni a többieket, akik ahogy látom, hallgatnak is rá.– Köztudott, hogy nem ez a világbajnokság lebeg elsősorban a lányok szeme előtt…– Ez is nagyon fontos, de a lényeg, hogy a jövő évi budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokságon legyenek a legjobb formában a versenyzőim. Most a tizenkettedik–tizennegyedik hely valamelyikének a megszerzése a cél, ám jövőre muszáj a legjobb tíz között végeznünk, hiszen csak így utazhatunk az athéni olimpiára. Nehéz feladat, hiszen a legutóbbi oszakai világbajnokságon huszonnegyedik lett a magyar csapat, így akik azóta nem láttak minket versenyezni, nem biztos, hogy sokra tartanak majd bennünket. – De az is lehet, hogy éppen ezért a magyar válogatott lesz a nagy meglepetése a New Orleans-i viadalnak. – Hát ez az, amiben titkon én is reménykedem.
Legfrissebb hírek

Már megy a második félidő az E-csoportban

Foci vb 2026
4 perce

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
16 perce

Félidőben 1–1-re áll Németország és Ecuador, Elefántcsontpart vezet

Foci vb 2026
27 perce

A PSG után a Sunderland adja a legtöbb, gólszerző játékost

Foci vb 2026
31 perce

Díjugrató vk: brazil győzelem a nagydíjra minősítő Big Touron a Nemzeti Lovardában

Egyéb egyéni
46 perce

Sané kétes gólja, 15 méterről lőtt a kapuba – vb-gólok videón

Foci vb 2026
51 perce

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
56 perce

Sané góljával vezettek a németek, Ecuador gyorsan egyenlített, Elefántcsontpart előnyben

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik