A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Lothar Matthäus vállalkozott arra, hogy heti rendszerességgel - keddenként - a Nemzeti Sport számára szakmai jegyzetet készít, remélve azt, hogy a magyar futballban dolgozók és persze a szurkolók jobban megismerhetik mindazt, amit ő képvisel a világ futballjában.
"A Ferencváros jóvoltából még van miért izgulni: bízom abban, hogy a Fradi győz Skóciában, és végül továbbjut az UEFA-kupa csoportköréből. Persze, jobb lenne, ha nem csupán a szerencse, hanem a még nagyobb tudás segítené a csapatainkat a mind jobb és jobb eredmények elérésében - lássuk csak, hogyan…
Az olasz mester titkát is ellesték
Az olasz Giovanni Trapattoni már megmutatta a németeknek
Azóta, amióta Magyarországon dolgozom, sokszor hallottam arról, hogy a múltban milyen nagy népszerűségnek örvendtek a magyar futballedzők külföldön. A jelenkorban már más világ járja, túl sok magyar szakember ugyebár nem dolgozik a határon túl, így én azt kérdezem: miért nem lehet manapság megfordítani a tendenciát, azaz miért ne jöhetnének ide a külföldiek? A más országból érkező szakemberek olyan versenyhelyzetet teremthetnének, amelyből profitálhatna a labdarúgás. Giovanni Trapattoni évtizeddel ezelőtt ugyebár Münchenbe ment dolgozni, és a német edzők kíváncsian lesték: vajon mi az, ami különlegesebbé, náluknál értékesebbé teszi az olasz mestert? Aztán, amikor ezek a szakvezetők összedugták a fejüket, hogy alaposan kivesézzék a látottakat, akkor rádöbbentek: az olasz edző a taktika terén megelőzte őket. S mi történt ekkor? Nos, az, hogy a német labdarúgás a kilencvenes évek közepétől taktikai téren még inkább elkezdett fejlődni, és e megújulásnak volt köszönhető sok apróbb, és néhány nagyobb siker. Elhihetik, Magyarországra is szívesen jönnének külföldi szakvezetők. Németországban több mint ötszáz, legmagasabb futballvégzettségű szakembert találhatunk, akik közül sokan az első hívó szóra jönnének ide dolgozni.