Hősies diósgyőri pontmentés Csabán, Vasas-bukta Győrben, feljutó helyen a KTE

P. Gy.P. Gy.
2021.09.26. 15:50
A 9. fordulót rendezték meg vasárnap a labdarúgó NB II-ben. Eredmények, összeállítások, nyilatkozatok, tabella!

Kettős ember- és gólhátrányból is megcsípett egy pontot a piros mezes Diósgyőr Békéscsabán (Fotó: Imre György)

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DIÓSGYŐRI VTK 2–2 (1–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1060 néző. Vezette: Antal Péter (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás, Farkas M., Bora, Kitl – Sipos, Király, Máris (Szabó P., 63.), Horváth P. (Kovács Á., 78.) – Pantovics (Varga Sz., 78.), Lukács (Paudits, 63., Gránicz, 66.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Szűcs, Szatmári Cs. – Polgár, Zsemlye, Molnár G. (Bertus, 84.), Oláh B., Bokros – Könyves (Hornyák M., 90+4.), Horváth Z. (Zsolnai, 60.) Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Farkas M. (13.), Máris (52.), ill., Oláh B. (57.), Könyves (68.)
Kiállítva: Szatmári Cs. (24.) , Polgár (80.) – mindkettő Diósgyőr

Schindler Szabolcs
: – Nagyon jól felkészültünk az ellenfélből. Tudom, hogy a fél város szomorú. Ki kellett volna végezni az ellenfelet. Nagyon kevés ember gondolta, hogy ilyen jó meccset játszunk, de én tudtam. Amíg bírták fizikálisan a játékosok, addig mindent megvalósítottak, a csapat azt csinálta, amit kértem tőle.
Kondás Elemér: – Jól kezdtük a mérkőzést, de amikor megkaptuk az első gólt, a Békéscsaba ránk jött. A kiállítás után sem adtuk föl, de sajnos megkaptuk a második gólt. Többet kockáztattunk és ki tudtunk egyenlíteni. Ha nincs a második kiállítás, akkor meglett volna a találkozó. Gratulálok a srácoknak, mert a mai nap nem csak az ellenféllel kellett megküzdeni.

WKW ETO FC GYŐR–VASAS FC 3–1ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-park, 1000 néző. Vezette: Oláh Gábor (Huszár Balázs, Szalai Dániel)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Bagi, Fodor F., Vincze Á. – Szimcso, Vitális, Toma, Berki (Kulcsár K., 74.) – Óvári (Kanalos, 89.), Bacsa (Kiss M., 86.) Vezetőedző: Klausz László
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye (Terbe, 88.) – Márkvárt (Hidi M., 88.), Pátkai (Pekár, 63.), Berecz – Radó, Feczesin (Bobál G., 63.), Hinora (Balajti, 72.) Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Berki (1–0) a 62., Bacsa (2–0) a 69., Pekár (2–1) a 76., Óvári (3–1) a 82. percben
Klausz László:
– Megmutatta a csapat, hogy van tartása, és ezzel a győzelemmel megkoronáztuk teljesítményünket. Ugyanakkor messzemenő következtetéseket felesleges levonni a győzelemből, készülünk a szerdai bajnokira.
Kuttor Attila: – A hazaiak megfelelően használták ki helyzeteiket, és bár voltak gólszerzési lehetőségeink, nem sikerült azokat kihasználni. Hiányzott a hatékony védekezésünk, de elsősorban nem ezért kaptunk ki.

BUDAFOKI MTE–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budafok, 500 néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
BUDAFOK: Bese B. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. (Kotula M., 69.) – Soltész I. (Papp M., 76.), Filkor (Adorján, 60.) – László D. (Zuigeber, 60.), Kovács D., Ihrig-Farkas – Szabó L. (Szabó M., a szünetben). Vezetőedző: Boér Gábor
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Mocsi, Németh Milán, Devecseri (Guzmics, 81.) – Kiss B. (Tóth D., 81.), Szekér Á., Holdampf, Csilus T. – Tóth Milán (Horváth R., 69.), Tóth-Gábor (Délczeg, 58.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Devecseri (45.), Szekér Á. (72.)
Boér Gábor: – Nagyon jó első félidőt nyújtottunk, de az első kapott gól nagyon visszavetette a csapatot. A második félidőben már fejvesztve mentünk előre, de ez olyan meccs volt, amit ha több hétig játszunk, akkor sem szerzünk gólt.
Németh Szabolcs: – Nehéz mérkőzés volt, nagyon kellettek Rózsa Dániel védései. A helyzetek alapján a második félidő kiegyenlítettebb volt, de több helyzetet dolgoztunk ki, és összességében megérdemeltük a győzelmet.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Horváth Róbert, Ifj. Varga Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes M. – Paku, Márkus A. – Csörgő, Vass P. (Pócsik, a szünetben; Banyoi, 90.), Gresó (Hamed, 60.) – Novák Cs. (Zamostny, 30.). Vezetőedző: Szergej Pacaj
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Tányéros Á., Dulló, László N. (Molnár R., a szünetben) – Mészáros D. (Ominger, 63.), Posztobányi – Torvund, Mim (Kártik B., 63.), Kalmár B. (Murai, 76.) – Takács T. (Körmendi, a szünetben). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Zamostny (35.), ill. Molnár R. (78.)
Szergej Pacaj: – A játékkal és az eredménnyel sem vagyok elégedett. Nem érdemeltünk győzelmet, sőt a végén az egy pontnak is örülhettünk. Úgy érzem, ez volt az eddigi leggyengébb teljesítményünk.
Mónos Tamás: – A Nyíregyháza vendégeként mindig nagy fegyvertény pontot szerezni, ez nekünk sikerült. Az első félidőben vezettek a hazaiak, de éreztem, hogy benne van a gól a csapatban, a cserékkel igyekeztem lendületet vinni a játékba, ennek köszönhetően kiegyenlítettünk.

