Az Egri FC újoncként kezdte, feljutóként zárja a szezont

2012.05.26. 20:33
A szezonnak újoncként nekivágó Egri FC 3–1-re legyőzte a DVSC-DEAC-ot a labdarúgó NB II 29. fordulójának szombati játéknapján, és ezzel eldőlt, hogy az utolsó kör eredményeitől függetlenül megnyeri a Keleti csoport küzdelmeit, azaz feljut az élvonalba.

Ez még csak gólöröm – a végén aranyünnep következett Egerben (Fotó: Havran Zoltán)

KELETI CSOPORT

A 3000 néző előtt lejátszott egri mérkőzésen a hazaiak nem egészen negyed óra elteltével megszerezték a vezetést: Igor Pisanjuk átadásából Szasa Dobrics lőtt a hálóba. A folytatásban akadtak helyzetek mindkét oldalon, de a szünetig nem változott az állás.

A fordulás után a hazaiak továbbra is ellenőrzésük után tartották az eseményeket, és amikor Dobrics berúgta a második gólt is, szinte biztossá vált, hogy meglesz a feljutáshoz szükséges egy pont.

Meg is lett, méghozzá triplán: mert bár a debreceniek szépítettek, a 77. percben megszületett a harmadik hazai gól is, azaz – az 1987-es kiesést követően 25 évvel – újra élvonalbeli futballcsapata lesz Egernek!

A korábban a bajnoki címre hajtó együttesek közül a Szolnok nyert, így lépéselőnybe került a Budapesten veszítő Békéscsabával szemben a 2. helyért vívott csatában.

Szombaton eldőlt azt is, hogy súlyos szegedi veresége következtében a REAC a kiesést jelentő utolsó három hely egyikén végez.

NYUGATI CSOPORT

A Nyugati csoport bajnoki címét már korábban megszerző és feljutó MTK, valamint a második helyen álló Kozármisleny egyaránt kikapott a 29. forduló szombati játéknapján.

A fordulót az utolsó pozícióban kezdő budaörsiek otthonában vereséget szenvedő Misleny ezzel felkínálta a lehetőséget a Gyirmótnak arra, hogy az eredmények szerencsés alakulása esetén megszerezze a második helyet.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 29. FORDULÓ
EGRI FC–DVSC-DEAC 3–1 (1–0)
Eger, Szentmarjay-stadion, 3000 néző. Vezette: Becséri D. (Márton Zs., Becséri G.)
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Balog Zs., Dobrics, Farkas Á. – Pavlov (Horváth Z., 74.), Pisanjuk (Koós, 71.). Vezetőedző: Simon Antal
DVSC-DEAC: Tóth D. (Slakta, a szünetben) – Treznai (Szatmári Cs., 83.), Böszörményi, Albert I., Kovács M. – Berdó, Oláh G., Györky, Doros – Tóth L. A. (Kónya, 58.), Salami. Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Dobrics (1–0) a 14., Dobrics (2–0) az 53., Salami (2–1) a 65., Koós (3–1) a 76. percben
Simon Antal: – Amelyik csapat képes sorozatban tizenegy mérkőzést megnyerni, az megérdemli a bajnoki címet.
Fórián Zsolt: – Gratulálok mindkét csapatnak, az egrieknek a feljutáshoz, a mieinknek pedig a mutatott játékhoz.
SZOLNOKI MÁV FC–DUNAKANYAR-VÁC 2–0 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Németh Á. (Gyürüsi, Aradi)
MÁV: Rézsó – Pintér L., Mile, Balogh P., B. Tóth – Tisza K., Zováth, Rokszin (Mundi R., 70.) – Szepessy (Lengyel B., 62.), Vári (Zsolnai, 86.) – Kocsis D. Vezetőedző: Romanek János
VÁC: Palásthy D. – Króner, Páles, Tányéros Á., Hegedűs Cs. – Gulyás G. – Andrejcsik (Kelemen, 70.), Albert, Rusvay (Michel, 87.), Arany (Berki, 46.) – Palásthy N. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Rokszin (1–0) a 40., Mile (tizenegyesből, 2–0) a 79. percben
Kiállítva: Tányéros Á. (buktatta a gólhelyzetben kitörő Kocsist) a 79. percben
Romanek János: – Örülök, hogy sikerült elhúznunk a Vác nótáját. Bár nekünk nem volt Hegedűsünk, de volt egy Rokszinunk és Milénk.
Híres Gábor: – Nem érdemeltünk vereséget, az utolsó tíz perc kivételével uraltuk a játékot, de a jogtalan tizenegyes megpecsételte a sorsunkat.
BP. HONVÉD MFA–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 2–0 (1–0)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Berke (Gyarmati II T., Király K.)
HONVÉD MFA: Czuczi – Gengeliczki (Radu, a 84.), Baráth B., Bjelkanovic, Szala – Miskovicz, Futó – Lengyel Gy. (Pantovic, 73.), Porcari, Czár (Vernes, 78.) – Nagy M.Edző: Pári Sándor
BÉKÉSCSABA: Máthé – Mészáros L., Kerekes I., Balázs J., Horváth T. – Ferenczi M. (Szélpál T., 78.), Juhász Gy. – Majoros, Pozsár, Leucuta – Dragan. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Nagy M. (1–0) a 28., Bjelkanovic (11-esből, 2–0) a 83. percben
Pári Sándor: – Betegségtől, sérüléstől tizedelt fiatal csapatom komoly sikert ért el. Három lépést tettünk a bennmaradás felé.
Pásztor József: – Megérdemelt a hazai győzelem.
CEGLÉDI VSE–OROSHÁZA FC 2–1 (2–1)
Cegléd, 800 néző. Vezette: Radványi (Demeter, Punyi)
CEGLÉD: Bácskai – Tóth M., Koncz Zs., Farkas I., Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Sándor I. (Laurinyecz, 91.), Juhász D. (Szkunc, 62.) – Rebrik, Medgyesi L. (Ladiszlai, 81.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
OROSHÁZA: Bordás – Kerepeczki, Futaki, Szabó A., Szabó N. – Ács, Varga L., Petneházi, Végh A. – Tóth D. (Lupsa, 70.), Szabó T.Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Sándor I. (1–0) a 30., Kenderes (2–0) a 35., Ács (2–1) a 36. percben
Ványi Zsolt: – Végre nemcsak jól, hanem eredményesen is játszottunk.
Major László: – Mi is két gólt rúgtunk, mégis kettő egyre kikaptunk.
SZEGED 2011–REAC 6–2 (4–0)
Szeged, 2000 néző. Vezette: Farkas Á. (Medovarszki, Buzás)
