Lehet, hogy Egervári Sándor vezetőedző távozik a Győri ETO-tól

2008.12.04. 13:31
Címkék
A Nemzeti Sport információi szerint elválnak Egervári Sándor és a Győr útjai. Az ETO az őszi idényben messze a várakozások alatt teljesít, a nyáron bajnokesélyesnek kikiáltott együttes csak a Soproni Liga 13. helyén áll.
Egervári Sándor elhagyja a Győrt
Fotó: Farkas József (archív)
Egervári Sándor elhagyja a Győrt
Egervári Sándor elhagyja a Győrt
Fotó: Farkas József (archív)
Egervári Sándor elhagyja a Győrt

GYŐRI EDZŐKERINGŐ, 1999–2008

1999 óta kilenc szakember fordult meg a győri kispadon, a legtöbb türelmet Garami József és Reszeli Soós István kapta a vezetőktől.
  • 1999-2001 Garami József
  • 2001 Varga Zoltán
  • 2001-2002 Tamási Zsolt
  • 2003 Varga Zoltán
  • 2003 Kiprich József
  • 2004-2006 Reszeli Soós István
  • 2006 Csank János
  • 2006 Pajkos János
  • 2007 Klement István
  • 2007–2008 Egervári Sándor
A Nemzeti Sport információi szerint Egervári Sándor nem folytatja a munkáját a Győr vezetőedzőjeként. A szakítás részletei egyelőre nem ismertek, de a szakember távozik az eddig a várakozások alatt teljesítő klubtól.

Az ETO-t nyáron bajnokesélyesnek kiáltották ki, és a csapat játékosállományát tekintve mindenki a Soproni Liga élmezőnyébe várta az együttest, ehhez képest a győriek csak a 13. helyen zárták az őszt.

Egervári korábban úgy nyilatkozott, hogy bizakodóan készül a tavaszi folytatásra, de nem rajta múlik, hogy folytathatja-e a munkáját a csapatnál.

„A választ nem én fogom megadni – mondta Egervári a Kisalföldnek. – Hogy mikor lesz döntés, nem tudom, nyilván szerencsésebb lenne, ha minél hamarabb megszületne. Egy biztos: én minden reggel a tükörbe tudok nézni, ahogy az elmúlt fél évben mindennap tettem. Biztos vagyok benne, hogy egy jó felkészülés után tavasszal felzárkózhatunk, s a kupában a nemzetközi szereplést is kiharcolhatjuk.”

A Győr egyébként a télen szeretné megerősíteni a keretét, és több lehetséges érkező neve felvetődött. A klub honlapja szerint egy Franciaországban játszó magyar válogatott védő is a kiszemeltek között van. Minden bizonnyal a Strasbourgban játszó Szélesi Zoltánról van szó.

Az ETO Priskin Tamással is kapcsolatban áll, de valószínűleg nem tudja megszerezni a Győr honlapja szerint angol és spanyol élvonalbeli csapatok által is keresett támadót.

EDZŐVÁLTÁSOK EBBEN AZ IDÉNYBEN A SOPRONI LIGÁBAN

A Győr és Egervári Sándor szakítása nem az első edzőváltás a labdarúgó NB I 2008–2009-es idényében.

Elsőként a Fehérvár vezetőedzője, Disztl László távozott idő előtt csapatától. A klub vezetősége Varga Istvánt nevezte ki az elküldött tréner helyére.
A Diósgyőrnél Vágó Attila szeptember végéig vezethette az együttest, nem sokkal menesztése után Sisa Tibort ültették a kispadra.
Október első felében a Zalaegerszeg vezetősége és Supka Attila döntött úgy, hogy közös megegyezéssel szerződést bontanak. A ZTE-t azóta Csank János irányítja.
Az őszi idény záró fordulója előtt a REAC-nál Aczél Zoltán helyére Nagy Sándort nevezték ki, és már az is biztos, hogy tavasszal nem Nagy vezeti az rákospalotaiakat, mivel nincs megfelelő képesítése.
Legfrissebb hírek

„Mexikó labdás játéka az elmúlt tíz év legjobbja volt” – jöhetnek az angolok

Foci vb 2026
6 perce

Amerikai pite: csak alattomossággal nem lehet negyeddöntőbe jutni – vb-kibeszélő, 24. nap

Foci vb 2026
17 perce

Jó reggelt, jó szurkolást – újabb két meccs a napi programban

Foci vb 2026
48 perce

Vasárnapi sportműsor: Brazília Norvégiával játszik a foci-vb-n a nyolc közé jutásért

Minden más foci
53 perce

Ne legyen igazam! – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Negyvenéves átkot megtörve történelmet írhat az angolok ellen a mexikói válogatott

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé és senki más

Foci vb 2026
3 órája

Kétfős verseny, vagy beleszól még más is? Mutatjuk a vb-góllövőlistát!

Foci vb 2026
4 órája
Ezek is érdekelhetik