Őszi bajnok a REAC-ot simán megverő Szolnok

2011.11.26. 21:43
A szolnokiak az őszi elsőséget ünnepelhették (Fotó: szolnokimavfc.hu)
Hat mérkőzést játszottak ma a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, az utolsó őszi fordulóban a listavezető Szolnoki MÁV győzött, így őszi bajnoknak vallhatja magát. A Nyugati csoportban öt mérkőzésre került sor, itt már korábban eldőlt, hogy az MTK telelhet az élen.

A keleti listavezető Szolnoki MÁV FC magabiztos győzelmet aratott a REAC ellen, és bár a második helyezett Békéscsaba is nyert (a Cegléd otthonában), Romanek János együttese hárompontos előnnyel áll a tabellán, azaz őszi első.

A Veszprém hazai pályán 2–1-re legyőzte a nyugati második helyezett Gyirmótot, a találkozón ismét gólt szerzett a veszprémiek tehetsége, a 17 esztendős Novothny Soma. A csatárnak, aki iránt az olasz Napoli is érdeklődik, ez volt a 13. másodosztályú bajnokija a szezonban, ezeken összesen kilenc gólt ért el.

A nyugati harmadik Kozármisleny a Videoton-Puskás Akadémia vendége volt, a hazaiak a görög védő, Vasziliosz Aposztolopulosz góljával nyerték meg a találkozót.

A Szigetszentmiklós hazai pályán ért el 3–3-at a Paks II csapatával, a vendégeknél a negyedik bajnokiján megszerezte első gólját a Csehországból hazatérő utánpótlás-válogatott középpályás, Laczkovich Donát.

Holnap még két meccset rendeznek a Keleti csoportban, hármat a Nyugatiban, utána pedig folytatás a február 25–26-i hétvégén.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 15. FORDULÓ
Szolnoki MÁV FC–REAC 4–1 (Mundi 34., Vári 49., Szepessy 61., Menyhért 88. – öngól, ill. Szabó Zs. 65.)
Eger–Mezőkövesd 1–0 (Preklet 12.)
Vecsés–Orosháza 2–3 (Horváth D. 10., Zana 46., ill. Randelovics 2., 49., Varga R. 28.)
Cegléd–Békéscsaba 1–2 (Balázs J. 86. – öngól, ill. Leucuta 65., 74.)
Kazincbarcika–Balmazújváros 1–2 (Bene A. 25., ill. Kállai 41., 59.)
Szeged–DVSC-TEVA II 0–2 (Ludánszki 19., Szilágyi P. 32.)
VASÁRNAP JÁTSSZÁK
Honvéd II–Nyíregyháza Spartacus 13.00
Újpest B–Dunakanyar-Vác 13.00
SZOLNOKI MÁV FCREAC 4–1 (1–0)
Tiszaligeti Stadion, 400 néző. Vezette: Bognár Tamás (Takács G., Mohos)
SZOLNOK: Rézsó – Urbán-Szabó, Mile, Szelecki, Pintér L. – Ulvicki, Lengyel B. – B. Tóth (Antal, 83.), Szepessy, Mundi – Vári. Vezetőedző: Romanek János
REAC: Szentpéteri — Kovács B. (Bacskai, 79.), Kornis, Menyhért, Kiss K. – Gulyás M. (Tóth P., 53.) – Sós, Böőr, Kiss T. – Szabó Zs., Jovánczai. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Mundi (1–0) a 34., Vári (2–0) a 49., Szepessy (3–0) a 61., Szabó Zs. (3–1) a 65., Menyhért (öngól – 4–1) a 88. percben
Romanek János: – Úgy érzem, hazai pályán senki sem tud legyőzni minket, mindennél többet mond, nyolc meccsünkön 24 gólt szereztünk az ősszel. A tavasszal arra kell odafigyelnünk, hogy idegenbeli mérlegünkön javítsunk.
Mátyus János: – Eddig nem volt ránk jellemző, most hihetetlen egyéni hibákat vétettünk, s ezt gólokkal büntette a Szolnok.
SZEGED 2011–DVSC-DEAC 0–2 (0-2)
Szeged, Vasutas-stadion, 250 néző. Vezette: Botló
SZEGED: Trepák – Laczkó J., Magyar Gy., Tóth I., Podonyi – Puskás Cs., Varga I. – Orosz M. (Kazi, 54.), Folmer, Gahwagi – Bernáth P. Vezetőedző: Takács László
DVSC-DEAC: Malinauskas – Sigér, Bényei, Ludánszki, Burics A. – Spitzmüller, Lucas, Csorba, Mokánszki (Marinkovics, 83.) – Szilágyi P. (Szilágyi G., 89.), Vinicius (Albert I., 89.). Vezetőedző: Fórián Zsolt.
Gólszerző: Ludánszki B. (11-esből, 0–1) a 19., Szilágyi P. (0–2) a 32. percben
Takács László: – A vitatható tizenegyes megpecsételte sorsunkat.
Fórián Zsolt: – Noha csupán a helyzeteink töredékét használtuk ki, ez is elég volt a győzelemhez.
KAZINCBARCIKAI SC–BALMAZÚJVÁROS 1–2 (1–1)
Kazincbarcika, 300 néző: Vezette: Fenyvesi Sz. (L. Tóth L., Szilágyi N.)
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Toplenszki, Nyisalovits, Komlósi, Horváth Sz. – Konate – Nyitrai (Kovács B., 70.), Kovács P., Bene, Horváth B. – Dávid Z. (Tátrai, 61.). Vezetőedző: Szabó János
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Bokros, Ludánszki, Kiss L., Németh Á. – Nagy R. (Szabó M., 53.), Kónya, Oláh G., Sárközi – Kállai (Szűcs L., 81.), Urbin (Murák, 90.). Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Bene (1–0) a 26., Kállai (1–1) a 42., Kállai (1–2) az 59. percben
Kiállítva: Horváth Sz. (második sárga lap után) a 88. percben
Szabó János: – Volt egy rendkívül gyenge láncszeme a mérkőzésnek, és az nem a csapatom volt. Becsülettel harcoltunk, derekasan küzdöttünk, és sokkal jobban is kijöhettünk volna, ha egyenlő feltételek mellett játszhatunk.
Arany László: – Nagyon jó felfogásban és akarattal játszottunk, és egy kitűnően teljesítő Kazincbarcikát tudtunk legyőzni.
EGRI FC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–0 (1–0)
Eger, 250 néző. Vezette: Németh Á., (Márton Zs., Kovács P.)
EGER: Sztankó – Preklet, Benke, Knakal, Balog Zs. (Debreceni D., 54.) – Hamouz, Katona A., Farkas Á., Dobrics (Bojtor, 71.) – Hrisztov (Sallai, 60.), Pavlov. Vezetőedző: Simon Antal
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás (Palásthy, 76.), Vámosi, Lakatos B., Elek N. – Irhás I. (Bogdány, a szünetben), Zováth, Enescu, Sivák – Olasz D., Hamar Á. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Preklet (1–0) a 12. percben
Kiállítva: Zováth (második sárga lap után) a 90. percben
Simon Antal: – A gól után fegyelmezetten és masszívan védekeztünk. Utolsó öt meccsünktől négyet megnyertünk, ami biztató a jövőre nézve.
Szabados György: – A futball örök törvénye, ha te kihagyod a százszázalékos ziccert, utána megbüntet a játék.
CEGLÉDI VSE–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 1–2 (0–0)
Cegléd, 400 néző.Vezette: Radványi (Farkas G., Kovács II G.)
CEGLÉD: Miski – Robson, Buzás, Ladiszlai (Kása, 89.), Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Odrobéna (Medgyesi L., 71.), Koncz Zs., Farkas I., Balog M. Vezetőedző: Ványi Zsolt
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kerekes I., Kállai, Makra, Juhász Gy. – Balogh M., Balázs J. (Ferenczi M., 94.), Mészáros L., Pozsár (Szélpál T., 92.) – Tchana, Leucuta (Fülöp T., 94.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Leucuta (0–1) a 65., Leucuta (0–2) a 74., Balázs J. (öngól, 1–2) a 86. percben
Kiállítva: Buzás (második sárga lap után) a 93. percben
Ványi Zsolt: – Igazságtalan játék a labdarúgás, mi fociztunk, az ellenfél pedig rúgta a gólokat.
Pásztor József: – Izgalmas mérkőzést játszottunk, s ha nem is jó futballal, de megérdemeltük a három pontot.
VECSÉSI FC–OROSHÁZA FC 2–3 (1–2)
Vecsés, 150 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Szalai, Becséri)
VECSÉS: Horváth G. – Szurkos, Madar M., Kovács II Z., Erdei – Bussy, Zana (Balázs B., 82.), Petruska, Fritz – Horváth D., Piros (Kőhalmi, 76.). Vezetőedző: Duró József
OROSHÁZA: Molnár F. – Szabó N., Futaki, Milenkovics, Lupsa – Kerepeczki, Petneházi (Szabó A., 90.), Végh A. (Buza, 89.), Varga R. – Randelovics, Ács (Juhász N., 81.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Randelovics (0–1) a 2., Horváth D. (1–1) a 10., Varga R. (1–2) a 26., Zana (2–2) a 46., Randelovics (2–3) a 49. percben
Kiállítva: Bussy (második sárga lap után) a 60., Szabó Norbert (a második sárga lap után) a 66. percben.
Duró József: – A kihagyott tizenegyes és a kapott potya gól teljesen hűen tükrözte az őszi teljesítményünket. Amennyiben öt-hat minőségi igazolást nem eszközölünk, esélyünk sem lesz az NB II-ben maradásra.
Major László: – Megérdemelt volt a sikerünk. Örülök a győzelemnek, hiszen nagyon kellett a három pont.
NYUGATI CSOPORT, 15. FORDULÓ
Videoton FC II–Kozármisleny 1–0 (Aposztolopulosz 56.)
Budaörs–Dunaújváros 1–0 (Szűcs P. 30.)
Szigetszentmiklós–Paks II 3–3 (Sadjo 8., Fekete Á. 34., Csiszár Z. 48., ill. Laczkovich 23., Mészáros I. 62., Czinger 87.)
Veszprém–Gyirmót 2–1 (Novothny 19., Molnár Z. 80., ill. Nagy L. 40.)
Soproni VSE–Baja 0–0
BKV Előre–Ajka 13.00
Győri ETO II–MTK 13.00
Ferencváros II–Tatabánya 13.00
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)
Felcsút, 100 néző. Vezette: Ákos D.
VIDEOTON-PA: Pajovics – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Jankovics, 51.) – Macsicza, Szolnoki – Nagy D., Király P., Baracskai (Elek B., 59.) – Babos B. (Balog G., 79.). Edző: Hartyáni Gábor
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Wittrédi, Ato (Asztalos, 57.), Kiss M., Nagy E., Koller K. (Karacs, 23.), Rácz F., Godslove (Eszlátyi, 67.), Vég B. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Aposztolopulosz (56.)
Hartyáni Gábor: – A mérkőzés összképe és a helyzetek alapján teljesen megérdemelt a győzelmünk.
Márton Gábor:Abszolút ikszes meccs volt, bár az első negyedórában eldönthettük volna a találkozót.
VESZPRÉM FC–GYIRMÓT FC 2–1 (1–1)
Veszprém, 300 néző.Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Hóbor P.)
VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hegedűs, Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi Tóth, Molnár Z., Leitold (Finta, 71.) – Novothny (Pálfi, 87.), Alex (Nikolin, 84.). Vezetőedző: Vágó Attila
GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs. (Lázár, 53.), Kozmér, Makra, Szabó Cs. – Molnár B. – Weitner (Tóth N., 56.), Tóth B., Cseri (Czanik, 80.), Nagy L. – Laki B. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Novothny (1–0) a 19., Laki B. (1–1) a 41., Molnár Z. (2–1) a 81. percben
Kiállítva: Nagy L. (második sárga lap után) a 73. percben
Vágó Attila: – Mindkét csapat támadófutballt mutatott be, amelyből megérdemelten mi jöttünk ki győztesen.
Soós Imre: – Sajnos a felesleges kiállítás megpecsételte a sorsunkat.
BUDAÖRSI SC–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA 1–0 (1–0)
Budaörs, 150 néző. Vezette: Szőts (Péter T., Horváth Z.)
BUDAÖRS: Tulipán – Németh P., Hegedűs N., Csobánki, Sánta A. – Lászka, Tóth Cs., Papp G. (Horváth L., 68.) – Tüske, Szentgyörgyi (Kollega, 58.), Szűcs P. (Mihályi, 79.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
DUNAÚJVÁROS: Abu – Huber, Kőkuti, Salamon, Berényi – Bastovanov (Kocsis G., a szünetben), Dudás P. (Kóczián, 84.), Rottmann, Perovics, Bezerédi – Nagy D. (Márki, 68.). Vezetőedző: Nagy I Zoltán
Gólszerző: Szűcs P. (1–0) a 30. percben
Lucsánszky Tamás: – Menekülés a győzelembe.
Nagy I Zoltán: – Ma néha megcsillantottunk valamit a tudásunkból. A korábbi mérkőzéseken néhány játékosom elvolt, mint a befőtt, ennek nem sok értelme van. A télen változtatnunk.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–PAKSI FC II 3–3 (2–1)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Pápai, Galán)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák K., Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Tóth F. (Bonifert, 65.), Kvekveskiri – Somorjai, Varga Z., Sadjo – Fekete Á. (Fekete L., 81.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
PAKS II: Kiss M. – Szolomájer, Ferkó, Racskó (Feil, a szünetben), Blatt – Cziráki, Tamási G., Mészáros I., Czinger – Laczkovich (Bohner, 71.), Papp R. (Karszt, 93.). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Sadjo (1–0) a., Laczkovich (11-esből, 1–1) a 23., Fekete Á. (2–1) a 34., Csiszár (3–1) a 48., Mészáros I. (3–2) a 63., Czinger (3–3) a 87. percben
Horváth Ferenc: – A szombat hajnalban elhunyt Gajda István emlékére ajánljuk ezt az egy pontot.
Lengyel Ferenc: – A döntetlent reálisnak tartom, fiatal csapatom nehezen tolerálta az ellenfél agresszív, helyenként alattomos játékát.
SOPRONI VSE–BAJAI LSE 0–0
Sopron, 500 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Aradi)
SVSE: Borsi – K. Perics, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. (Horváth T., 76.) – Csontos, Lazics, Csordás Cs. – Tamási R. (Planéta, 35.), Bausz , Bognár Gy. Vezetőedző: Végh Tibor
BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz, Forgács, Burucz – Domokos, Szöllősi (Lógó, 83.), Domonyi – Micskó (Balázs R., a szünetben), Csovics, Kormos (Nagy E., 62.). Megbízott edző: Raffai Rudolf
Végh Tibor: – A második félidőben sokkal bátrabban támadtunk, az utolsó percekben pedig kétszer is eldönthettük volna a három pont sorsát.
Bognár György: – Kevés helyzetet dolgoztunk ki, inkább mezőnyjáték folyt a pályán, a játék képe alapján igazságos a döntetlen.

1. MTK Budapest 14 12 1 1 34–9 +25 37
2. Gyirmót FC 15 9 2 4 29–20 +9 29
3. Kozármisleny SE 15 9 1 5 23–18 +5 28
4. Duna FC Tatabánya 14 8 2 4 22–13 +9 26
5. FC Ajka 14 6 5 3 24–14 +10 23
6. Ferencvárosi TC II 14 6 3 5 23–20 +3 21
7. Veszprém FC 15 5 6 4 25–23 +2 21
8. Videoton-Puskás Akadémia 15 5 5 5 19–18 +1 20