SZEGED: Trepák – Laczkó J., Tóth I., Toca, Radnai – Ulvicki (Guzsik, 79), Borbély – Rézműves (Bamba, 54.), Kis R., Geiger – Orosz M. (Folmer, 88.). Vezetőedző: Tóth Bálint
REAC: Vajda – Dinka (Tóth P., a szünetben), Kornis, Menyhért, Kiss K. – Menyhárt, Böőr, Sós (Bacskai, 84.), Gulyás M. – Jovánczai, Szabó Zs. (Illés K., 83.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Borbély (1–0) a 9., Orosz M. (2–0) a 15., Geiger (3–0) a 23., Orosz M. (4–0) a 37., Szabó Zs. (4–1) a 47., Orosz M. (5–1) a 66., Bamba (6–1) a 78., Böőr (6–2) a 89. percben
Tóth Bálint: – Sziporkázó első, jó második félidő, fölényes győzelem, ám a bajnokságnak még nincs vége.
Mátyus János: – Ezúttal is önmagunkat vertük meg.
KAZINCBARCIKAI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–1 (2–1)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Szőts G. (Kovács II G., Kovács P.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Halgas, Toplenszki, Konate, Nyitrai – Szabó P. (Kazvinszky, 63.), Fehér B., Nyisalovits, Tátrai – Horváth B. (Illés R., 80.), Gomez (Molnár G., 87.). Vezetőedző: Szabó János
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur, Ambrusz, Dajka, Orosz M. (Vágó Z., 76.) – Reznek, Minczér – Batizi-Pócsi (Vinicius, a szünetben), Csorba, Pákolicz – Germán T.. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Germán (0–1) a 6., Tátrai (1–1) a 8., Nyisalovits (2–1) a 38. percben
Szabó János: – A mezőny egyik legjobb együttese ellen játszottunk. Igazi csapatmunkával, nagy odaadással és kifogástalan harci szellemmel nagyon értékes pontokat szereztünk.
Brekk János: – Kaptunk egy rendkívül határozott és gólra törő ellenfelet, s egy meglehetősen gyenge és körülményes játékvezetést.
VECSÉS FC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–2 (1–2)
Vecsés, 200 néző. Vezette: Barna G. (Kiss I. B., Kis Z.)
VECSÉS: Gecse – Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz – Kollár D., Piros (Könczey Zs., 68.), Szurkos, Soóky L. (Tóth N. a szünetben) – Obot, Török S. Vezetőedző: Duró József
MEZŐKÖVESD: Szántai – Nagy P., Vámosi, Elek N., Lakatos B. – Bagi, Jeremiás, Irhás (Enescu a szünetben), Bogdány – Hamar Á. (Olasz, 81.). Lipusz (Kákonyi, 90). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Vámosi (0–1) az 5., Lakatos B. (0–2) a 27., Szurkos (1–2) a 43., Kollár D. (11-esből, 2–2) a 83. percben.
Kiállítva: Bagi (második sárga lap után) a 88. percben
Duró József: – Akár meg is nyerhettük volna a meccset. Kollár Dániel játéka meggyőző volt, most is kiemelkedett a mezőnyből.
Véber György: – Ma mindent megtett a csapat azért, hogy újabb ősz hajszálaim legyenek.
ÚJPEST FC B–BALMAZÚJVÁROS 2–1 (2–0)
Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Vezette: Mészáros I. (Hofbauer, Hima)
ÚJPEST: Floszmann – Nagy J., Dvorschák, Privigyei, Banai – Üveges, Tajthy – Toricska (Kálmán Zs., 91.), Jevtics (Dombai, a szünetben), Popovics – Horváth R. (Iflinger, 79.). Edző: Szlezák Zoltán
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á., Ludánszki I., Sipos T. (Sárközi, a szünetben), Virág A. – Kónya – Nagy R., Kiss L. (Papp F., 83.), Belényesi (Murák, 65.), Kállai G. – Urbin. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Jevtics (1–0) a 13., Horváth R. (2–0) a 40., Virág A. (11-esből, 2–1) a 69. percben
Kiállítva: Kónya (fellökte Nagy Jánost) a 71. percben
Szlezák Zoltán: – Az első félidőben jól és eredményesen játszottunk, a folytatásban aztán megszenvedtünk a győzelemért, de egy góllal mindenképpen jobbak voltunk.
Arany László: – A futball ismét igazságot szolgáltatott, ennyi ziccert nem lehet büntetlenül kihagyni.

NYUGATI CSOPORT, 29. FORDULÓ
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–MTK BUDAPEST 2–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Berger (Butkai, Szvetnyik)
SZTK: Dénes – Kaio, Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Barna Zs. – Bonifert (Urbán G., 73.), Lannert, Hullám, Fabio (Fekete L., 71.) – Márkus (Király A., 80.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
MTK: Groppioni – Csikortás, Kálnoki Kis, Kelemen D., Hangya – Macura, Gál A., Pintér A. (Gera D., 88.) – Molnár M. (Scheilinger, 69.), Balajti, Bese. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Hullám (11-esből, 1–0) az 54., Hullám (11-esből, 2–0) a 70., Pintér A. (2–1) a 80. percben
Kiállítva: Groppioni (utánrúgásért) a 67. percben
Horváth Ferenc: – Olyan volt, mint az első randim. Végig terv szerint haladt, de az utolsó percig izgultam, hogy végigviszem-e.
Garami József: – Ezen a mérkőzésen ifistáink, akik először játszottak a csapatban, sok tapasztalatot szerezhettek.
BUDAÖRSI SC–KOZÁRMISLENY SE 1–0 (1–0)
Budaörs, 150 néző. Vezette: Varga L. (Kulcsár J., Szilágyi N.)
BUDAÖRS: Mester – Csengő (Mihályi, 80.), Hegedűs N., Márton, Pleván – Lattenstein, Horváth L., Lászka (Tóth Cs., 59.), Sánta A. – Kollega, Tüske (Szűcs P., 75.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég, Fodor F., Fellai, Kiss M. (Balaskó Cs., 79.) – Karacs (Schmidt, 66.), Pintér A., Koller K., Rácz F. – Gyánó (Kovács T., 54.), Wittrédi. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Kollega (1–0) a 37. percben
Kiállítva: Rácz F. (reklamálásért) a 90. percben
Lucsánszky Tamás: – Rengeteget dolgoztunk a három pontért.
Márton Gábor: – Ma gyengén játszottunk, de az ellenfelünknél lényegesen jobban. A győzelmet nem adják ingyen.
FERENCVÁROS II–MVM PAKS II 1–1 (0–0)
Albert-stadion, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Pápai, Galán)
FERENCVÁROS II: Rigó – Sinka, Nyárasdi, Oláh M., Tóth A. – Vass M., Peszmeg – Kleizer (Popgeorgijev, 65.), Antal Zs., Papp M. – Erdei V. (Mohácsi, 65.). Edző: Lipcsei Péter
PAKS II: Pokorni – Féhr, Eppel, Racskó (Bata, 70.), Czinger (Blatt, 31.) – Bohner, Budai D., Tamási G., Cziráki – Feil, Pap R. (Pintér N., a szünetben). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Bohner (0–1) a 75., Peszmeg (11-esből, 1–1) a 91. percben
Kiállítva: Antal Zs. (a játékvezető megsértéséért) az 50. percben
Lipcsei Péter: – Nagyszerű volt a hozzáállásunk, hiszen tíz emberrel is egyenlítettünk. Gratulálok három U19-es és egy U17-es játékosomnak az NB II-es bemutatkozáshoz.
Lengyel Ferenc: – A fiatal Ferencváros nagyszerűen játszott, jogos a döntetlen.
VESZPRÉM FC–BAJAI LSE 1–0 (0–0)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Berényi T. (Kepe A., Kulman T.)
VESZPRÉM: Tarczy – Garai (Leitold, 61.), Császár, Pálfi, Bosnjak – Ihász, Hevesi-Tóth, Molnár Z. – Osváth (Vinicius, 80.), Thiago, Bali (Czvetkó, 79.). Megbízott edző: Jugovits Lajos
BAJA: Csoknyai – Szauter, Lógó (Kőbányai, a szünetben), Forgács, Villám – Bakos, Domonyi (Balázs, 62.), Csovics, Berdó (Nagy T., 77.) – Kormos, Szőllősi. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Thiago (11-esből, 1–0) a 77. percben
Jugovits Lajos: – Idényvégi játékot nyújtottunk, sok helyzetet hagytunk ki, de megérdemeltük a győzelmet.
Bognár György: – Újabb bravúrt hajtottunk végre azzal, hogy lejátszottuk a mérkőzést. Volt már és lesz is, hogy játékvezetők döntik el egy találkozó sorsát, most is így történt.
VIDEOTON-PA–FC AJKA 2–0 (0–0)
Felcsút, 200 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Verbászi)
VIDEOTON: Gábor P. – Farkas V., Vaszicsku, Jankovics, Farkas N. – Margitics, Macsicza – Balog G. (Molnár T., 63.), Orbán G. (Halász B., 73.), Baracskai – Babos (Elek B., 82.). Edző: Hartyáni Gábor
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Horváth A. – Szabó L., Mihalecz P., Kovács Zs. (Kovács Sz., 66.), Major – Gaál B.. Vezetőedző: Jákli Péter
Gólszerző: Baracskai (11-esből, 1–0) a 74., Baracskai (2–0) a 83. percben
Hartyáni Gábor: – Mindenféleképpen bravúrnak tartom a győzelmet, mert nagyon fiatal csapattal álltunk ki a nagyon rutinos Ajka ellen.
Jákli Péter: – A játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget, egy kontratámadást a Videoton kihasznált, a javunkra pedig nem adott meg a bíró egy tizenegyest.
SOPRONI VSE–FC TATABÁNYA 0–3 (0–1)
Sopron, 500 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Kóbor, Török K.)
SOPRON: Bozsó – Csontos, Ivankovics, Tóth D., Nagy Z. – Fazekas, Bieder, Szabó L. – Bersnjak, Delics (Simon A., 62.), Alekou (Vólent, 62.). Vezetőedző: Soós Imre
TATABÁNYA: Dombai – Almási (Domokos, a szünetben), Böjte, Izing, Szekér – Vujovics, Kovács I., Deme, Weitner – Sitku, Farkas. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Sitku (0–1) a 23., Sitku (0–2) az 52., Sitku (11-esből, 0–3) a 74. percben
Kiállítva: Szabó L. (második sárga lap után – először Demével kakaskodott, másodszor szabálytalanul szerelte Weitnert) a 15., Tóth D. (második sárga lap után, fellökte a kitörő Vujovicsot) a 86. percben
Soós Imre: – Sajnos Szabó László fegyelmezetlensége tönkretette a csapat eddigi munkáját.
Kiprich József: – Gratulálok a játékosaimnak, nagyon nagy tartásuk van.