London 2012: az amerikai kapitány nem írja le Birosékat

2012.06.05. 18:08
Címkék
Az Egyesült Államok férfi vízilabda-válogatottjának szövetségi kapitánya a szerb csapatot tartja a legjobbnak, de a londoni olimpián szerinte számolni kell a magyarokkal is.

„A legutóbbi három évben Szerbia nyújtotta a legegyenletesebb teljesítményt. Nyertek világbajnokságot, világkupát, tényleg az övék volt a legjobb csapat, és most is ők a legkiegyensúlyozottabbak – nyilatkozta az AP-nek Terry Schroeder, az amerikai válogatott szövetségi kapitánya, aki azonban nem becsüli le a mieinket sem. – Egyértelmű, hogy Magyarországgal számolni kell. Ők nyerték a legutóbbi három olimpiát, és biztos vagyok benne, hogy ezúttal is ott lesznek a végelszámolásnál.”

A magyar válogatottról szóló cikk megemlíti, hogy a Kemény-csapat legutóbb 2000-ben szenvedett vereséget olimpián, azóta 17 meccses veretlenségi sorozatot épített a játékokon.

„A szovjet jégkorongozók nyertek egymás után négy olimpiai aranyat – idézi a hírügynökség Szécsi Zoltánt, a magyar válogatott kapusát, aki Sydneyben, Athénban és Pekingben is felállhatott a dobogó legfelső fokára, és most harcba száll a negyedik olimpiai elsőségéért is. – Van rajtunk egyfajta nyomás, de sokan mondták korábban, hogy a triplázás lehetetlen vállalkozás, mégis megcsináltuk, szóval a negyedik arany is elérhető.”

Legfrissebb hírek

Koeman belenyúlt, elővette az ötvédős rendszert – íme, a holland–marokkói kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
8 perce

Dráma Bostonban, Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot

Foci vb 2026
16 perce

Itt az egyenes kieséses szakasz első meglepetése: Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot!

Foci vb 2026
20 perce

Nincs újabb gól Bostonban, jön a vb első tizenegyespárbaja!

Foci vb 2026
36 perce

Nincs döntés Bostonban, jön a kétszer 15 perc hosszabbítás

Foci vb 2026
1 órája

Kai Havertz remek csúsztatással egyenlített Paraguay ellen – videó

Foci vb 2026
1 órája

Keddi sportműsor: a franciák és a mexikóiak is a nyolcaddöntőért játszanak

Minden más foci
1 órája

Bognár György: Már rá tudok lépni a lábamra; interjú a Szolnoki Olajbányász új finn trénerével

E-újság
1 órája
Ezek is érdekelhetik