„Igen, megütött – mondta a Nemzeti Sportnak Takács Ákos. – Nem fetrengtem a földön hosszú percekig, de valóban állcsúcson ütött Sándor György, el is haraptam a számat. Nem beszélek mellé, elismerem, revánsot vettem, ha lehet így fogalmazni. A tavaszi Videoton–Győr meccsen ugyanis egy szabálytalanság után normális hangon szóltam Sándor Györgyhöz, ő pedig arrogánsan válaszolt. Volt bennem tüske, így nem tagadom, a lefújás után akadt egy kis verbális csatánk Sándor Györggyel, de erre nem lehet az a válasz, hogy megütöm a másikat... Verbális támadásra nem lehet fizikai támadás a reakció! Sajnos megtörtént az eset, de nem szeretnék tovább ezzel az ügyel foglalkozni.”
A győriek kapusa, a 38 éves szerb Szasa Sztevanovics ismeri Sándor Györgyöt, meglepődött, hogy ilyet tett a székesfehérvári középpályás.
„Már a Győr játékosa volt Sándor György, amikor az ETO-hoz kerültem bő hét éve – emlékezett vissza Szasa Sztevanovics. – Nem az igazi arcát láttuk Sándor Gyurinak vasárnap a lefújás után: kérem, semmilyen körülmények között nem lehet megütni a másikat! Természetesen én is felkaptam a vizet, amikor láttam, hogy Takács Ákos fekszik a földön. Paprikás, feszült hangulatban fejeződött be a mérkőzés, ilyen esetben a két együttes csapatkapitányának, ez esetben Sándor Györgynek és nekem az a feladatunk, hogy lehűtsük a kedélyeket, nem pedig az, hogy megüsse a másikat. Ismerem Sándor György édesapját is, Sándor Istvánt, aki az ETO-nál dolgozik, az NB II-es csapat edzője – jól nevelt srác Gyuri. Nem gondoltam volna, hogy elszabadulnak az indulatok, és az egyik labdarúgó nemes egyszerűséggel megüti a másikat...”
A Nemzeti Sport a Videotont is megkereste, de a székesfehérváriak nem kívántak foglalkozni az esettel.
Furcsa összefonódásokról beszélt Paulo Sousa a Győri ETO elleni vereség (0–1) után. Panaszkodott, hogy az ellenőr bemegy a bírókhoz, és szinte szóról szóra ugyanazt a jelentést írja meg, amit a játékvezető. Azt kutattuk: vajon okkal s joggal emelte fel szavát Paulo Sousa? Csank János szerint a portugál edző létező jelenségre hívta fel a figyelmet. „Olyan ez, mint amikor az osztály egyik tagja különórára jár a tanár lakására – így a szakember. – Nem állítja senki, hogy a diák jobb osztályzatokat kap ezért, ám a diáktársak tuti összesúgnak a háta mögött. Mert az emberek akkor is hajlamosak azt hinni, hogy van valami, ha egyébként nincs. Nem tudom biztosan, mi a helyzet az élvonalban, az viszont tény, hogy a másod-, és a harmadosztályban a játékvezetők összeülnek az ellenőrökkel s megbeszélik a dolgokat. Ezért egyetértek Paulo Sousával. Mi abban az ellenőrzés, ha a felek megtárgyalják a látottakat? Sokat változott a világ, ma már fontos kérdés, ki az ellenőr és ki a játékvezető, jó néhányan vannak, akik ezt lesik az adatbázisban. Holott hol érdekel engem, hogy ki a bíró?! Nem teljesen mindegy? A gondolat, amelyre Paulo Sousa utalt, bennem már korábban felvetődött, de most valamiért neki is szemet szúrt a dolog, és olyan fórumon mondta el a véleményét, ahol én speciel nem tettem volna. Hátha rá hallgatnak. Emlékszem, amikor a magyar szakemberek elkezdték mondogatni – talán Kovács Feri bácsi először! –, hogy túl hosszú a szünet a bajnokságban. Mégsem történt az égvilágon semmi. Amikor azonban Lothar Matthäus panaszkodott, mindenki hasra esett, hogy hűha!” VAN-E ÖSSZEBESZÉLÉS JÁTÉKVEZETŐ ÉS ELLENŐR KÖZÖTT? BOGNÁR GYÖRGY, TOMISZLAV SZIVICS ÉS HORVÁTH KÁROLY IS ELMONDJA A VÉLEMÉNYÉT – VIDI–ETO „UTÓÉLET” A KEDDI NEMZETI SPORT 4–5. OLDALÁN! |