Kellett hozzá szerencse is, de nyert Pakson a Honvéd

2021.12.03. 19:50
A Paks 3–2-re kikapott odahaza a Budapest Honvédtól a labdarúgó NB I 15. fordulójának nyitó mérkőzésén.
Ádám Martin ezúttal sem spórolt a gólokkal (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ádám Martin ezúttal sem spórolt a gólokkal (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Paksi FC–Budapest Honvéd 2–3 (Ádám M. 6., 44. – a másodikat 11-esből, ill. N. Lukics 36., 90+5. – a másodikat 11-esből, Hidi 45+3.)
Paks, Paksi FC Stadion, 800 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

LEHET-E A SZAKMÁRA KONCENTRÁLNI, amikor veszélybe kerül az edző állása?

A héten Horváth Ferenc jövője jelentette a legnagyobb kérdőjelet Kispesten. Eleinte arról lehetett hallani, hogy a múlt heti, Újpest elleni hazai vereség után a vezetőség megköszöni a vezetőedző munkáját, ám a levegőben lógó edzőváltás végül elmaradt. Így viszont egyértelmű volt az üzenet a játékosoknak: ha bíznak a trénerben, ha hisznek benne, hogy közösen kilábalnak a gödörből, akkor a péntek esti állás szerint a legutóbbi öt bajnokijából csupán egyet megnyerő Paks otthonában bizonyítaniuk kell, hogy képesek megszakadni érte.

Más kérdés, hogy az az egy győzelem úgy jött össze, hogy a Puskás Akadémia ellen Ádám Martin és Böde Dániel egyaránt a csatársorban kapott helyet, és péntek este ismét ehhez a felálláshoz nyúlt a hazaiakat irányító Bognár György. Nem is kellett sokat várnia, hogy döntése igazolást nyerjen, még öt perc sem telt el a meccsből, amikor az idényben bombaformában játszó Ádám Martin tizenegyedik bajnoki gólját szerezve a jobb sarokba küldte a labdát. A fővárosiaknak nem sok jót vetített előre, hogy a hazaiak rendre a védelem mögé kerültek, a 18. percben egy akción belül háromszor is helyzetbe kerültek, ám Szappanos Péter védése és a szerencse kisegítette a Honvédot. A vendégek kapusa aztán a gólszerző újabb kísérleténél is bravúrral tolta ki a labdát a jobb alsó sarok elől, Sajbán Máté léc alá tartó lövését is kiütötte, miközben csapata csak elvétve jutott el az ellenfél kapuja elé – nem csoda, ha a vendégszurkolók még a félidő felét sem várták meg az elégedetlenséget félreérthetetlenül kifejező rigmussal.

Idővel aztán a kispestiek is magukra találtak, Dusan Pantelics szöglete után Baráth Botond csúsztatását ütötte ki a léc alól Rácz Gergő, majd Hidi Patrik lövését védte a hazai kapus, sőt az ismétlés is a kezében landolt. A hazai kontráknál az újabb paksi gól is benne volt a levegőben, mégis a Honvéd volt eredményes Nenad Lukics szerencsésen megpattanó lövésének köszönhetően.

Az egyenlítésnek viszont nem sokáig örülhettek a vendégek, egy VAR-segítséggel megítélt tizenegyessel Ádám Martin ismét a hazai együttest juttatta előnyhöz. Az élvezetes meccsen a vendégek válasza sem késett sokáig, a szerencse ismét melléjük állt: újabb megpattanó lövés, újabb gól (ezúttal Hidi Patriktól), így 2–2-es döntetlennel zárult az első játékrész.

A fordulás után aztán inkább az addig az eredmény után futó Honvéd állt közelebb az újabb gólhoz. Miközben az első félidőben tarthatatlan Ádám Martin és a remek passzokkal kirukkoló Bognár István hosszú percekre eltűnt a mezőnyben, addig a hazai kapu előtt előbb Baráth Botond a jobb felső sarok mellé fejelt néhány lépésről a szöglet után, majd Zsótér Donát sorfal alatt elsuhanó, bal alsó sarokra tartó szabadrúgását védte Rácz Gergő.

Bár az első húsz perc alapján nehéz lett volna elképzelni, a szervezettebb, tudatosabb futballt a Honvéd játszotta a második játékrészben, és noha a Paksnak is adódtak lehetőségei, az ellenfél kapuja előtt mindkét csapatból hiányzott a kellő lendület, pontosság és kreativitás, ami a helyzetek számában is megmutatkozott. Amikor már úgy tűnt, döntetlennel ér véget a meccs, a hosszabbításban érkezett a slusszpoén, a VAR-visszajátszás után ezúttal a Honvéd jutott büntetőhöz, és a szerencse ismét a kispestiek mellé állt: Nenad Lukics lövése a kapufáról befelé pattant.

A Honvéd kétszer is hátrányból állt fel, és a hosszabbításban kicsikarta a győzelmet. A játékosok üzenete egyértelmű volt. 2–3

ÁDÁM MARTIN: A FELESÉGEM MONDTA, HOGY GÓLKIRÁLYKÉNT FOGLALTÁK DALBA A NEVEMET

Aki a végén örül... (Fotó: Dömötör Csaba)

1. Ferencvárosi TC 14 10 2 2 31–10 +21 32
2. Kisvárda 14 8 3 3 26–15 +11 27
3. Puskás Akadémia 14 8 3 3 21–17 +4 27
4. Mol Fehérvár 14 6 5 3 19–16 +3 23
5. Mezőkövesd 15 6 4 5 19–24 –5 22
6. Budapest Honvéd 15 6 1 8 28–29 –1 19