Győzött, és hatmillió forintot nyert a házigazdák együttese

Vágólapra másolva!
2003.02.02. 21:43
Címkék
Hat csapat, négy és félezer szurkoló, több száz, a biztonságért felelős ember és persze csodálatos hangulat. Más szóval: a Borsodi Terembajnokság fináléját rendezték vasárnap délután a debreceni Főnix-csarnokban. Ki ne tudná: a januári selejtezők során féltucatnyi együttes  a DVSC, az MTK Hungária, a Rákospalotai EAC, a Ferencváros, a Zalaegerszeg, valamint a Lombard FC Haladás-vívta ki a döntőbeli szereplés jogát. Egy, a magyar futballban szokatlan, színpompás gálaműsor vezette fel a hatmillió forintos fődíjra pályázó gárdák összecsapásait: meseszép lányok, bámulatos kézügyességű kongadobosok, zsonglőrök (ők még nem a játékosok voltak&), füst, tűzijáték, lézerparádé, miegymás. Nyilvánvalóvá vált, ez kell a népnek. No, meg a jó foci. Maga a finálé az első osztály legutóbbi bajnokának, a ZTE-nek, illetve a második liga egyik markáns alakulatának, a REAC-nak a mérkőzésével kezdődött, hogy aztán mindjárt az elején Kenesei Krisztián egy irtózatos bombával késztesse tapsra a nézőket. És a show folytatódott&
Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Olyan kiszámíthatatlan az élet.
Sorsunk apróságokon múlik: soha nem tudhatjuk, mikor késelnek meg bennünket az utcán pár száz forintért, mikor ér autóbaleset minket, vagy egyszerűen csak jön egy betegség. A tragédia bármelyik pillanatban és bárkivel megtörténhet – ezzel meg kell tanulni együtt élni. Hogy ez a rövid bevezető miként kapcsolódik a Borsodi Terembajnokság debreceni döntőjéhez? Íme a válasz: a fináléba jutott REAC kapusának, Kövesfalvi Istvánnak is egyik pillanatról a másikra változott meg az élete. Egy egészséges, jó kedélyű sportembernek nem lehet sok gondja az életben, gondolhatnánk, ám mint kiderült, a rákbetegség nem válogat. A népszerű "Kavics” decemberben esett át egy műtéten, amikor is rosszindulatú daganatot távolítottak el a szervezetéből. Ilyen esetben sokan magukba roskadnak, búskomoran üldögélnek otthonukban, és csak álmodoznak, hogy sorsuk egyszer majd jobbra fordul. Kövesfalvi azonban nem így tett; nem csupán testileg, mentálisan és szellemileg is próbált megbirkózni a kórral. Olyanynyira, hogy néhány héttel a beavatkozás után ismét munkába állt (ami, ugyebár, egy futballistánál az edzéseket jelenti), ráadásul a rákospalotai csapat vezetői nevezték őt a teremtorna döntőjébe.
"A futballközegből nem lehet egyszerűen csak kiszakadni –mondta Kövesfalvi István. – Nagyon jólesik és sokat jelent, hogy rengetegen biztatnak. Különösen fontos volt a minket elkísérő palotai szurkolók transzparense, amelyen a »Gyógyulj meg, Kavics« felirat virított. Nos, nekik is üzenhetem, ezen vagyok, és ha minden igaz, hamarosan teljesen egészséges leszek. A legutóbbi vizsgálatokon kiderült, hogy most már nincsen a szervezetemben rosszindulatú daganat, de elképzelhető, hogy a biztonság kedvéért egy kemoterápiás kezelésen át kell majd esnem. Tudom, ez kellemetlenségekkel járhat, de nem foglalkozom ezzel, csak az számít, hogy egészséges legyek, felemeljem a március tizenötödikén első születésnapját ünneplő fiamat, Krisztiánt. Még legalább három évig védeni szeretnék, hogy aztán majd kapusedzőként folytassam. A B-licencem már megvan, és idővel folytatom az edzőképző tanfolyamait.”
A vasárnapi futballgála egyik legszebb pillanata volt, amikor a második meccsét játszó REAC-ban a második félidőben, 2–0-s MTK vezetésnél Kövesfalvi István állt a kapuba. Különösebben az sem számított, hogy a majd' nyolcpercnyi játék alatt kapott egy gólt, hiszen a kapus jelenlegi állapotában csak az a fontos, hogy itt lehetett.
"Egyszerűen fantasztikus érzés volt, amikor beálltam, hallottam, hogy a jobb oldalamról ferencvárosi, míg balról a debreceni szurkolók tapsolnak nekem – mondta a kapus. – Remekül éreztem magam az eseményen, és tudom, az a szeretet, ami körülvesz, elősegíti a gyógyulásomat. Biztos vagyok a dolgomban, elképzelhetetlennek tartom, hogy ne épüljek fel. És ezt nem csupán azért mondom, mert az utóbbi években rengeteget fejlődött az orvostudomány, és az én betegségem az egyik legenyhébb fajtája a ráknak, hanem azért, mert fejben rendbe raktam a dolgokat. Voltam egy kétnapos továbbképzésen, amolyan agykontrollszerű »tornán«, s ott rengeteget tanultam. Állítom, az élsportolóknak is jót tenne ez a fajta képzés, hiszen a betegségem feldolgozására ugyanúgy kell fejben felkészülni, mint egy-egy bajnoki találkozóra.”
És a vasárnapi Kövesfalvi-sztori ezzel még nem ért véget. Sejthetik, ezek után ki kapta meg a leglelkesebb futballistának kijáró Simon Tibor-díjat… Kövesfalvi István tehát jól érezte magát Debrecenben, de bizton állítható, így volt ezzel a valamivel több, mint négyezer szurkoló, aki jegyet kapott a Főnix- csarnokba, valamint a részt vevő együttesek futballistái és játékosai is. Merthogy az Erdős László főszervező vezette stáb pazar rendezvényt hozott öszsze; volt itt minden a kongadobosoktól a szép lányokon és a gólyalábakon egyensúlyozó zsonglőrökön át, de a legnagyobb közönségsikert a labdazsonglőrök aratták. Nem csoda, hiszen ezért gyűlt össze a nép, a futballistákért jöttek a hívek Zalaegerszegről, Szombathelyről és Budapestről. A Fradi-tábor például sokkal népesebb is lehetett volna, hiszen több mint kétezren indultak el vonattal, csakhogy jó néhány zöld-fehér drukkert menet közben leszállítottak, mivel nem volt jegyük az eseményre. Márpedig az elmúlt napok rémhírei után a rendőrök és a biztonságiak különösen ügyeltek arra, hogy csak a belépőhöz jutott szerencsések mehessenek a Főnix-csarnok közelébe. Voltak olyan rémhírek is, hogy a Ferencváros egyáltalán nem érkezik meg – persze ezt senki nem gondolta komolyan. Igaz, a játékosok a megbeszélt egyórai időpont helyett csupán néhány perccel a kétórai kezdés előtt érkeztek meg az arénába.
A Várszegi Gáborhoz kötődő másik csapat, az MTK is furcsa úton jutott el Debrecenbe. Történt, hogy a várost és környékét elvileg jól ismerő Madar Csaba a buszon bejelentette, a 35-ös útnál tud egy rövidebb utat, inkább menjenek arra. Igen ám, csakhogy Madar néhány perccel később rájött, annyira mégsem ismeri a tájat. A csapatot szállító busz így eltévedt, de egy rövid kitérő után befutottak a kék-fehérek is.
Aztán elkezdődtek a meccsek, a szurkolás és a játék került előtérbe, és megint bebizonyosodott, hogy profi szervezéssel, profi körülmények között most is eladható a magyar futball.

