NB II, Kelet: a Balmazújváros nem tudta kihasználni a Cegléd botlását

2011.11.06. 16:02
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 12. fordulójában a Balmazújváros hazai pályán 3–2-re kikapott a REAC-tól, így a DVSC-DEAC otthonában 0–0-s döntetlent elérő Cegléd már két ponttal előzi meg.

A Balmazújváros–REAC összecsapáson a vendégek jutottak előnyhöz Szabó Zsolt révén az első félidő végén, majd Arany László csapata Ludánszki István és Papp Ferenc góljával fordított. Tíz perccel a vége előtt a korábbi magyar válogatott Böőr Zoltán egyenlített, majd a 92. percben a Ferencvárost is megjáró Jovánczai Zoltán is betalált, megszerezve csapatának a három pontot.

A DVSC-DEAC egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a Ceglédet, és a tabella harmadik helyére jöhetett volna fel, de a debreceni összecsapás gól nélküli döntetlennel ért véget.

A Mezőkövesd könnyedén, 3–0-ra legyőzte a Budapest Honvéd másodosztályú csapatát.

NB II
KELETI CSOPORT, 12. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–BP. HONVÉD-MFA3–0 (0–0)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Bognár T. (Gyürüsi, Aradi)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Ur, Vámosi, Lakatos B., Kaszás – Bogdány (Lipusz, 73.), Bagi, Zováth, Jeremiás (Enescu, 69.) – Palásthy N. (Husanik, 55.), Hamar Á. Vezetőedző: Szabados György
HONVÉD-MFA: Vereckei – Sundas, Kostolani, Bjelkanovic, Szala (Fejes J., a szünetben) – Czár, Tisza K. (Hercegfalvi, 71.), Lengyel Gy. (Baráth, 17.), Vernes, Ihrig-Farkas, Vólent. Edző: Vincenzo Mazzeo
Gólszerző: Bogdány (1–0) az 53., Husanik (2–0) a 67., Vámosi (11-esből, 3–0) a 79. percben
Szabados György: – Szép győzelmet arattunk, de mélységes fájdalom van a szívemben. Isten nyugosztalja Albert Flórit.
Vincenzo Mazzeo: – A mérkőzés előtt is sok sérültünk volt, aztán a találkozón további két játékosunk megsérült, és ez is közrejátszott a végeredményben. A gólkülönbség túlzott.
BALMAZÚJVÁROS–REAC 2–3 (0–1)
Balmazújváros, 1000 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Punyi)
BALMAZÚJVÁROS: Barna – Oláh G., Ludánszki I. (Sárközi, 71.), Papp F., Németh Á. (Sipos T., 57.) – Kónya, Kiss L., Szűcs L., Nagy R. – Urbin, Kállai (Forgács, 83.). Vezetőedző: Arany László
REAC: Kunsági – Kornis, Menyhért, Sós, Menyhárt (Gulyás, 10.) – Cseri G., Kovács B. (Kiss T., 76.), Szabó Zs., Böőr – Nyerges (Tóth P., 24.), Jovánczai. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Szabó Zs. (0–1) a 40., Ludánszki I. (1–1) az 59., Papp F. (2–1) a 71., Böőr (2–2) a 80., Kiss T. (2–3) a 90. percben
Arany László: – Ritka szép játék a labdarúgás, de néha igazságtalan is.
Mátyus János: – Azt a csapatot legyőzni, amelynél az általam nagyon tisztelt Pajkos János szerepet vállal, nagy öröm számomra.
DVSC-DEAC–CEGLÉDI VSE0–0
Debrecen, Egyetemi Sporttelep, 400 néző, Vezette: Nagy R. Farkas B., Medovarszki)
DVSC-DEAC: Verpecz – Bényei, Ludánszki B., Mardare, Szilágyi G. – Csorba, Sigér, Lucas, Vinicius (Marinkovics, 82.) – Mokánszki, Szilágyi P. Edző: Fórián Zsolt
CEGLÉD: Miski – Fekete A., Buzás, Ladiszlai, Vincze Z. – Robson, Nagy L., Odrobéna (Medgyesi, a szünetben), Koncz (Busa, 90.) – Balog M. (Markó, 82.), Farkas I. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Fórián Zsolt: – A teljesítményünkkel elégedett vagyok, az eredménnyel nem. Próbáltuk játszani a játékunkat, a pálya állapota azonban nem nagyon engedte.
Ványi Zsolt: – Igazságos a döntetlen.

1. Szolnoki MÁV FC 12 8 3 1 28–8 +20 27
2. Békéscsaba 1912 12 6 6 19–7 +12 24
3. Restart-Ceglédi VSE 12 7 2 3 19–12 +7 23
4. Balmazújváros 12 6 3 3 23–14 +9 21
5. DVSC-DEAC 12 5 4 3 20–18 +2 19
6. Mezőkövesd-Zsóry 12 5 4 3 19–19 0 19
7. Kazincbarcikai SC 12 5 2 5 12–16 –4 17