NB I B: Bodajk–Kecskemét 1–2

Szentgyörgyi ÁkosSzentgyörgyi Ákos
2004.04.17. 22:10
SÁRGA LAP
Babos Á. (Zsidai buktatásáért) a 16., Pollák (Kiss P. felrúgásáért) a 42., Barna (sípszó után elrúgta a labdát) 43., Urbán (Kiss P. lerántásáért) a 75. percben

KIÁLLÍTVA
Rodenbücher a 74. percben

SZÖGLETARÁNY: 1:4 (1:2)

26. perc: Csizmadia jobb oldali szögletét követően a Fülöp által kiütött labdát, Zahorecz két lépésről a bal alsó sarokba fejelte. 0–1
32. perc: Kanta Szabolcs 20 méterről elvégzett szabadrúgását követően Csizmadia saját kapujának bal felső sarkába fejelte a labdát. Öngól. 1–1
84. perc: Csobánki négy méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1–2

Két olyan csapat találkozott szombat este Bodajkon, amelynek égető szüksége lett volna a bajnoki pontokra, hiszen a vendégeknél a kiesés elkerülése, míg hazai oldalon az élmezőnybe kerülés a kitűzött cél. Az összecsapás a helyezéseknek megfelelően bodajki rohamokkal kezdődött, Salaczék tetszetős támadásokkal jutottak el a Kecskemét kapujáig, ám az első helyzet a vendégek előtt adódott, de Fülöp Márton a helyén volt, és menteni tudott. A 26. percben már a fiatal kapus sem segíthetett, így vezettek a vendégek. A hazai egyenlítő gólig mindössze négy percet kellett várni, igaz, azt is egy kecskeméti játékos, nevezetesen Csizmadia szerezte. Fordulást követően az első helyzetet a vendégek dolgozták ki, de Fülöp ismét a helyén volt. A 74. percben, Rodenbücher kiállítását követően emberhátrányba került a Bodajk, s ezután hiába próbálta meg kiharcolni a győzelmet a Fejér megyei gárda, a Kecskemét a hajrában egy szerencsésnek mondható góllal eldöntötte a három bajnoki pont sorsát.

Mestermérleg
Lőrincz Emil:
– Nem azért kaptunk ki, mert a Kecskemét jól játszott, de ennek ellenére gratulálok ellenfelünknek a három pont megszerzéséhez.
Glázer Róbert: – Nagyon ügyes, fiatal, szervezett csapat ellen duplázott öröm a győzelem. Vannak hibáink, amelyeket a későbbiek során meg kell oldanunk, de győzelmünk, úgy gondolom, így is komoly dolog.