Otthon kapott ki az MTK, idegenben az FTC II

2012.05.05. 21:17
A kupadöntőt követően a bajnokságban is kikapott a héten az MTK (Fotó: NS-archív, Németh Ferenc)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Nyugati csoport derbijén a Gyirmót Tóth Norbert 91. szerzett góljával nyert a Győr II ellen. Hazai pályán kapott ki az MTK, idegenben az FTC II. Az Egri FC 2–1-re legyőzte a Ceglédet a Keleti csoportban, a forduló rangadójának megnyerésével az újonc egriek ismét átvették a vezetést a tabellán.

Nyugati csoport

A keddi, vesztes kupadöntő lelki és fizikai hozadéka érződött az MTK-n: hiába jutottak a házigazdák a 28. percre kétgólos előnyhöz, még a szünet előtt egyenlítettek a vendégek. Mladen Csovics öt perc leforgása alatt kétszer volt eredményes. A három pont sorsa a 70. percben dőlt el: Lógó Zsolt győztes találatot szerzett.

A Ferencváros tartalékjai az első félidő közepén kerültek hátrányba, a Kozármisleny a hajrában biztosította be győzelmet. Az Ajka az első és a második félidő hajrájában is eredményes tudott lenni – utóbbit öngólnak köszönhették –, így két góllal nyert a Szigetszentmiklós ellen.

Ötödik percben szerzett öngól juttatta vezetéshez a Dunaújvárost, amely a 13. percben megduplázta előnyét. Simon Attila révén a 60. percben szépítettek ugyan a soproniak, de két perccel később Vólent Roland kiállítását követően létszámban megfogyatkoztak. A vendégek azonban így is kiegyenlítettek, és egy pontot megszereztek.

Keleti csoport

A vendég ceglédiek szerezték meg a vezetést a második félidő elején, ám az Eger Csedomir Pavicsevics és Igor Pisanjuk révén fordított, és nyert 2–1-re.

A szombati játéknapon a Nyíregyháza hat gólt szerezve győzte le a REAC-ot. A fővárosiak az első félidő hajrájában tizenegyesből még megszerezték a vezetést (1–2), de hamarosan emberhátrányba kerültek, és a második félidőben öt gólt kapva simán kikaptak a lendületbe jövő hazaiaktól.

A Szeged idegenbeli győzelemmel igyekszik menekülni a kiesés elől, az Orosháza az Újpest B otthoni legyőzésével erősítette meg előkelő pozícióját.

LABDARÚGÓ NB II, 26. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT
Szombati mérkőzések
KOZÁRMISLENY–FERENCVÁROS II 2–0 (1–0)
Kozármisleny, 400 néző. V: Kovács G. (Kis Z., Becséri G.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom (Helesfay, 87.) – Tasselmájer, Kovács T., Fellai, Kiss M. – Zsdrál (Karacs, a szünetben), Koller, Pintér A., Rácz – Wittrédi, Gyánó (Vég, 78.). Vezetőedző: Márton Gábor
FTC II: Kunsági – Maróti, Nyárasdi, Vass M., Tóth A. – Peszmeg, Antal Zs. (Kleizer –, 62.) – Holman, Nyilasi B. (Pölöskei P., 62.), Papp M. (Erdei, 81.) – Abdi. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Wittrédi (1–0) a 26., Rácz (2–0) a 82. percben
Márton Gábor: – Sajnos a játékunk nem volt az igazi, kevés volt a lehetőségem a változtatásra. Úgy gondolom, ezek a fiúk minden elismerést megérdemelnek.
Lipcsei Péter: – A második félidő alapján akár ki is egyenlíthettünk volna. A hazai csapatnak két lehetősége volt, mindegyiket be is lőtte, ennyivel jobbak voltak.
MTK BUDAPEST–BAJAI LSE 2–3 (2–2)
Hidegkuti Stadion, 1000 néző. V: Szilasi (Huszár, Kóbor)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Hajdú S. – Kanta J., Vukmir, Ladányi – Könyves (Vass P., a szünetben), Tischler (Molnár M., 83.), Pál A. (Balajti, 69.). Szakmai igazgató: Garami József
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács A., Villám – Balázs R. (Szöllősi, 63.), Lógó, Bakos Sz., Kőbányai (Szabó N., 86.) – Csovics, Kormos (Domonyi, a szünetben). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kanta J. (1–0) a 12., Tischler (2–0) a 28., Csovics (2–1) a 32., Csovics (2–2) a 36., Lógó (2–3) a 72. percben
Garami József: – Nem a mai nap játéka alapján állunk az első helyen…
Bognár György: – Megérdemelten nyertünk, mert az egész mérkőzésen megpróbáltunk futballozni, akkor is, amikor hátrányban voltunk. Nem álltunk be a saját kapunk elé, kidolgoztuk helyzeteinket. Hozzátartozik az is, hogy az MTK fáradtabb volt a keddi kupadöntő miatt, így nem a megszokott szinten játszott.
GYIRMÓT FC–GYŐRI ETO FC II 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 500 néző. V: Kovács J. Z. (Király K., Török K.)
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Kardos, Csizmadia, Varga L. (Fitos, 79.) – Molnár B. – Czanik (Tóth N., 64.), Berde (Nagy L., 58.), Laki, Cseri – Ferenczi I. Vezetőedző: Csank János
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán A., Paget, Zámbó, Nagy Á. – Pilibaitis – Molnár T., Köles, Jí-Paraná (Nicsenko, 53.), Varga T. (Matetits, 83.) – Németh L. (Kiss Sz., 79.). Edző: Sándor István
Gólszerző: Tóth N. (1–0) a 90. percben
Csank János: – Nehéz mérkőzést játszottunk, de lelkesen futballozó ellenfelünkkel szemben végül megérdemelt győzelmet arattunk.
Sándor István: – Megtettünk mindent a jó eredmény érdekében, de rutintalanságunknak köszönhetően ismét pont nélkül maradtunk.
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA ASE–SOPRONI VSE 2–2 (2–0)
Dunaújváros, 300 néző. V: Lovas (Kormányos II G., Verbászi)
DUNAÚJVÁROS: Abu – Nagy A., Beleuc, Salamon, Szolomájer – Márki (Urbán P., 39.), Micskó (Disztl D., 73.), Perovics – Vörös P. (Berényi, 77.) – Godslove, Kocsis G. Vezetőedző: Jakab Elek
SOPRON: Bozsó – K. Perics, Ivankovics, Tóth D., Nagy Z. – Fazekas N., Simon András (Bieder, 46.), Simon Attila (Tornyai, 91.), Bausz – Szabó L., Vólent. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Nagy Z. (öngól, 1–0) az 5., Kocsis G. (2–0) a 13., Simon Attila (2–1) a 61., Szabó L. (2–2) a 73. percben
Kiállítva: Vólent (szándékosan megrúgta ellenfelét) a 62. percben
Jakab Elek: – Kettő nulla után érthetetlenül visszavettünk a tempónkból, és ez megbosszulta magát. A Sopron lábra kapott, és megérdemelten egyenlített.
Soós Imre: – Teletojt gatyával kezdtük a mérkőzést, ennek eredményeként megkaptuk szokásos góljainkat. A félidei ordibálást követően sikerült azt játszani, amit akartunk, s ha nem kerülünk emberhátrányba, nyerhettünk is volna.
FC AJKA–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–0 (1–0)
Ajka, 200 néző. V: Kiss N. (Kepe, Kulman)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Péter P. (Domján, 73.), Szalai R. (Kovács Sz., 82.), Horváth A., Szabó L. – Mihalecz P. (Gaál B., 86.), Major N. Vezetőedző: Jákli Péter
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Nagy T., Szamosszegi, Szamosi T., Deutsch – Bonifert (Ngalle, 78) Barna Zs., Lannert (Király A., 73.), Fekete L. (Fabio, 65.) – Márkus T., Hullám A. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Szabó L. (11-esből, 1–0) a 40, Subicz (2–0) a 79. percben
Jákli Péter: – Jól játszó Szigetszentmiklós ellen, a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
Horváth Ferenc: – Visszatértünk a régi koreográfiához: jól játszunk, de kikapunk.
Vasárnap játsszák
MVM Paks II–Duna FC Tatabánya
BKV Előre SC–Budaörsi SC
Videoton-Puskás Akadémia–Veszprém FC
KELETI CSOPORT
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–RÁKOSPALOTAI EAC 6–2 (1–2)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Oláh G. (Kovács II G., Kovács P.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur , Nánási, Ambrusz, Mészáros M. (Dajka L., 28.) – Batizi-Pócsi (Pákolicz, a szünetben), Szilágyi K., Minczér, Vinicius (Reznek, 61.) – Germán T., Csorba. Szakmai igazgató: Brekk János
REAC: Vajda G. – Dinka (Olay, 58.), Kornis, Menyhért, Tóvizi (Göntér, 72.) – Gulyás M. – Kiss K., Illés K. (Jovánczai, 51.), Böőr, Menyhárt – Tóth P. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Csorba (1–0) a 21., Tóth P. (1–1) a 35., Böőr (11-esből, 1–2) a 38., Germán T. (2–2) a 47., Szilágyi K. (3–2) az 50., Pákolicz (4–2) a 67., Germán T. (5–2) a 80., Csorba (6–2) a 88. percben
Kiállítva: Gulyás M. (rálépett Csorba bokájára) a 42. percben
Brekk János: – A szép győzelem ellenére kicsit dühös vagyok az első félidei játék miatt, de a szünetben sikerült rendeznünk a sorokat, és meggyőző sikert arattunk.
Mátyus János: – Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy egy kiállítást el tudjunk viselni, de a katasztrofális védekezésünk megpecsételte a sorsunkat. A Nyíregyháza a játék minden elemében felülmúlt bennünket.
EGRI FC–CEGLÉDI VSE 2–1 (0–0)
Eger, Szentmarjay-stadion, 500 néző. V: Veizer (Szilágyi N., Kulcsár J.)
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Romhányi (Benunesz, 58.), Dobrics, Fakras Á. (Bojtor, 88.) – Koós, Pisanjuk (Benke, 79.). Vezetőedző: Simon Antal
CEGLÉD: Bácskai – Tóth M., Ladiszlai, Koncz Zs., Vincze Z. – Szkunc (Markó, 63.), Sándor I. (Szabó M., 89.), Kenderes, Juhász D. – Rebrik (Eke, 75.), Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Medgyesi (0–1) az 52., Cs. Pavicsevics (1–1) az 59., Pisanjuk (2–1) a 68. percben
Kiállítva: Tóth M. (második sárga lap után) a 73. percben
Simon Antal: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, amelyen a Cegléd jól játszott. A fordulópontot Csedomir Pavicsevics gólja jelentette, amely felszabadított egy gátat a csapatban.
Ványi Zsolt: – Fegyelmezetten játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, és akár a győzelmet is megszerezhettük volna.
OROSHÁZA FC–ÚJPEST FC B 2–1 (1–0)
Orosháza, 300 néző. V: Farkas T. (Szalai D., Szvetnyik)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Szabó A. (Szabó T., 80.), Szabó N. – Kerepeczki (Bozoki, 72.), Ács L., Petneházi, Végh A. – Randelovics, Tóth D. (Lupsa, 53.). Vezetőedző: Major László
ÚJPEST B: Banai D. – Nagy J., Privigyei, Kálmán Zs. – Banai B. (Baranyai Á., 71.), Üveges, Tajthy, Iflinger (Tolicska, 71.), Bognár I. (Horváth R., 83.) – Popovics, Rajczi. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Kerepeczki (1–0) a 30., Futaki (2–0) a 68., Molnár F. T. (öngól, 2–1) a 91. percben
Major László: – A szoros eredmény ellenére nagyszerűen játszottunk, és legalább négy-öt góllal kellett volna nyernünk. Örülök, hogy továbbra is százszázalékosak vagyunk hazai környezetben.
Szlezák Zoltán: – Küzdelmes mérkőzésen a hibáinkat kihasználta az ellenfél és megérdemelten nyert.
VECSÉSI FC–SZEGED 2011 0–2 (0–1)
Vecsés, 300 néző. V: Varga L. (Hofbauer, Horváth Z.)
VECSÉS: Horváth G. (Gecse, 75.) – Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz – Piros (Soóky, 63.), Petruska (Könczey Zs., 73.), Szurkos, Ndjodo – Török S., Obot. Vezetőedző: Duró József
SZEGED: Belecan – Laczkó, Toca, Tóth I., Radnai – Geiger (Podonyi, a szünetben), Ulvicki, Kis R. (Rézműves, 82.), Borbély – Orosz M., Folmer (Bamba, 63.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Orosz M. (0–1) a 9., Orosz M. (0–2) a 69. percben
Duró József: – A potyagól után hiába volt több lehetőségünk is a gólszerzésre, nem éltünk ezekkel. Megérdemelt győzelmet aratott a Szeged.
Tóth Bálint: – Noha fontos győzelmet arattunk, csak az eredménynek örülök. A csapatmunka sikeres volt, de ennél azért többet tudunk.