Gólzáporos REAC-emlékezés Kutasi Róbertre

2012.03.03. 18:29
Rákospalotán győzelemmel emlékeztek Kutasi Róbertre (Fotók: Mirkó István)
Pontokat veszített az MTK a Videoton-PFLA ellen, kikapott a Gyirmót Kozármislenyben, hétgólos meccset nyert meg a Honvéd II Vácon, először nyert a Vecsés, méghozzá a Nyíregyháza ellen, a nap története – és győzelme – azonban a REAC-é, amely Kutasi Róbert klubigazgató halála után két nappal 4–1-re győzött a Kazincbarcika ellen.

Rendhagyó  REAC-gólöröm
Rendhagyó REAC-gólöröm

A rákospalotaiak első mérkőzésüket játszották Kutasi Róbert klubigazgató tragikus halála óta, és a találkozó az emlékezés jegyében telt. Nyerges Krisztián a második percben egy tizenegyes értékesítésével szerzett vezetést a kék-sárgáknak, majd második félidőben bő negyedóra alatt újabb három gólt szerzett Mátyus János együttese, így a REAC végül 4–1-re nyert.

A Keleti csoport további mérkőzésein a Budapest Honvéd 4–3-ra győzött a Vác vendégeként. Érdekesség, hogy a kispestieknek ez volt mindössze az első győzelmük idegenben a pontvadászatban, és összesen is csak a második.

Az Orosháza hazai pályán 4–0-ra kiütötte a DVSC-DEAC-ot, míg a Vecsés első sikerét könyvelhette el a Nyíregyháza vendégeként, amelynek ezúttal még egy döntetlenre sem futotta. A Szolnokot üldöző Békéscsaba 1–0-ra legyűrte otthon az egri csapatot.

A Nyugati csoportban a Videoton II szolgáltatta a legnagyobb meglepetést, 1–1-es döntetlenjével pontot rabolt a listavezető MTK-tól, miután a kék-fehérek hazai pályán csak egy gólra voltak képesek.

A fővárosiak két közvetlen üldözője, a Kozármisleny és a Gyirmót egymással csapott össze, és előbbi két tizenegyesgóllal 2–0-s győzelmet könyvelhetett el, mivel Wittrédi és Gyánó is berúgta a maga büntetőjét.

A Ferencváros II Liban Abdi góljával sokáig vezetett Sopronban, ám Lipcsei Péter együttese végül meg kellett elégedjen az egy ponttal, Fazekas Norbert ugyanis egyenlített a 90. percben.

MÁTYUS BÜSZKE CSAPATÁRA

NB II, KELETI CSOPORT
DUNAKANYAR-VÁC–BP. HONVÉD-MFA 3–4 (1–3)
Vác, 250 néző. Vezette: Berényi (Péter, Hofbauer)
VÁC: Héger – Króner, Páles, Tányéros G., Juhász B. (Tányéros Á., a szünetben) – Szabados T., Gulyás G., Arany Z. – Rusvay – Michel, Palásthy N. (Andrejcsik, a szünetben). Vezetőedző: Híres Gábor
BP. HONVÉD-MFA: Vereckei – Moga (Remes, 81.), Baráth, Bjelkanovic, Gengeliczki – Varga M., Johnson, Vécsei, Porcari (Nagy M., 54.) – B. Bozsovics (Miskovicz, 88.), Erdélyi. Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Erdélyi (0–1) az 1., B. Bozsovics (11-esből, 0–2) a 23., Páles (1–2) a 29., B. Bozsovics (1–3) a 44., Michel (2–3) a 66., Nagy M. (2–4) a 76., Tányéros G. (3–4) a 82. percben
Híres Gábor: – Az első húsz percben elaludtunk, s olyan előnyt adtunk az ellenfélnek, amit már nem tudtunk behozni. Dicséret illeti a csapatot, mert az utolsó percig nem adta fel, küzdött-hajtott az egyenlítésért, és hiába nyertük meg kettő egyre a második félidőt, ez nem sikerült.
Pári Sándor: – Motivált, fegyelmezett játékkal már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, amely a végére elég izgalmassá vált. Küzdeni tudásunknak köszönhetjük első tavaszi győzelmünket.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VECSÉSI FC 1–2 (1–1)
Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Veizer (Demeter J., Punyi)
NYÍREGYHÁZA: Sánta T. – Farkas M., Nánási, Ambrusz, Mészáros M. – Minczér, Reznek – Csorba (Batizi-Pócsi, 66.), Vinicius (Szilágyi K., a szünetben), Pákolicz – Germán T. Szakmai igazgató: Brekk János
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Kovács Z., Farkas V., Fritz – Szurkos (Piros, 63.), Kollár D., Petruska, Török S. (Erdei S., 83.) – Samuel, Ndjodo. Vezetőedző: Duró József
Gólszerző: Germán T. (1–0) a 12., Török S. (1–1) a 39., Piros (1–2) a 71. percben
Brekk János: – Hazai pályán bátrabban kellett volna játszanunk, ráadásul elkövettünk két szarvashibát, de el kell ismerni, a labdabirtoklás és a játék képe alapján ma nem érdemeltünk volna győzelmet.
Duró József: – A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
SZEGED 2011–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–1 (1–0)
Szeged, 600 néző. Vezette: Szabó Zs. (Gyarmati II T., Kovács II G.)
SZEGED: Trepák – Bamba, Toca, Tóth I., Radnai – Ulvicki – Podonyi (Kulacsik, 87.), Kis R., Orosz M. (Geiger, 71.), Gahwagi (Válent, 53.) – Folmer. Vezetőedző: Futó Tamás
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Lakatos B., Elek N., Kerényi – Kákonyi, Bagi, Szabó Á. (Bogdány, 83.), Jeremiás (Susányi, 86.), Lipusz (Olasz D., 70.) – Hamar. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Tóth I. (1–0) a 20., Hamar (1–1) a 93. percben
Futó Tamás: – Mindkét csapatnak voltak helyzetei, de az élmezőnyhöz tartozó Mezőkövesd ellen sikerült pontot szereznünk. Tudtam, hogy az egy nulla nem lehet elég, hiszen bármi megtörténhet egy mérkőzésen. Mindenki tiszta tekintettel nézhet a tükörbe.
Szabados György: – Egyenlő erők küzdelme volt, igazságos az eredmény, és ugyan későn egyenlítettünk, de érett a gólunk.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–EGRI FC 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Karakó (Szilágyi N., Kulcsár J.)
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kerekes I., Kállai, Makra, Horváth T. – Szélpál T. (Farkas K., 87.), Balázs J. (Mészáros L., 80.), Balogh M., Pozsár – Leucuta, Majoros (Juhász Gy., 76.). Vezetőedző: Pásztor József
EGER: Sztankó – Preklet, Bíró P., Katona A., Hamouz – Balog Zs., Cs. Pavicsevics (Horváth Z., 89.), Koós, Romhányi (Bojtor, 71.) – Pavlov, Hrisztov (Olasz J., 75.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Majoros (1–0) a 44. percben
Pásztor József: – Az első tíz percben óriási szerencsénk volt, hogy az egriek nem rúgtak gólt, ugyanis akkor másképp alakulhatott volna a mérkőzés – álmosan kezdtünk… A Leucuta által kihagyott tizenegyessel eldönthettük volna a mérkőzést, így viszont meg kellett szenvednünk a győzelemért.
Simon Antal: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk egy tipikusan egygólos találkozón. A Békéscsaba védelmi hibánkból szerezte meg a vezetést. Összességében megérdemelten nyertek a hazaiak.
OROSHÁZA FC–DVSC-DEAC 4–0 (1–0)
Orosháza, 300 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Varga II G.)
OROSHÁZA: Molnár F. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Kerepeczki – Ács L. (Bozoki, 79.), Petneházi, Varga R. (Juhász N., a szünetben), Végh A. – Randelovics, Szabó T. (Tóth D., 70.). Vezetőedző: Major László
DVSC-DEAC: Tóth Cs. – Albert I., Ludánszki B., Szűcs I., Mardare (Treznai, 87.) – Oláh G., Burics (Kovács M., 71.), Lucas, Illés Gy. (Boros J., 68.) – Szécsi, Salami. Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Kerepeczki (11-esből, 1–0) a 22., Ács L. (2–0) a 66., Kerepeczki (11-esből, 3–0) a 74., Randelovics (4–0) a 86. percben
Kiállítva: Ludánszki B. (gólhelyzetben visszahúzta Szabó Tamást) a 20. percben
Major László: – Teljesen megérdemelten nyertünk, még ilyen gólkülönbséggel is.
Fórián Zsolt: – A játékvezető ténykedését csak mi múltuk alul. Motiválatlanul, akaratgyengén futballoztunk.
REAC–KAZINCBARCIKAI SC 4–1 (1–0)
Budai II László Stadion, 500 néző. Vezette: Farkas Á. (Berettyán, Horváth R.)
REAC: Tóth P. – Menyhárt, Kornis, Menyhért, Kiss K. (Tóvizi, 75.) – Gulyás (Olay, 86.), Sós – Tóth P., Böőr, Szabó Zs. – Nyerges (Jovánczai, 43.). Vezetőedző: Mátyus János
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Nyisalovits, Komlósi, Horváth Sz. (Sütő A., a szünetben) – Kovács P., Fehér B. – Halgas (Szabó P., 59.), Deme A., Tátrai – Gomez (Illés R., 59.). Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Nyerges (11-esből, 1–0) a 2., Jovánczai (2–0) az 54., Szabó Zs. (3–0) az 56., Böőr (4–0) a 61., Nyisalovits (4–1) a 75. percben
Mátyus János: – Nem tudok mást mondani, csak azt, hogy Isten veled, Robi!
Szabó János: – A magam, valamint a klubom nevében is szeretnék őszinte részvétet nyilvánítani Kutasi Róbert családjának. Sajnos a mai napon értékelhetetlen volt a csapatom játéka. Szinte mindenkivel gólt rúgattunk, aki a kapunk közelében járt.
SZOLNOKI MÁV FC–ÚJPEST B 0–1 (0–0)
Tiszaligeti Stadion, 700 néző. Vezette: Fábián (Márkus, Galán)
SZOLNOK: Tóth Z. - Papp Sz., Mile, Balogh P. (Antal, 65.), Pintér L. – Zováth – B. Tóth (Kocsis D., 55.), Lengyel B. (Németh T., 78.), Szepessy, Mundi – Vári. Vezetőedző: Romanek János
ÚJPEST B: Banai D. – Nagy J., Kálmán (Toricska, a szünetben), Kiss Z., Banai B. – Dombai – Magos, Tajthy, Bognár I. (Gödöny, 89.), Popovics – Horváth M. (Szlezák, 89.). Vezetőedző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Magos (0–1) a 81. percben
Romanek János: – Valaki odafent nagyon nem akarja, hogy nyerjünk. Ennyi helyzetből egy bajnokságot meg lehetne nyerni, de ahhoz két lépésről el kellene találni az üres kaput.
Szlezák Zoltán: – Küzdelmes meccsen, kis szerencse is kellett a sikerünkhöz, bár a második félidőben azért már nekünk is voltak lehetőségeink.
NB II, NYUGATI CSOPORT
17. FORDULÓ
KOZÁRMISLENY SE–GYIRMÓT FC 2–0 (0–0)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Pánczél (Kepe, Becséri G.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Tasselmájer, Fodor F., Fellai, Tóth Z. – Kiss M. (Karacs, 67.), Kovács T., Vég B., Rácz F. – Wittrédi (Koller, 74.), Gyánó (Asztalos, 84.). Vezetőedző: Márton Gábor
GYIRMÓT: Somodi B. – Bognár Zs., Kardos N., Csizmadia, Nagy G. (Berde, 63.) – Fitos, Czanik (Tóth N., a szünetben), Molnár B., Varga L. – Laki B., Ferenczi. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Wittrédi (11-esből, 1–0) az 52., Gyánó (11-esből, 2–0) a 83. percben
Márton Gábor: – Kicsit váratlanul ért a jó játékunk, a győzelem ellenben nem, hiszen mindig arra játszunk. Sok sebből vérzünk, de a srácok most is megmutatták, hogy megéri futballozni.
Soós Imre: – Ötlettelenül játszottunk, sajnos nem sikerült feltörni a hazaiak védelmét.
MTK BUDAPEST–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 1–1 (0–1)
Hidegkuti-stadion, 500 néző. Vezette: Szőts G. (Király K., Kóbor P.)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Gál A. (Ladányi, 46.), Vukmir – Kanta J. – Könyves (Molnár M., 86.), Tischler, Frank (Vass P., 71.). Szakmai igazgató: Garami József
VIDEOTON-PFA: Czirjék – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Jankovics (Baracskai, 46.) – Molnár T. (Farkas V., 88.), Macsicza, Király P., Farkas N. – U. Nikolics, Perics (Elek B., 46.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Perics (0–1) a 9., Kálnoki Kis (1–1) az 57. percben
Garami József: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született.
Hartyáni Gábor a Videoton FC döntése értelmében nem nyilatkozhatott.
SOPRONI VSE–FERENCVÁROS II 1–1 (0–1)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Kovács G. (Gyürüsi, Mohos)
SVSE: Bozsó – Csontos, Szmiljanics, Baranyai T., Tóth D. (Fazekas N., a szünetben) – Tornyai (Tamási, 69.), Lazics, Despotovics – Bausz, Vólent, Simon Attila (Bognár Gy., 60.). Vezetőedző: Végh Tibor
FTC II: Hermány – Maróti, Nyárasdi, Vattai, Sváb – Peszmeg – Gárdos (Antal Zs., 86.), Jovanovics, Morales (Kleizer, 90.), Abdi – Varga B. (Papp M., 69.). Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Abdi (11-esből, 0–1) a 16., Fazekas (1–1) a 90. percben
Végh Tibor: – Egyetlen védelmi hiba miatt majdnem elveszítettük a mérkőzést, de a nagy akarás, valamint a második félidei jó játékunk meghozta a megérdemelt egyenlítést.
Lipcsei Péter: – Nagyon jó csapat ellen játszottunk, úgy érzem, hogy Sopronból nem sok együttes távozik pontokkal, ugyanakkor nagyon bosszant a kilencvenedik percben kapott gól.
BAJAI LSE–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–2 (0–0)
Baja, 400 néző. Vezette: Iványi Z. (Szpisják, Buzás)
BAJA: Herbert – Szauter, Forgács A., Burucz, Kőbányai – Berdó, Bakos Sz., Szöllősi F. – Balázs R. (Lógó, 64.), Szőllősi T. (Csovics, a szünetben), Kormos (Szabó N., 66.). Vezetőedző: Bognár György
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák K., Csiszár Z., Tóth F., Szamosi – Király A. (Márkus, 66.), Barna Zs., Lannert – Hullám, Bölcsföldi (Urbán G., 73.), Somorjai (Bonifert, 56.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Forgács A. (1–0) a 49., Lógó (2–0) a 65., Márkus (2–1) a 79., Urbán G. (2–2) a 85. percben
Kiállítva: Burucz (második sárga lap után) a 68. percben
Bognár György: – Közepes színvonalú meccs volt, kettő nullánál azt gondolhattuk, megnyertük. Rosszkor jött a fegyelmezetlenség, de nem foghatjuk erre a pontok elvesztését. Sokkal inkább arra, hogy nem játszottunk jól…
Horváth Ferenc: – Érdekes meccs volt, amire készültünk, abból kaptunk gólt… A meccset pedig olyan rendszerben fejeztük be, amire nem készültünk. Ilyen a foci.
DUNA FC TATABÁNYA–GYŐRI ETO II 5–1 (1–1)
Tatabánya, Grosics-stadion, 400 néző. Vezette: Mészáros I. (Kis Z., Verbászi P.)
TATABÁNYA: Boros – Almási, Böjte (Béres, 28.), Izing, Szekér – Móri, Domokos, Kovács I., Lajtos – Weitner, Farkas J. (Szabacsi, 75.). Vezetőedző: Kiprich József
GYŐR: Nagy G. – Kálmán, Paget, Zámbó, Nagy A. – Paku, Takács A., Nyitrai (Németh, 63.), Molnár T. (Nicsenko, 46.), Kiss Sz., Varga R. (Miklós, 73.). Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Molnár T. (0–1) a 23., Farkas J. (1–1) a 43., Lajtos (2–1) az 55., Farkas J. (3–1) a 60., Weitner (4–1) a 84., Béres (5–1) a 89. percben
Kiállítva: Paku (Böjte arcába könyökölt) a 18. percben
Kiprich József: – Az első húsz perc kivételével jól futballoztunk, és ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelmünk.
Sándor István: – A korai kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát.
DUNAÚJVÁROSI PASE–BKV ELŐRE SC 0–0
Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Lovas (Szalai, Szvetnyik)
DUNAÚJVÁROS: Abu – Nagy A., Urbán, Salamon, Szolomájer – Kocsis Gábor, Micskó, Kocsis Gergő (Berényi, 76.), Kaszás (Márki, 58.) – Vörös, Disztl D. Edző: Jakab Elek
BKV ELŐRE: Vezér – Házi (Takács M., 63.), Baranyai, Miklósvári, Sebők – Máj (Csikós, 46.), Fazakas, Vadas (Dányi, 75.), Eszlátyi – Szabó V., Kiss K. Edző: Szapor Gábor
Jakab Elek: – A csapat egységével és szervezettségével ma kevesebb gondunk volt, de a kapu előtti helyzetekben nagyobb határozottságra van szükség a győzelem megszerzéséhez.
Szapor Gábor: – Bár a ziccerek számában felülmúltuk a hazai csapatot, a játékunkra jellemző, érthetetlen kapkodás a döntő pillanatokban, gólhelyzetekben is fennállt. Úgy érzem, nyerhettünk volna, megpróbáljuk a jövő héten.
A szombatra kiírt Ajka–Veszprém meccset a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották.