London 2012: felvonták a magyar zászlót az olimpiai faluban - videó

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2012.07.25. 19:42
null
Már leng a magyar zászló is
Címkék
Szerda délután felvonták a magyar zászlót az olimpiai faluban a XXX. ötkarikás játékokon, Londonban.

A hagyományos ceremónián hármas-négyes csoportokban köszöntötték az olimpián részt vevő országokat. Magyarországot Mauritánia, a Marshall-szigetek és Üzbegisztán társaságában üdvözölték.

Molnár Zoltán, a magyar küldöttség vezetője mellett Nagy Zsigmond csapatvezető-helyettes, Szabó Bence sportigazgató, a sportolók közül – többek között – az ötödik olimpiáján induló asztaliteniszező, Tóth Krisztina, valamint Póta Georgina, az ökölvívó Harcsa Zoltán és Káté Gyula is részt vett az ünnepségen, amelyen megjelent Csák János, Magyarország londoni nagykövete is.

Miután a piros-fehér-zöld lobogót a Himnusz hangjaira felhúzták, Molnár Zoltán a kardját vizsgáló huszárt ábrázoló kisplasztikát ajándékozott a szervezőbizottság (LOCOG) ceremóniát vezénylő képviselőjének.

A tűző napon rendezett ünnepség hivatalosságát egy Queen-egyvelegre épülő zenés-táncos előadás oldotta, a színes jelmezekbe bújt táncosok vezették fel és vissza az olimpiai faluba a csapatokat.

LONDONI HANGULAT ÉS ZÁSZLÓFELVONÁS
Legfrissebb hírek

Jégkorong: Kolbenheyer Zsuzsanna regionális alelnöki posztra pályázik az IIHF-ben

Jégkorong
16 perce

Így vonultak a bosnyák szurkolók Seattle-ben – videó

Foci vb 2026
24 perce

Elsőként a B-csoportban zárulnak a küzdelmek – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
28 perce

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
57 perce

Ezért nem alkalmazták Jude Bellinghammel szemben az új szabályt

Foci vb 2026
1 órája

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
1 órája

Milyen tortát kapott Messi a 39. születésnapjára? – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik