NB II, Kelet: kikapott a Békéscsaba Orosházán, rangadót nyert a Szolnok

2012.03.24. 17:05
A Békéscsaba labdarúgócsapata 2–1-s vereséget szenvedett az NB II Keleti csoportjának szombati mérkőzésén az Orosháza vendégeként, így a listavezető Szolnok – a tabellán harmadik Cegléd elleni győzelmével – három pontra növelte előnyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
20. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
OROSHÁZA FC–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 2–1 (1–0)
Orosháza, 800 néző. Vezette: Botló B. (Kis Z., Verbászi)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szabó N., Milenkovics, Futaki, Szabó A. – Petneházi (Bozoki, 90.), Juhász N., Kerepeczki, Ács L. (Lupsa, 80.), Végh A. (Tóth D., 75.) – Randelovics. Vezetőedző: Major László
BÉKÉSCSABA: Máthé – Mészáros L., Kerekes I., Kállai, Juhász Gy. – Szélpál T. (Majoros, 54.), Balázs J., Farkas K. (Balogh M., 16.), Pozsár – Leucuta, Tchana. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Szabó A. (1–0) a 38., Tchana (11-esből, 1–1) a 85., Randalovics (2–1) a 90. percben
Kiállítva: Juhász N. (második sárga lap után) a 66., Balogh M. (feltartotta Randelovicsot) a 73. percben
Major László: – A játék képe alapján győzelmünk megérdemelt. Nem éreztem, hogy a Békéscsaba gólt tud rúgni, a tizenegyest pedig jogtalannak tartom.
Pásztor József: – Az Orosházának hét játékossal kellett volna befejeznie a mérkőzést. Ez nem futball volt, hanem háború!
CELGÉDI VSE–SZOLNOKI MÁV 1–2 (1–1)
Cegléd, 600 néző. Vezette: Szabó Zs. (Ring, Szvetnyik)
CEGLÉD: Bácskai – Robson, Fekete A., Koncz Zs., Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Sándor I., Farkas I. (Megyesi L., 58.) – Rebrik, Szkuncz (Markó, 68.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
SZOLNOK: Tóth Z. – Papp Sz., Antal G. (B. Tóth, 32.), Pintér L., Törtei – Lengyel B., Tisza K., Mile, Mundi R. (Szeleczki, 59.) – Vári B. (Kocsis D., 80.), Szepessy R. Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Lengyel B. (0–1) a 25., Koncz Zs. (11-esből, 1–1) a 42., Szepessy R. (1–2) a 46. percben
Ványi Zsolt: – A második félidő elején gyermeteg gólt kaptunk, utána csaknem egykapuztunk, de mert a helyzetek kimaradtak, egyenlíteni sem tudtunk.
Romanek János: – Küzdelmes mérkőzésen jól játszó rivális ellen nyertünk, a győzelmet Mézes József barátomnak ajánlom, akinek mielőbbi gyógyulást kívánunk.
KAZINCBARCIKA–SZEGED 2011 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Karakó Z. (Szilágyi N., Kulcsár J.)
KAZINCBARCIKA: Hamar – Toplenszki, Komlósi (Tátrai, 39.), Nyisalovits, Sütő – Nyitrai, Fehér B., Kovács P., Halgas (Illés, 72.) – Horváth B., Molnár G. (Gomez, 61.). Vezetőedző: Szabó János
SZEGED: Trepák – Radnai, Toca, Bamba, Laczkó – Ulvicki, Borbély – Kis R., Podonyi (Nebil, 52.), Orosz M. (Popescu, 77.) – Folmer. Vezetőedző: Futó Tamás
Gólszerző: Gomez (1–0) a 75. percben
Szabó János: – Hatalmasat küzdött a csapat, a mérkőzés képe, valamint a helyzetek alapján teljesen megérdemelten győztünk. Köszönjük szurkolóinknak a lelkes buzdítást!
Futó Tamás: – A döntő pillanatokban elhibáztuk lehetőségeinket.
VECSÉSI FC–REAC 2–2 (1–2)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Péter, Hofbauer)
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Kovács II Z., Farkas V., Fritz – Szurkos, Kollár Zs., Petruska, Török S. – Obot, Piros (Madar M., 82.). Vezetőedző: Duró József
REAC: Tóth P. – Kiss K., Menyhárt G., Sós M., Dinka – Böőr, Gulyás M., Olay (Illés K., 69.), Menyhárt A. – Jovánczai, Tóth P. (Tóvizi, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Jovánczai (0–1) az 5., Sós M. (0–2) a 33., Obot (1–2) a 36., Szurkos (2–2) az 51. percben
Duró József: – Kétgólos hátrányból álltunk fel. Mi több gólhelyzetet alakítottunk ki, ugyanakkor a REAC a jogtalanul adott büntetőt elhibázta, ezért reális a döntetlen.
Mátyus János: – Agyonnyert meccset adtunk döntetlenre, a kihagyott tizenegyes után pedig még aggódnunk is kellett.
EGRI FC–DUNAKANYAR VÁC 2–0 (1–0)
Szentmarjay-stadion, 250 néző. Vezette: Lovas L. (Varga Zs., Buzás)
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Fürjes (Benke, 66.), Dobrics (Koós, 66.), Farkas Á. – Hrisztov, Pisanjuk (Horváth Z., 83.). Vezetőedző: Simon Antal
VÁC: Héger – Króner, Páles, Tányéros G. (Tányéros Á., 16.), Hegedűs Cs. – Andrejcsik (Aranyos, 74.), Albert Á., Gulyás G., Arany Z. (Berki, 74.) – Rusvay, Palásthy N. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Hrisztov (1–0) a 7., Preklet (2–0) a 68. percben
Simon Antal: – Hajtós mérkőzés volt, amelyen a jobb helyzetkihasználás döntött a javunkra.
Híres Gábor: – Nagyon nehéz mit mondani egy olyan mérkőzésről, amelyiken az ellenfél három helyzetéből kettőt értékesített, mi pedig fél tucatból egyet sem.