III. KERÜLETI TVE–FC AJKA 2–4 (0–2) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, III. Kerületi TVE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
III. KERÜLET: Balázs J. – Tóth K., Fejes A. (Opavszki, 72.), Erdei G., Rédei – Bori G. (Kleisz, 55.), Egerszegi T. (Rajczi, 60.) – Remili (Tamási Zs., 60.), Rabatin, Barczi D. (Schuszter R., 72.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
AJKA: Horváth D. – Görgényi D. (Stoiacovici, 35.), Heffler T., Tar, Présinger – Tóth G., Lehoczky R. – Csizmadia Z. (Tajthy T., 82.), Sejben (Szarka Á., 82.), Orosz M. (Dragóner, 65.) – Gaál B (Szabó B., 82.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Borvető (89.), Schuszter R. (90+1.), ill. Gaál B. (18., 45+1. – mindkettőt 11-esből), Tar (54.), Lehoczky R. (74.)

Kemenes Szabolcs
: – Az eredmény ránk nézve nagyon rossz, a teljesítményben viszont voltak olyan megmozdulások a srácok részéről, amit nagyon pozitívan láttam. Az Ajkának rutinos játékosai vannak, míg a mi keretünkben többen vannak olyanok, akik most találkoznak az NB II–vel vagy éppen a felnőtt futballal. A rutin a vendégek javára döntött.
Kis Károly: – Nagyon örülünk, hogy idegenben nyertünk. Az utóbbi hetek jó játéka előre vetítette, hogy nyerhetünk. Örülök Gaál Bálint teljesítményének, de az a lényeg, hogy csapatszinten is nagyszerűen futballoztunk.

DOROGI FC–BUDAÖRS 0–0 –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya
, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
DOROG: Tulipán – Kárász (Nyíri, 45.), Dlusztus, Izing, Papp M. – Csillag D. (Szerencsi, 59.), Lénárt – Girsik (Lőrincz, 70.), Hajdú R. (Pálinkás, 70.), Szedlár – Szabó L. (Barna, 70.). Vezetőedző: Fenyvesi László
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Kapronczai – Sajbán M., Zsidai, Molnár Cs. (Petneházi, 90+1.) – Halmai Á. (Vankó, 80.), Halácsi (Horváth R., 53.), Winkler. Vezetőedző: Gabala Krisztián

Fenyvesi László
: – Alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben voltak lehetőségeink, de azokat sajnos nem tudtuk kihasználni. Összességében igazságosnak tartom a pontosztozkodást.
Gabala Krisztián: – Jelen helyzetünkben nagyon értékes pontot szereztünk. Ezen a mérkőzésen olyan stabilitást mutattunk, amelyre építhetünk a továbbiakban. Bár még nagyon messze a bajnokság vége, azt megígérem, hogy a jövőben játékkal is megtöltjük majd a kilencven percet.

SZOLNOKI MÁV FC–KECSKEMÉTI TE HUFBAU 2–2 (1–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok
, Tiszaligeti Stadion, 1000 néző. Vezette: Zám Zsolt (Horváth Zoltán, Punyi Gyula)
SZOLNOK: Kovács P. – Tömösvári (Földi M., 72.), Szabó Alex, Kovács O., Tóth Be., Lakatos Cs. (Irmes, 72.) – Tisza K., Berdó (Molnár R., a szünetben), Rokszin – Vólent (Kurdics, 57.), Lakatos I. (Tóth L., 79.). Vezetőedző: Csábi József
KECSKEMÉT: Varga B. – Buna, Szabó Alex, Rjasko, Szalai G., Grünvald – Nagy K., Bartha L. (Szuhodovszki, 66.), Vágó L. – Lukács D. (Tóth D., 66.), Tóth Ba. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Szabó Alex (39.), Tóth L. (87. – 11-esből), ill. Szalai G. (56., 81.)