Szakszemmel a palánk mögül

Mészöly Géza (REAC):
– Nekünk már az is nagy szó, hogy itt lehettünk ezen a futballünnepen. Mindkét mérkőzésen az volt a baj, hogy futnunk kellett az eredmény után, mivel hamar gólt kaptunk. Márpedig ez a "taktika” kispályán rikán vezet eredményre. Probléma volt az is, hogy nem éreztem a játékosokban azt a pluszt, ami a dunaújvárosi selejtezőn megvolt. Csapatomnak a torna elején azt mondtam, a pályán olyan elszántsággal, sportemberi hozzáállással és méltósággal küzdjenek, mint ahogy társunk, Kövesfalvi István teszi azt az életben.

Glázer Róbert (Lombard FC Haladás):
–Csodálatos csarnokban játszhattunk, több pozitívumot azonban nem tudok mondani. Úgy érzem, ez egy előre megtervezett bajnokság volt, már a sorsolásnál eldőlt, hogy mi nem juthatunk tovább. Pedig kispályán vagyunk olyan jók, mint a Ferencváros vagy a Debrecen. A futball nem ezt érdemli, és sajnálom azt is, hogy a gyengén bíráskodó játékvezetők elrontják a játékot.

Bozsik Péter (ZTE):
– A minimális célkitűzésünket teljesítettük azzal, hogy továbbjutottunk a csoportból, és bekerültünk a legjobb négy együttes közé. A házigazda Debrecen ellen ki lehet kapni, bár természetesen mindannyian jobban örültünk volna annak, ha sikerül a döntőbe kerülni vagy esetleg megnyerni a tornát.

Garami József (Ferencváros):
– Ezúttal ennyire voltunk képesek a teremben. Természetesen nem jó érzés, hogy az elődöntőben a vezetés megszerzése után a félperces rövidzárlat a vesztünket okozta. Ezzel együtt ez a bajnokság ragyogóan szolgálta a felkészülésünket a tavaszi szezonra. Azt azért még hozzátenném: csak ámultam a Főnix-csarnokban, és irigykedem, hogy a nagypályás labdarúgásnak nincsenek ilyen színvonalú létesítményei…

Egervári Sándor (MTK):
– Érdekes módon a döntőben dolgoztuk ki a legtöbb gólhelyzetet, más kérdés, hogy így sem tudtunk nyerni. Nagyon örülök annak, hogy eljutottunk a fináléba, miként annak is, hogy a közönség remekül szórakozott. A csapat időnként élvezte a játékot, és időnként én is élveztem a csapatom játékát. Büszke vagyok arra, hogy a játékosok különdíjhoz segítették Zavadszky Gábort.

Szentes Lázár (DVSC):
– Természetesen nagyon boldogok vagyunk. Számunkra nehezen indult a játéknap, ám ahogy telt az idő, játékosaim egyre jobb teljesítményt nyújtottak. Annak külön is örülök, hogy futballistáim végig remekül küzdöttek, és ráadásul a gólkirályt is a mi csapatunk adta. A még juniorkorú, ám jelenleg velünk készülő Kolbe Ádám, csakúgy, mint a nyíregyházi selejtezőben, most is jó teljesítményt nyújtott.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik