Felkészülés: az FTC 14 gólt lőtt a balatonalmádi hírverő meccsén

M. D.M. D.
2021.07.09. 18:54
A Ferencváros komolyan vette a pénteki mérkőzést (Fotó: Árvai Károly)
Az FTC labdarúgócsapata 14–0-ra nyert Balatonalmádiban hírverő mérkőzésen.

A Prishtina elleni Bajnokok Ligája-selejtező jövő keddi visszavágójára készülő Ferencváros pénteken Balatonalmádiba látogatott, ahol pályaavató gálamérkőzést játszott a Veszprém megyei első osztály legutóbbi idényében harmadik helyen végző helyi együttes ellen.

A zöld-fehéreknél a Prishtina elleni párharc első mérkőzésén (3–0) kezdőként szereplő játékosok közül Dibusz Dénes, Lasa Dvali, Sigér Dávid, Tokmac Nguen, Franck Boli és Róbert Mak nem játszott, míg Henry Wingo, Miha Blazic, Eldar Civic, Ihor Haratin és Myrto Uzuni harminc percet kapott Peter Stöger vezetőedzőtől, ez idő alatt a Ferencváros öt gólt szerzett, majd a szünetben 7–0-ra vezetett.

A vendégek a második félidőben is hétszer találtak be, így Szánthó Regő vezérletével 14–0-ra nyertek Balatonalmádiban.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Balatonalmádi (megye I.)–Ferencváros 0–14 (0–7)
Balatonalmádi
Ferencváros:
Bogdán (Szécsi, a szünetben) – Wingo (Iyinbor, 30.), Blazic (Csontos, 30.), S. Mmaee (Z. Jones, 59.), Civic (Redzic, 30.) – Somália (Katona M., a szünetben), Haratin (Vécsei, 30.) – Szánthó, Ramadan, Uzuni (Gera D., 30.) – R. Mmaee (Baturina, a szünetben)
Gólszerző: Uzuni (3., 11.), Civic (15.), S. Mmaee (30.), Szánthó (31., 53., 81.), Redzic (38.), Ramadan (43., 48.), Baturina (51., 76., 85.), Gera D. (71.)