Csábi József
: – Kijöttünk a kisebb hullámvölgyből, szervezettek voltunk, láttam a csapaton azt, amit korábban. A Kecskemét igazolta jó hírét, nem véletlen a veretlenségi sorozata. Összességében jó mérkőzést játszottunk, sajnálom, hogy a vezetésünk után nem tudtunk újabb gólt lőni, de talán ebben a meccsben egy pontnál nem is volt több számunkra.
Szabó István: – Számoltunk a külső tényezőkkel, de ezen a talajon akkor is nagyon nehéz volt minőségi játékot nyújtani. Változatos mérkőzés volt, amelyen a Szolnok szerzett vezetést az első félidő vége előtt, de a szünetben megbeszéltük, hogyan fogjuk vissza a hazaiak "box to box" játékát. Teljesen igazságosnak tartom a döntetlent, mert bár mi jobban játszottunk, de ellenfelünk megmutatta, bármi történik, nem adja fel.

TISZAKÉCSKEI LC–SZENTLŐRINC 1–2 (1–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Uzoma, Kiprich D. (Pál A., 82.), Csáki, Oláh M. – Gyurján (Vachtler Cs., 65.), Pongrácz (Albert Á., 65.), Heffler N., Erdei C. – Kovács B., Szalay Sz. (Kalmár F., 72.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh M. – Harsányi I. (Cenaj, 74.), Havas, Biben (Kiss-Szemán, 74.), Szinanovics (Kovács M., a szünetben) – Törőcsik P. (Jancsó A., a szünetben), Grumics (Mervó, 87.). Vezetőedző: Marian Sluka
Gólszerző: Szalay Sz. (34.), ill. Grumics (51.), Mervó (88.)

Visinka Ede
: – Sajnálom, hogy kikaptunk, mert szerintem nem volt benne a mérkőzésben. Tudtuk, hogy a Szentlőrinc nagyon kemény ellenfél, hasonló módon nyerte meg az eddigi meccseiket. A mai napon mi akartunk futballozni, kezdeményeztünk, és nem érdemeltünk vereséget, az biztos. Ha azt mondom, hogy győzelemszagú volt, akkor keveset mondok. Sokkal bátrabban kell bizonyos szituációkban reagálnunk elöl is és hátul is, akkor tudunk majd elindulni felfelé a tabellán. Egy pozitív eredmény sokat segítene.
Marian Sluka: – Az első félidőben egyértelműen a hazai csapat uralta a játékot, nem ismertem fel a csapatomat. Nem az az akarat volt a pályán, amely az elmúlt fordulókban mindig jellemzett minket. Nem tudtunk labdát tartani, nem voltunk agresszívak. A kapott gól aztán felébresztett bennünket, és magunkra találtunk. Onnantól kezdtünk játszani, úgy érzem, megérdemelten fordítottuk meg a mérkőzést. Ennek a csapatnak van tartása, megérdemelten győztük le a feljavuló Tiszakécskét.

SZEGED-CSANÁD GA–SOROKSÁR 2–0 (0–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 979 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovic, Kővári R. – Simon Á., Kovács M. – Dobos Á. (Gajdos, 66.), Horváth K. (Dobronoky, 76.), Gréczi (Farkas A., 76.) – Haruna (Germán, 83.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Korozmán (Haris, 71.), Hudák M. Lőrinczy, Csernik – Lovrencsics B. (Kovac A., 71.), Redzic (Ladányi, 79.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Haruna (46., 72.)

Dragan Vukmir
: – Eddig is megvolt a küzdelem, az akarat, de az első félidőben például az utolsó passzok rendre rosszul sikerültek. A szünet után még többet tettünk a gólért, és ennek a mentalitásnak meglett az eredménye.
Lipcsei Péter: – Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek, aztán a második félidőben rögtön kaptunk egy gólt figyelmetlenségből. A második hazai gól is elsősorban a mi hibánkból alakult ki, de azt el kell ismernem, hogy nem voltunk jobbak a Szegednél.

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs
, PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Ország Péter).
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Króner, Katona L. – Grabant (Kónya D., 56.), Hursán, Kövesdi (Szabó Z., 62.), Hegedűs M. – Geiger (Károly B., 70.), Bíró B. (Adamcsek, 56.). Vezetőedző: Vas László.
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Horváth M., Jagodics B., Varga B. (Balogh B., 88.) – Szakály A. (Nikházi, 88.), Varjas – Kiss B., Szakály D. (Eördögh, 64.), Cipf (Deutsch, 73.) – Horváth P. (Elek B., 73.) Vezetőedző: Domján Attila.
Gólszerző: Kiss B. (48.)
Kiállítva: Jagodics B. (61.)

Vas László
: – Nehéz olyan mérkőzést értékelni, amelyen végig domináltunk, mégis a Siófok vitte el a három pontot. Csapatunk semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint tavaly volt, de nagyobb hittel kellene futballoznunk. Ellenfelünk gyakorlatilag egyetlen kapura lövésből győzött.
Domján Attila: – A mutatott játékhoz nem lehet gratulálni, a három ponthoz igen. Az első húsz percünk nem nézett ki jól, mint ahogy a kiállítás utáni időszak sem, amikor nyomott a Pécs. A köztes időben partnerek voltunk, és a sok döntetlenünk után végre ránk fért a győzelem.