MLSZ: helybenhagyták az Újpest hárommeccses pályabezárását

www.mlsz.hu www.mlsz.huwww.mlsz.hu www.mlsz.hu
2009.07.07. 14:05
Címkék
Az MLSZ fellebbviteli bizottságának keddi ülésén eldőlt, hogy a Soproni Liga 2009–2010-es idényének elején, egészen pontosan a második fordulóban a Kecskeméti TE-Ereco, a negyedikben a Lombard Pápa és a hatodikban a Szombathelyi Haladás elleni mérkőzését nézők nélkül, zárt kapuk mögött kell játszania az Újpest együttesének a Megyeri úti Szusza Ferenc Stadionban.
A lila-fehéreket, mint emlékezetes, a 2008–2009-es pontvadászat május 30-i, utolsó fordulójában rendezett Újpest–Fehérvár találkozó után történtek miatt sújtotta a szövetség fegyelmi bizottsága 2 mérkőzés zárt kapuk mögötti rendezésének büntetésével, plusz 1 millió forintos pénzbírsággal. Miután ezt a döntést az újpesti klub megfellebbezte, az ügy most került a fellebbviteli testület elé. Dr. Kenyeres Attila, a bizottság elnöke arról tájékoztatta az MLSZ honlapját, hogy a fegyelmi ítéletet megalapozottnak találták, ezért helybenhagyták. Hangsúlyozta, hogy azok az érvek, melyek alapján az Újpest fellebbezett, nem voltak helytállóak. Többek között azért, mert a vétkességét egyébként elismerő klub a maximálisan kiszabható büntetésnek – a zárt kapus találkozók számát illetően – az egyhatodát, a pénzbírság mértékét tekintve pedig az egyötvenedét kapta, tehát szó sincs méltánytalanul súlyos elmarasztalásról.Tekintettel arra, hogy az Újpestnek már volt egy korábbi, augusztus 31-ig felfüggesztett büntetése (a DVTK elleni bajnokiján történtek miatt született az egy zárt kapus meccsről rendelkező fegyelmi ítélet június 4-én), most vált véglegessé és jogerőssé, hogy a bajnoki ezüstérmes a soron következő három hazai bajnoki meccsét (a Kecskemét ellen a 2., a Lombard Pápa ellen a 4. és a Szombathelyi Haladás ellen a 6. fordulóban) üres lelátók előtt kénytelen megrendezni.Az Újpest FC jogásza, Dr. Dányi Szilárd elmondta: a helybenhagyó fegyelmi határozattal összefüggésben annak kézhez vétele után lehet nyilatkozni arról, hogy az ügyben az MLSZ elnökségéhez és/vagy a sport állandó választott bírósághoz fordul az Újpest FC – olvasható az Újpest honlapján.
Legfrissebb hírek

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
7 perce

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
28 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
31 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
40 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
57 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
1 órája

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
1 órája

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik