Kiprich József korábbi csapatától kapott ki

2011.09.25. 19:36
Kiprich József korábbi csapatától, a Gyirmóttól szenvedett vereséget (Fotó: Török Attila – Archív)
A Balmazújváros 3–0-s hátrányból állt fel és mentett pontot Mezőkövesden a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 6. fordulójában, így továbbra is veretlen, míg a Nyugati csoport 6. fordulójában a BKV Előre és a Gyirmót is 1–0-re győzött hazai pályán. Előbbi a Baja, utóbbi a Tatabánya ellen.

NB II, KELETI CSOPORT
6. FORDULÓ
BP. HONVÉD-MFA–KAZINCBARCIKA 1–1 (1–0)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Verbászi)
BP. HONVÉD II: Sánta A. – Baráth B., Kosztolani, Djelkanovics, Fejes J. – Tisza (Lengyel Gy., 54.), Nagy A., Futó – Harmony (Czár R., 84.) – Herczegfalvi Z. (Erdélyi, 76.), Vécsei. Megbízott edző: Farkas Tibor
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki (Horváth B., 71.), Nyisalovits, Komlósi Á., Tátrai – Konate – Nyitrai, Fehér B., Kovács B. (Mbei, a szünetben), Poszuk (Horváth Sz., a szünetben) – Kovács P.. Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Vécsei (1–0) a 27., Horváth Sz. (11-esből, 1–1) a 76. percben
Farkas Tibor: – Rutintalanságunknak köszönhetjük, hogy csak egy pontot szereztünk, de éppen rutinos játékosaink érthetetlen hibája is közrejátszott ebben.
Szabó János: – Az összes tojásunk felfőtt a kispesti műfüvön, de férfiasan beleálltunk a meccsbe. Kis szerencsével a három pontot is hazavihettük volna.
DVSC-DEAC–DUNAKANYAR-VÁC 3–2 (1–0)
Debrecen, 600 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus T., Punyi)
DVSC-DEAC: Verpecz – Bényei, Albert I. (Marinkovics, 35.), Fodor M., Kovács G. (Kónya, 41.) – Spitzmüller – Mokánszki, Lucas (Ferenczi J., 70.), Csorba, Vinicius – Zahovaiko. Edző: Fórián Zsolt
VÁC: Borszéki – Króner, Páles, Juhász B., Hegedűs Cs. – Rábold, Szabados T., Albert Á., Arany Z. (Berki 59.) – Franyó (Papp K., 62.) – Michel (Lovrencsics B., 73.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Vinicius (1–0) a 30., Rábold (1–1) az 53., Króner (öngól 2–1) az 57., Zahovaiko (3–1) a 81., Lovrencsics B. (3–2) a 87. percben
Fórián Zsolt: – Örülünk, hogy megvan az idei első győzelmünk! Az első félidőben jól játszottunk, sajnos kimaradt három ziccerünk, akár simább is lehetett volna.
Szabados György: – Sajnos olyan passzban vagyunk, hogy sikerül a halottat is feltámasztani...
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–BALMAZÚJVÁROS 3–3 (3–1)
Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: Erdős (Tóth V., Szalai)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Úr, Vámosi, Elek N., Sivák – Lipusz (Jeremiás, 55.), Zováth, Irhás (Lakatos B., 70.), Bagi – Hamar Á. (Kaszás, 57.), Bogdány. Vezetőedző: Huszák Géza
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Oláh G., Ludánszki, Kiss L., Németh Á. (Forgács, 77.) – Sárközi, Kónya, Szűcs L. (Bokros, 29.), Kállai (Murák, 87.) – Urbin, Nagy R. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Bogdány (1–0) a 11., Hamar Á. (2–0) a 23., Irhás (3–0) a 43., Kállai (3–1) a 44., Kiss L. (3–2) az 53., Urbin (3–3) a 83. percben
Kiállítva: Elek N. (lerántotta Urbint) a 67. percben
Huszák Géza: – Három nullás vezetésünk után azt hitték a fiúk, hogy megnyertük a találkozót, és ez óriási hiba volt. A döntetlenhez kellett a kiállítás is...
Arany László: – Idegenben három gólt rúgtunk, és kihagytunk egy tizenegyest. Ebben a mérkőzésben a győzelem is benne volt.
EGRI FC–REAC 1–0 (1–0)
Eger, Szentmarjay Stadion, 300 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth L., Szilágyi N.).
EGER: Sztankó – Balog Zs., Knakal, Bíró M., Debreceni D. – Hamouz, Katona A. – Olasz D., Farkas Á. (Preklet, 83.), Bojtor (Pavicsevics, a szünetben) – Horváth Z. (Hrisztov, 61.). Vezetőedző: Simon Antal
REAC: Szentpéteri – Dinka (Tóth P., 66.), Kornis, Menyhért, Kiss K. – Gulyás, Sós (Cseri, a szünetben), Menyhárt, Kiss T., Böőr (Nyerges, 77.) – Jovánczai. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Farkas Á. (1–0) a 45.percben
Simon Antal: – Nagyszerű héten vagyunk túl, a fiúk odatették magukat, és megérdemelt győzelmet arattunk.
Mátyus János: – Nem érdemeltünk vereséget. Egy jól eltalált szabadrúgás döntött. Roppant csalódottak vagyunk.
NYUGATI CSOPORT, 6. FORDULÓ
BKV ELŐRE–BAJAI LSE 1–0 (1–0)
Sport u., 150 néző. Vezette: Pintér Cs. (Péter, Horváth Z.)
BKV: Kóré – Fazakas, Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Csikós, Máj (Dányi, 74.) – Takács M. (Katona D., 88.), Varga E., Selei (Boros, 77.) – Szabó V. Vezetőedző: Szapor Gábor
BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz (Domonyi, 70.), Burucz, Forgács – Szőllősi, Domokos – Varga Z., (Csák Z., 60.), Csovics, Kormos (Micskó, a szünetben) – Nagy E. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Miklósvári (1–0) a 30. percben
Szapor Gábor: – A labdarúgás értelme a mérkőzés, a mérkőzés értelme a játék, a játék értelme a gól. Ez ma nekünk sikerült.
Bognár György: – A párharcok megnyerésében felülmúlt minket a BKV. Hiába játszottunk négy csatárral, nem tudtunk kibontakozni.
GYIRMÓT–TATABÁNYA 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 1100 néző. Vezette: Oláh G. (Gyűrűsi G., Mohos M.)
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Domanyik, Szabó Cs. – Czanik (Homonyik, 40.), Lázár, Horváth R., Polyák (Cseri T., a szünetben) – Tóth N., Laki (Csopaki, 57.). Vezetőedző: Soós Imre
TATABÁNYA: Dombai – Kiprich D. (Ndjodo, 76.), Izing, Böjte, Almási – Móri, Deme, Milanovic, Lajtos (Nyikos, 61.) – Béres (Farkas J., 67.), Sitku. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Tóth N. (1–0) a 71. percben
Soós Imre: – Taktikus, jó mérkőzésen több helyzetet dolgoztunk ki, amelyen az egyetlen, döntő gólt mi szereztük. Egy hét alatt három sikeres találkozót vívtunk, és ez nagyon fontos volt céljaink elérése érdekében.
Kiprich József: – Az első játékrészben bátran felvállalta mindkét csapat a játékot, de szünet után mi nem játszottunk jól, helyzetig sem jutottunk. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. El kell gondolkodnunk, hiszen harmadik mérkőzésünk rúgott gól nélkül.
VIDEOTON–PUSKÁS AKADÉMIA–SOPRONI VSE 0–0
Felcsút, 200 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Király K., Kovács II G.)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Papucsek, Apostolopoulos, H. Sanchez – Szolnoki (Soós, 75.) – Máté J., Polonkai, Király P. (Baracskai, 83.), Babos – Elek B. (Paudits, 56.). Edző: Hartyáni Gábor
SOPRON: Sipos G. – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Tatai, Bozsoki – Csordás Cs., Lazic, Szabó L. (Tamási R., 76.) – Bausz (Fazekas, 88.). Vezetőedző: Végh Tibor
Hartyáni Gábor: – Csak ismételni tudom magam, gól nélkül nem lehet nyerni. A második félidőben hiába játszottunk fölényben, a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni.
Végh Tibor: – Ahogy számítottam rá, nehéz mérkőzés volt, egyenlő erők küzdelme, mindkét csapatnak volt gólszerzési lehetősége, igazságos eredmény született.
GYŐRI ETO II–SZIGETSZENTMIKLÓS 3–3 (1–1)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Kovács G. (Huszár B., Kóbor P.)
GYŐR II: Nacsa – Kálmán, Bieder, Zámbó, Nagy Á. – Nyitrai, Nicorec (Horváth G., 73.), Kiss Sz. – Molnár T. (Simon A., 26., Serfőző, 58.), Varga T., Strestik. Edző: Klement István
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák, Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Barna, Kvekveskiri – Nagy T. (Tóth F., 58.), Varga Z. (Csepregi, 48.), Somorjai – Fekete Á. (Fekete L., 73.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Fekete Á. (0–1) a 16., Varga T. (1–1) a 35., Somorjai (1–2) az 57., Kiss Sz. (2–2) a 62., Csiszár (2–3) a 68., Kiss Sz. (3–3) a 90. percben
Kiállítva: Barna (második sárga lap) a 33. percben
Klement István: – Ma a támadóink a védőinkkel versengtek, szerencsére a csatárok bírták.
Várhidi Péter: – A szerdai százhúsz perc után ma ötvenötöt bírtunk tíz emberrel játszani, így is egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből. Ennek a mérkőzésnek még lesz folytatása, de ez nem a pályán fog végződni.