NB II: rossz passzban a Békéscsaba, a REAC legyőzte az éllovast

2012.04.27. 19:14
Két mérkőzést rendeztek pénteken a labdarúgó NB II 25. fordulójában: a Keleti csoportban az éllovas Békéscsaba meglepetésre kikapott a REAC vendégeként, míg a Nyugati csoportban a Kozármisleny idegenben is érvényesítette a papírformát a Sopron ellen.

A Békéscsaba, bár a tabella tetején kezdte a fordulót, nincs jó formában: az előző négy mérkőzésén rendre döntetlenre végzett – gyenge sorozatát most vereséggel folytatta. Tóth Péter a 2. percben szerezte a meccset eldöntő gólt, a Békéscsabából a lefújás előtti percekben Pozsár Gábor és Makra Zsolt is piros lapot kapott.

A Kozármisleny sorozatban a harmadik győzelmével feljött a második helyre, az egymás után háromszor veszítő Sopron továbbra is a bennmaradásért harcol.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT
25. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
REAC–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912 SE 1–0 (1–0)
Budai II László Stadion, 350 néző. Vezette: Szabó Zs. (Hofbauer R., Horváth Z.)
REAC: Vajda – Dinka, Sós, Menyhért, Tóvizi – Böőr (Olay, 84.), Gulyás M. – Kiss K., Tóth P. (Illés K., 39.), Menyhárt – Jovánczai (Kornis, 71.). Vezetőedző: Mátyus János
BÉKÉSCSABA: Balogh T. – Kerekes I., Kállai N., Makra, Horváth T. (Balogh M., 81.) – Szélpál T. (Farkas K., 55.), Balázs J., Pozsár, Juhász Gy. – Majoros (Ferenczi M., 69.), Tchana. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Tóth P. (1–0) a 2. percben
Kiállítva: Pozsár (második sárga lap után) a 86., Makra (a játékvezető megsértéséért) a 87. percben
Mátyus János: – Megharcoltunk a győzelemért, amely roppant fontos volt számunkra. Minden játékosom kihozta magából a maximumot.
Pásztor József: – Kicsit furcsállom, hogy pesti csapatnak pesti bíró vezette a mérkőzést és két jogtalan kiállítás áldozatai lettünk. De nem ezért kaptunk ki.
NYUGATI CSOPORT
SOPRONI VSE–KOZÁRMISLENY SE 0–3 (0–1)
Sopron, 400 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
SOPRON: Bozsó – Fazekas N., K. Perics, Tóth D., Nagy Z. – Bieder, Deszpotovics (Simon András, a szünetben), Simon Attila (Tamási, 79.), Bausz – Szabó L. (Tornyai, 60.), Vólent. Vezetőedző: Soós Imre
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Kiss M., Fodor F., Fellai, Tóth Z. (Tasselmájer, 38.) – Koller K., Pintér A. – Karacs (Vég B., 69.), Wittrédi, Rácz F. – Gyánó (Kovács T., 60.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Wittrédi (0–1) a 17., Wittrédi (0–2) az 54., Fellai (0–3) a 78. percben
Soós Imre: – Mást nem is tudok mondani, csak annyit, hogy le a kalappal a Kozármisleny előtt!
Márton Gábor: – Futballozni jöttünk, ezt magas szinten be is mutattuk. Úgy gondolom, az eredmény nem is tükrözi a két csapat közötti különbséget…