Mainz: a vezetőedző Szalai gyenge formája miatt aggódik

2012.09.03. 11:16
Címkék
Nem mondhatni, hogy jól kezdte a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot a Mainz: Szalai Ádám csapata előbb ikszelt a Freiburggal, majd odahaza kikapott a Greuther Fürthtől, így két forduló alatt mindössze egy pontot gyűjtött – s ugyanennyi gólt is szerzett.

„Szerettem volna az átigazolási időszak utolsó napján 12 millió eurót elkölteni, de mivel erre nem volt lehetőségünk, így a saját utunkat járjuk" – nyilatkozta Thomas Tuchel, a Mainz vezetőedzője, hozzátéve: alapvető fontosságú, hogy Szalai Ádám jó formában legyen.

A csapat magyar támadója sem a Freiburg ellen, sem a Fürth elleni bajnokin nem tudott maradandót alkotni. A Bild statisztikái szerint 28-szor találkozott a labdával, kétszer lőtt kapura, ám a kaput egyszer sem találta el. Párbajainak mindössze 29 százalékát nyerte meg, s 61 százalékban pontatlan volt.

„Nem megy neki a játék. Nem tudom, miért – beszélt Szalairól Tuchel. – Sajnos most nehéz időszakon megy keresztül. Nikita Rukavicja személyében a bajnokság egyik leggyorsabb játékosát szereztük meg, s Choupo-Moting is tud csatárt játszani."

A Bild szerint azonban a Mainz nagy rizikót vállal azzal, hogy mindössze egy klasszikus éke van, Szalai Ádám.

Legfrissebb hírek

A Chivas-játékos, aki hazai pályán csinált csoportelsőt válogatottjából

Foci vb 2026
16 perce

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez Gyulay Zsolt a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
17 perce

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
24 perce

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
33 perce

Újabb mérkőzést kapott a nyitányon három piros lapot kiosztó brazil játékvezető

Foci vb 2026
35 perce

A Slavia Prahától érkezett támadó az Újpesthez – hivatalos

Labdarúgó NB I
39 perce

Milyen hőség? Inkább záporok!

Foci vb 2026
48 perce

Repültek az esernyők és a sörök – így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét és a továbbjutást

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik