NB II: az MTK elgázolta a szomszédot, növelte az előnyét

2012.03.11. 16:39
Kiütéses, 4–0-s győzelmet aratott a labdarúgó NB II Nyugati csoportját vezető MTK a szomszédja, a BKV Előre ellen a Sport utcában.

Az MTK az első félidő közepén tizenkét perc alatt eldöntötte a találkozót: Tischler Patrik duplázott, majd Frank Richárd is betalált. A fordulás után Könyves Norbert növelte tovább a kék-fehérek előnyét.

A győzelemmel kilencpontosra hízott az MTK fórja a szombaton megbotló Gyirmóttal és Kozármislennyel szemben, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A következő fordulóban a Hungária körúton MTK–Gyirmót csoportrangadót rendeznek.

A Keleti csoportban a Bp. Honvéd-MFA egy öngóllal nyert a REAC ellen, míg a Mezőkövesd meglepetésre hazai pályán kapott ki az Orosházától – a rossz szériában lévő kövesdiek már négy bajnoki óta nyeretlenek.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 18. FORDULÓ

BKV ELŐRE–MTK BUDAPEST 0–4 (0–3)

Sport u., 400 néző. Vezette: Berger (Kiss Z., Iványi I.)

BKV: Vezér Á. – Házi (Pataki, 53.), Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Máj (Halápi, 64.) – Fazakas, Csikós, Mayer, Eszlátyi – Szabó V. Vezetőedző: Szapor Gábor
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Vukmir, Nikházi (Balajti, 69.) – Könyves, Kanta J. (Ladányi, 74.), Frank (Vass P., a szünetben) – Tischler. Szakmai igazgató: Garami József

Gólszerző: Tischler (0–1) a 19., Tischler (0–2) a 25., Frank (0–3) a 31., Könyves (0–4) az 52. percben

Szapor Gábor: – Az MTK jobb csapat, de a kishitűség megöli a játékot, így még azokat a lehetőségeket sem tudtuk kihasználni, amelyek jutottak. A játékbeli különbségeket hosszas munkával lehet egalizálni, varázspálcával egyik percről a másikra nem lehet.
Garami József: – Küzdelmes mérkőzés volt, és egy jól játszó ellenfelet sikerült legyőznünk.
KELETI CSOPORT, 18. FORDULÓ

BP. HONVÉD-MFA–REAC 1–0 (0–0)

Bozsik-stadion, műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Ákos (Mohos, Gyürüsi)

HONVÉD-MFA: Vereckei – Horváth A., Baráth, Bjelkanovic (Varga M., 64.), Szala – Marshal – Faggyas (Nagy K., a szünetben), Vécsei, Hajdú N., Czár – Erdélyi. Edző: Pári Sándor

REAC: Tóth P. Z. – Menyhárt, Kornis, Menyhért, Kiss K. – Sós, Gulyás (Illés K., 83.) – Jovánczai, Böőr, Tóth P. – Szabó Zs. Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerző: Kornis (öngól, 1–0) a 67. percben

Pári Sándor: – Számos helyzetet kialakítottunk, és bár csak egy öngóllal nyertünk, a meccs képe alapján megérdemelt a győzelmünk.

Mátyus János: – Szeretnék első osztályú edző lenni, a héten ugyanis két NB I-es csapat ellen játszottunk, s ez irreálissá tette az NB II-es mérkőzést. Ennek ellenére ma is helytálltunk.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–OROSHÁZA FC 1–2 (1–1)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Kulcsár J.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Lakatos B., Vámosi, Kerényi G. – Kákonyi, Bagi (Husaník, 72.), Szabó Á. (Irhás, 78.), Jeremiás (Bogdány, 64.) – Olasz D., Hamar Á. Vezetőedző: Szabados György
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D. (Szabó N., a szünetben), Milenkovics, Futaki, Kerepeczki – Végh, Petneházi, Varga R., Ács (Juhász, 82.) – Randelovics, Szabó T. (Tóth D., 75.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Vámosi (11-esből, 1–0) a 10., Szabó T. (1–1) a 15., Milenkovics (1–2) a 66. percben
Kiállítva: Kaszás (második sárga lap után) a 91. percben
Szabados György: – Ami az ellenfélnek pontrúgás, az nekünk pontvesztés.
Major László: – Nagyszerűen játszott a csapat. Mezőkövesdről kevés együttes fog három ponttal távozni.