Újpest: nem fellebbez a lila-fehér klub a döntés ellen

2007.05.15. 23:17
Címkék
Jogszerű döntést hozott a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, amikor a szurkolók rasszista viselkedése miatt három pontot levont az Újpest FC NB I-es labdarúgócsapatától – ismerte el Dányi Szilárd, a csapatot működtető kft. ügyvezető igazgatója. Hozzátette: ami a különböző nézőtéri eseteket illeti, az MLSZ nem következetes a kérdésben. Hangsúlyozta viszont, hogy a szimpatizánsoknak nagyobb felelősséget kellene viselniük a csapatért, amelyet szeretnek. Az Újpest nem fellebbez a határozat ellen.
Az alábbiakban Dányi Szilárdnak az Újpest FC hivatalos weboldalán közölt nyilatkozatát teljes terjedelmében közöljük:„A döntés után három nagyon fontos dolgot emelnék ki. Az első: a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a mindenki előtt ismert, honlapunkon is közzétett nemzetközi direktívák alapján – amelyeket az MLSZ elnöksége a fegyelmi szabályzat részévé tett –, akár tetszik, akár nem, jogszerű döntést hozott.”„Tudni kell, hogy a fegyelmi bizottság azon játékvezetői és ellenőri döntésekkel kapcsolatban jár el, amelyek elé kerülnek. Az, hogy ki határozza meg, hogy a nemcsak Újpest-mérkőzéseken történő, fegyelmi hatálya alá tartozó nézőtéri magatartásokból ügy legyen, már egy másik kérdés…”„Az elmúlt két év eseményei alapján, finoman fogalmazva is úgy gondolom, hogy ebben nem alakult ki következetes gyakorlat a Magyar Labdarúgó-szövetségen belül. Sok olyan esetnek voltam szemtanúja különböző pályákon, amelyeknek büntetést kellett volna maga után vonniuk, de még csak eljárás sem indult az adott fegyelmi vétség után.”„Másrészt: még mielőtt a történtekért bárki is az MLSZ nyakába kívánja varrni a felelősséget, felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy ha valaki valamit vagy valakit szeret, azért felelősséget kell vállalnia.„Ezért nem feltétlenül az szereti a legjobban az Újpest FC-t, aki a legjobban döngeti a mellét, de a mérkőzéseken úgy viselkedik, hogy azért meg lehessen taposni szeretett csapatát, hanem az az igazi szurkoló, aki ha kritikát is fogalmaz meg akár a saját csapatával, akár az ellenféllel kapcsolatban, azzal nem okoz kárt – akár közvetetten, akár közvetlenül. Márpedig az, aki a Debrecen elleni mérkőzésen huhogott, vagy 2006. május 20-án játékvezetőt kergetett, ennek a klubnak súlyos károkat okozott.”„Harmadrészt: kérnék minden Újpest-szurkolót, hogy amikor ezt a helyzetet értékeli, gondolkodjon el az általam elmondottakon, és próbáljunk meg olyan légkört kialakítani a mérkőzéseinken, hogy a klub még egyszer ne kerülhessen ilyen helyzetbe. A fentebb elmondottakra tekintettel – a tulajdonossal konzultálva –, az a döntés született, hogy a határozatot tudomásul vesszük.”
Legfrissebb hírek

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
5 perce

Népsport: Isten győztes keze-lába

Népsport
18 perce

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
46 perce

Bojan Szubotics: Az Albában mindig éremért kell csatázni

Kosárlabda
1 órája

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
1 órája

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2 órája

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
2 órája

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik