Ikszelt a Csaba, közelít az Eger; az MTK ötössel küldte haza a Paks II-t

2012.04.21. 19:59
Kanta József a „kis Paks” ellen is betalált (fotó: mtkhungaria.hu)
A Békéscsaba 2–2-es döntetlent játszott a Váccal, míg az Eger 1–0-ra nyert a Kazincbarcika ellen, így az egriek két ponttal közelebb kerültek a csabaiakhoz a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában. A Szeged Cegléden győzött, a Honvéd II Vecsésen kapott ki, a Nyíregyháza pályaválasztóként egygólos sikert aratott a Balmazújváros ellen.

A Nyugati csoportban listavezető MTK hazai környezetben biztosan, öt góllal nyert a Paks II ellen. Az Ajka és a Budaörs szintén vendéglátóként bizonyult jobbnak két góllal soros ellenfelénél, a Sopronnál és a Veszprémnél, míg a Tatabánya egy góllal Dunaújvárosban jutott három ponthoz. A Kozármisleny 4–0-ra nyert hazai pályán a Baja ellen, a Gyirmót 2–1-re győzött otthon a Ferencváros második csapata ellen.

NB II, NYUGATI CSOPORT, 24. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA–FC TATABÁNYA 0–1 (0–1)
Dunaújváros, 400 néző. V: Iványi Z. (Iványi I., Buzás B.)
DUNAÚJVÁROS: Abu – Szolomájer, Salamon, Beleuc, Kaszás (Disztl D., 84.) – Nagy A. – Kocsis Gergő (Bezerédi, 28.), Perovics – Vörös (Berényi, 67.) – Kocsis Gábor, Godslove. Vezetőedző: Jakab Elek
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Milanovic, Böjte, Szekér – Móri (Lajtos, 76.), Domokos, Béres F. (Deme, 81.), Z. Vujovics – Weitner (Sitku, 63.), Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Farkas J. (0–1) a 14. percben
Jakab Elek: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, tíz percig nyomás alatt tartott bennünket a Tatabánya, majd egy figyelmetlenségből kapott gól miatt futottunk az eredmény után.
Kiprich József: – Kemény, de küzdelmes mérkőzést játszottunk, helyzeteink alapján megérdemelten győztünk.
MTK BUDAPEST–PAKSI FC II 5–0 (2–0)
Hidegkuti-stadion, 500 néző. V: Pánczél (Hofbauer R., Hima)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Zsidai (Gál A., 72.) – Vass P., Kanta J., Nikházi, Ladányi (Balajti, a szünetben) – Tischler (Pál A., 62.). Szakmai igazgató: Garami József
PAKS II: Lieszkovszky – Féhr, Tamási G., Szalontai, Czinger – Bohner, Pintér N. (Pap R., 49.), Budai, Cziráki – Montvai (Feil, 49.), Laczkovich (Kesztyűs, 53.). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Nikházi (1–0) a 16., Vass P. (2–0) a 26., Balajti (3–0) a 46., Kanta J. (4–0) a 80., Balajti (5–0) a 86. percben
Garami József: – Sikerült időben gólt szereznünk, utána nyugodtan játszottunk, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Lengyel Ferenc: – Ezúttal nem nőttünk fel az NB II-höz sem, nem hogy az élvonalbeli MTK szintjére.
BUDAÖRSI SC–VESZPRÉM FC 4–2 (2–0)
Budaörs, 200 néző. V: Takács J. (Kulcsár J., Szilágyi N.)
BUDAÖRS: Mester – Szloboda, Hegedűs N., Márton D., Mihályi – Kolega, Horváth L. (Tóth Cs., 86.), Lászka, Sánta A. – Lattenstein (Papp G. –, 72.), Tüske 8 (Szűcs P. –, 76.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
VESZPRÉM: Tarczy – Garai (Osváth, a szünetben), Császár, Lang, Leitold (Farkas L., 81.) – Nikolin, Molnár Z., Ihász, Szöllőskei (Czvetkó, 68.) – Bali, Thiago. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Tüske (1–0) a 12., Tüske (11-esből, 2–0) a 22., Lattenstein (3–0) az 54., Ihász (3–1) a 75., Kolega (4–1) a 84., Bali (4–2) a 90. percben
Lucsánszky Tamás: – Végre nagyszerűen játszottunk, és ekkora különbséggel is teljesen megérdemelten győztünk.
Vágó Attila: – Gyengén futballoztunk, ami semmit nem von le a budaörsiek érdemeiből, megérdemelték első tavaszi győzelmüket.
FC AJKA–SOPRONI VSE 3–1 (0–0)
Ajka, 250 néző. V: Barna (Kiss I B., Kis Z.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pavlitzky (Szalai R., 59.), Kovács Zs., Horváth A., Szabó Levente – Mihalecz P., Major N. Vezetőedző: Jákli Péter
SOPRON: Bozsó – Csontos (K. Perics, 77.), Bieder, Fazekas N., Nagy Z. – Lazics, Deszpotovics, Simon Attila (Simon András, 66.), Bausz – Szabó László (Kiss Á., 86.), Vólent. Edző: Soós Imre
Gólszerző: Subicz (1–0) az 58., Pákai (2–0) a 63., Vólent (11-esből, 2–1) a 65., Szabó Levente (11-esből, 3–1) a 89. percben
Jákli Péter: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Már a mérkőzés korábbi periódusában el kellett volna döntenünk a három pont sorsát.
Soós Imre: – Több volt ebben a mérkőzésben, ha nulla nullánál berúgjuk a tizenegyest, más lett volna az eredmény.
KOZÁRMISLENY–BAJAI LSE 4–0 (1–0)
Kozármisleny, 200 néző. V: Andó-Szabó S. (Erős G., Szalai D.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó (Tasselmájer, a szünetben), Fellai, Kiss M. – Kovács T., Pintér A. – Karacs (Zsdrál, 70.), Rácz, Tóth Z. (Koller, 61.) – Wittrédi. Vezetőedző: Márton Gábor
BAJA: Csoknyai – Szauter, Burucz, Forgács, Villám – Covic (Kőbányai, 72.), Lógó, Bakos, Domonyi (Szabó N., a szünetben) – Kormos (Berdó V., 65.), Szöllősi F. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Rácz (1–0) a 32., Wittrédi (2–0) a 61., Wittrédi (3–0) a 71., Koller (4–0) a 83. percben
Márton Gábor: – Fantasztikus hét volt több szempontból is. Mindenki, aki tett érte, annak köszönöm.
Bognár György: – A mezőnyben jól játszottunk, a végjátékunk volt gyenge.
GYIRMÓT FC–FERENCVÁROS II 2–1 (1–0)
Győr-Gyirmót, 700 néző. V: Kiss Norbert (Kepe A., Kulman T.)
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Kardos, Csizmadia, Varga L. – Molnár B. – Fitos L. (Tóth N., 59.), Makrai (Hajba, 38., Horváth R., 74.), Laki, Cseri T. – Ferenczi I. Vezetőedző: Csank János
FTC II: Hermány – Maróti, Vattai, Nyárasdi, Tóth A. – Holman, Vass M., Peszmeg (Pölöskei P., 80.), Papp M. – Nyilasi B. (Kleizer, 72.) – Varga B. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Laki (1–0) a 45., Varga B. (1–1) a 47., Ferenczi I. (2–1) az 58. percben
Csank János: – Szép akciókból szerzett gólokkal, küzdelmes mérkőzésen az akarat diadalaként szereztünk győzelmet.
Lipcsei Péter: – Mai játékunk alapján nem érdemeltünk vereséget, nem látszott a két csapat tabellán elfoglalt helyezése.

EGRI FC–KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (0–0)
Eger, Szentmarjay-stadion, 300 néző. V: Berger (Gyarmati II T., Szvetnyik)
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Romhányi (Koós, 61.), Dobrics (Benke, 89.), Farkas Á. – Pavlov, Hrisztov (Pisanjuk, 68.). Vezetőedző: Simon Antal
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Toplenszki, Nyisalovits, Horváth Sz. – Szabó P., Konate, Illés R., Horváth B. (Vasas V., 77.) – Kovács P., Gomez (Tátrai, 54.). Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Koós (1–0) a 69. percben
Kiállítva: Horváth Sz. és Pavlov (mindkettő dulakodásért) az 52. percben
Simon Antal: – Masszívan és fegyelmezetten játszó ellenféllel szemben nehéz volt megszerezni a győzelmet.
Szabó János: – Amire számítottunk, az következett be. Kapitális védelmi hibánk újabb vereséghez vezetett.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BALMAZÚJVÁROS 2–1 (1–0)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Szabó Zs. (Kovács II G., Kovács P.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Vágó Z., Nánási, Ambrusz, Dajka L. – Farkas M., Reznek (Módis, 57.) – Csorba, Vinicius (Ur, 91.), Batizi-Pócsi – Germán T. Szakmai igazgató: Brekk János
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á. (Murák, 82.), Ludánszki I., Sipos T., Virágh A. – Kónya (Szűcs L., 71.), Kiss L. – Sárközi (Nagy R., 67.), Belényesi, Kállai G. – Urbin. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Németh Á. (öngól, 1–0) a 32., Batizi-Pócsi (2–0) a 64., Urbin (2–1) a 87. percben
Brekk János: – Akit megkímélt a csapatot sújtó vírusos fertőzés, és nem volt eltiltva, mind pályára lépett. Játékunk nem volt meggyőző, de sikerünk teljesen megérdemelt.
Arany László: – Ellenfelünk mindkét helyzetét gólra váltotta, ezzel szemben mi hat lehetőségünkből csak egyet értékesítettünk, így eljátszottuk a szimpatikus vesztes szerepét.
OROSHÁZA FC–REAC 3–0 (0–0)
Orosháza, 300 néző. V: Fábián (Varga Zs., Pápai)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Kerepeczki, Futaki, Szabó A., Szabó N. – Ács L., Petneházi, Szűcs D., Végh A. – Szabó T. (Tóth D., 54.), Lupsa (Bozoki, 76.). Vezetőedző: Major László
REAC: Vajda – Menyhárt, Sós, Göntér, Tóvizi – Illés K., Böőr, Gulyás, Kiss K. – Belényesi, Jovánczai. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Tóth D. (1–0) az 59., Ács L. (2–0) a 84., Ács L. (3–0) a 88. percben
Major László: – A második játékrészben nagyszerűen játszottunk. A tizenhét éves Tóth Dániel első NB II-es gólját szerezte.
Mátyus János: – Fájó ezt kimondani, de az agresszívabb csapat nyert.
VECSÉSI FC–BP. HONVÉD-MFA 1–0 (1–0)
Vecsés, 300 néző. V: Becséri D. (Király K., Kóbor)
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz – Kollár D., Petruska, Szurkos, Obot (Soóky, 91.) – Ndjodo (Piros, 66.), Török S. Vezetőedző: Duró József
HONVÉD-MFA: Czuczi – Gengeliczki, Moga, Szala, Németh N. (Porcari, 65.) – Lengyel Gy., Vernes (Csontos, 77.), Baráth, B. Bozsovics – Hidi (Futó, 54.), Erdélyi. Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Török S. (1–0) a 9. percben
Duró József: – Rászolgáltunk a győzelemre, és már az első félidőben eldönthettünk volna a mérkőzést. Helyzetkihasználásunk most is katasztrofális volt, de majd’ egy év után végre nyertünk itthon.
Pári Sándor: – Hiába készültünk arra, hogy folytassuk az elmúlt hetek jó teljesítményét, semmi nem a terveink szerint alakult. Többen is becsaptak, nem azt játszották, amit kértem.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DUNAKANYAR-VÁC 2–2 (0–1)
Békéscsaba, 500 néző. V: Radványi (Demeter, Galán)
BÉKÉSCSABA: Balogh T. – Kerekes I., Kállai, Makra, Juhász Gy. – Balogh M., Balázs J., Pozsár (Szélpál T., 77.) – Dragan (Majoros, 39.), Tchana (Fülöp T., 66.), Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
VÁC: Héger – Króner, Páles, Tányéros Á., Hegedűs Cs. – Andrejcsik (Berki I., 62.), Szabados T., Albert Á., Arany Z. (Papp K., 90.) – Rusvay, Palásthy N. (Michel, 82.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Andrejcsik (0–1) a 7., Balázs J. (1–1) a 60., Hegedűs Cs. (1–2) a 77., Kerekes I. (2–2) a 83. percben
Pásztor József: – A csapat mindent elkövetett a győzelem érdekében, de rengeteg hibával játszottunk.
Híres Gábor: – Könnyen elvihettük volna a három pontot, de némi fegyelmezetlenség miatt csak döntetlenre futotta.
CEGLÉDI VSE–SZEGED 2011 0–2 (0–1)
Cegléd, 300 néző. V: Berke (Gyürüsi, Mohos)
CEGLÉD: Miski – Robson (Markó, 52.), Buzás, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Sándor I. (Szkunc, 65.), Farkas I. – Rebrik, Medgyesi (Tóth M., 79.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
SZEGED: Belecan – Laczkó J., Tóth I., Poca, Radnai Gy. – Ulviczki – Orosz M., Borbély, Podonyi (Guzsik, 92.), Kis R. (Gahwagi, 85.) – Folmer (Bamba, 82.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Tóth I. (11-esből, 1–0) a 29., Orosz M. (2–0) a 62. percben
Ványi Zsolt: – Nem szakadt meg két hete tartó rossz sorozatunk, játékosaink közül többen is tudásuk alatt teljesítenek, lenne miről elgondolkodniuk.
Tóth Bálint: – Taktikus és okos játékkal megszereztük első, de remélem nem utolsó idegenbeli győzelmünket.